, czwartek 25 kwietnia 2024
Mistrzostwa Polski: Żyła ze srebrnym medalem
Na drugim stopniu podium zobaczyliśmy Piotra Żyłę, który lądował odpowiednio na 119 oraz 120 metrze. fot: PZN

mat.pras.
Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia rozegrany został Konkurs Świąteczny o mistrzostwo Polski w skokach narciarskich. Bezkonkurencyjny we wtorkowe popołudnie na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince okazał się Stefan Hula z klubu Eve-nement Zakopane, który o ponad 22 punkty pokonał srebrnego medalistę - Piotra Żyłę z WSS Wisła. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch, który podobnie jak świeżo upieczony mistrz Polski reprezentuje barwy klubu Eve-nement Zakopane.

Blisko trzy tysiące kibiców dopingowało polskich skoczków podczas Konkursu Świątecznego na wiślańskim obiekcie. Na starcie Mistrzostw Polski stanęło 35 zawodników. Zawody na skoczni im. Adama Małysza zdominował Stefan Hula, który po skokach na odległość 123,5 oraz 126 metrów sięgnął po złoto krajowego czempionatu. Na drugim stopniu podium zobaczyliśmy Piotra Żyłę, który lądował odpowiednio na 119 oraz 120 metrze i tym samym do zwycięzcy stracił blisko 23 punkty. - To, że kręciło, kompletnie nie robiło na mnie żadnego wrażenia. Tak byłem skoncentrowany na sobie i swoich skokach. Dlatego te zmienne warunki nie przeszkadzały mi. Oddałem dwa dobre skoki i stanąłem na podium. To cieszy - mówił Żyła. Podium uzupełnił Kamil Stoch, który w pierwszej serii wylądował na 126 metrze, natomiast w finale skoczył 111,5 metra