, sobota 20 kwietnia 2024
Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w rajdach motocyklowych enduro zawitały do Cieszyna
Trzecia i czwarta rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cieszynie odbyła się w dniach 19-20 maja. fot: Maciej Kłek

JM

Na zawodników czekały cztery próby sportowe a każda z nich o zupełnie innej specyfice. fot. Maciej Kłek

W miniony weekend Cieszyn stał się areną trzeciej i czwartej rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w rajdach motocyklowych enduro. Świetnie zaprezentowali się zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Motocyklowego.

Na zawodników czekały cztery próby sportowe a każda z nich o zupełnie innej specyfice. Próba cross została zlokalizowana na torze motocrossowym w Cieszynie. Próba Xtreme prowadziła przez bardzo ciężki, górzysty teren i zawierała sztuczne przeszkody jak opony czy belki drzew. Próba Enduro A zorganizowana została na zboczu góry Kotarz w Brennej, a Enduro B w nieczynnym kamieniołomie Godziszów.

Po absolutnej dominacji kieleckiego zawodnika Michała Szustera podczas poprzedniej rundy w Sokółce, tym razem dosięgnął go pech i z powodu awarii nie ukończył zawodów. O zwycięstwo w klasyfikacji generalnej trzeciej i czwartej rundy Mistrzostw Polski zaciekle przez dwa dni walczyli Paweł Szymkowski (CKM Cieszyn) i powracający w pełni sił po poważnej kontuzji Sebastian Krywult (BKM Bielsko Biała). Ostatecznie zwyciężył Szymkowski. - O zaciekłości walki niech świadczy fakt, że po dwóch dniach zmagań, pięciuset kilometrach jazdy i prawie 90 minutach na odcinkach specjalnych Paweł wygrał o zaledwie 5 sekund - czytamy na oficjalnej stronie Polskiego Związku Motorowego. Trzecie miejsce zajął Marcin Frycz (BKM Bielsko-Biała). Wspomniany Szymkowski zwyciężył również w klasie E2/E3. Dobrze zaprezentowali się również inni reprezentanci Cieszyńskiego Klubu Motocyklowego. Wacław Skolarus zwyciężył w klasie E-1, Jan Grzegorzek w klasie quad 2K i Maciej Gańczarczyk w klasie junior 50 zajęli drugie miejsce. Na środkowym stopniu podium stanął również Adam Tomiczek z UKS Wiraż Cieszyn.

W Pucharze Polski Adrian Marchwka był trzeci w klasie E-1, Rafał Troszok pierwszy, a Jarosław Michalec drugi w klasie E-2/E-3. W klasie quad 4K Rafał Kozioł zwyciężył, a Mariusz Papierz był drugi. Wszyscy zawodnicy reprezentują Cieszyński Klub Motocyklowy.