, poniedziałek 27 stycznia 2020
Mieszkanka Bażanowic trzecia na podium w skali kraju
Anna Mikołajek na najwyższym stopniu podium. Centrum Olimpijskie w Warszawie - wręczenie nagród w Pucharze Polski sezon 2015 fot: Zdjęcia: goleszow.plDodaj do Facebook

Mieszkanka Bażanowic trzecia na podium w skali kraju

RED. / MAT.PRAS.
Mieszkanka Bażanowic trzecia na podium w skali kraju

Cross Country, 2016 r.


Mieszkanka Bażanowic trzecia na podium w skali kraju

Puchar Polski 2016, Kalisz Pomorski

Anna Mikołajek z Bażanowic zajęła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Enduro w klasie kobiet. Zawody składały się z 10 rund, które odbywały się w różnych częściach Polski np. w Wałbrzychu, Nowym Sączu czy Malechowie.

Enduro to rodzaj sportu motorowego polegający na pokonywaniu trasy o nawierzchniach terenowych, jak i asfaltowych. Motocykle w enduro są bardzo podobne do motocykli używanych w motocrossie. Jednak występują pomiędzy nimi różnice. Motocykle enduro np. są dopuszczone do ruchu ulicznego (muszą spełniać przepisy ruchu drogowego), są cięższe i mają inną charakterystykę zawieszeń, tym samym są bardziej przystosowane do jazdy po trudnym terenie (błota, wzniesienia).

Pani Anna Mikołajek startuje na motocyklu o pojemności 250 cm³, jest zawodniczką Beskidzkiego Klubu Motorowego Bielsko-Biała, a jej przygoda z enduro rozpoczęła się 6 lat temu. W bieżącym roku mieszkanka Bażanowic wywalczyła również drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Śląska i Opolszczyzny w Cross Country. Zawodniczka ścigała się w Winowie, Biskupicach i Głuchołazach. Ten rodzaj zawodów różni się od enduro przede wszystkim wspólnym startem wszystkich zawodników.

Ubiegły rok też należał do bardzo udanych: 1. miejsce w Pucharze Polski Enduro w klasyfikacji generalnej w klasie kobiet, a także 1. miejsce w Pucharze Śląska i Opolszczyzny w Cross Country.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama