, piątek 20 lipca 2018
Mieszkaniec Istebnej na zawodach Red Bull Crashed Ice
Mieszkaniec Istebnej, Jakub Wawrzacz, w najbliższą sobotę będzie reprezentował Polskę na zawodach Red Bull Crashed Ice. fot: Mark RoeDodaj do Facebook

Mieszkaniec Istebnej na zawodach Red Bull Crashed Ice

mat.pras.
Mieszkaniec Istebnej na zawodach Red Bull Crashed Ice

Mark Roe


Mieszkaniec Istebnej na zawodach Red Bull Crashed Ice

Mark Roe

Mieszkaniec Istebnej, Jakub Wawrzacz, w najbliższą sobotę będzie reprezentował Polskę na zawodach Red Bull Crashed Ice, czyli na Mistrzostwach Świata w ice cross downhillu.

Ice cross downhill to niezwykle widowiskowe, ekstremalne, zjazdowe wyścigi łyżwiarskie. Zawody odbywają się na specjalnie wybudowanych do tego celu lodowych rynnach, biegnących w dół, pełnych ostrych zakrętów i innych przeszkód. Zawodnicy ścigają się w łyżwach hokejowych, a prędkości osiągane potrafią przekroczyć 80 km/h. Najdłuższe skoki, a właściwie loty, przekraczają 30m.
Tory zwykle budowane są w centrach wielkich metropolii. Zawody Red Bull Crashed Ice potrafią przyciągać publiczność rzędu nawet 140 000 osób! Obecnie trwają rozmowy na temat włączenie ice cross downhillu do programu zimowych igrzysk olimpijskich. Najprawdopodobniej na najbliższej olimpiadzie zimowej, ice cross downhill będzie dyscypliną pokazową.

Mistrzostwa Red Bull Crashed Ice składają się w tym sezonie z cyklu czterech wyścigów. Zawodnik, który zdobędzie w sezonie najwięcej punktów, zdobędzie tytuł Mistrza Świata. Tytułu bronił będzie Amerykanin, Cameron Naasz. Obecny sezon RBCI zaczyna się zawodami w Marsylii, które odbędą się 14.01.

Jakub Wawrzacz jest najwyżej notowanym Polakiem w ice cross downhillu na listach światowych. Na zawodach Red Bull Crashed Ice debiutował w 2015 roku w Belfaście, natomiast dzięki udanym startom w zawodach ATSX Riders Cup w zeszłym sezonie, zapewnił sobie start w tegorocznych Mistrzostwach Świata. Tor na zawodach w Marsylii będzie szybki i wymagający technicznie. Jakub powinien świetnie odnaleźć się w takich warunkach i ma bardzo duże szanse, by znaleźć się w finałowej 64. najlepszych zawodników, choć można liczyć na jego awans do 34.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama