, poniedziałek 1 czerwca 2020
Maria Juroszek wyróżniona przez burmistrza
burmistrz Ryszard Macura wyróżnił Marię Juroszek, zawodniczkę MOSiR-u w Cieszynie. fot: FJDDodaj do Facebook

Maria Juroszek wyróżniona przez burmistrza

DOMINIKA RYCHŁY
Maria Juroszek wyróżniona przez burmistrza

fot. FJD

Przed otwarciem XXVI sesji Rady Miejskiej Cieszyna, 27 paździenika, burmistrz Ryszard Macura wyróżnił Marię Juroszek, zawodniczkę MOSiR-u w Cieszynie. Otrzymała ona również nagrodę w postaci telefonu komórkowego.

Polska niepełnosprawna kulomiotka oraz zawodniczka armwrestligu (siłowanie na rękę) z ostatnich Mistrzostw Świata w Bułgarii, które odbyły się na początku października tego roku, przywiozła najcenniejszy, złoty krążek. Zdobycie Mistrzostwa Świata było możliwe między innymi dzięki sponsorom Marii, którzy dzięki swej hojności umożliwili cieszyńskiej zawodniczce spełnienie marzeń. Jak mówi sama mistrzyni świata to właśnie sport daje jej siłę w codziennym życiu i pomaga zepchnąć niepełnosprawność na dalszy plan.

W ubiegłym roku Marii udało się zdobyć między innymi trzy medale z Mistrzostw Polski w Gdańsku, złoty medal Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych w Bułgarii. Zwyciężyła również w Otwartych Mistrzostwach Cieszyna w Armwrestlingu oraz przywiozła srebrny medal ze światowych Igrzysk IWAS w Soczi. Na najwyższym stopniu podium udało jej się stanąć nawet w Mistrzostwach Polski w pchnięciu kulą w Zielonej Górze.

W najbliższym czasie, czyli od 20 do 24 listopada, zawodniczka z Cieszyna ma w planach wziąć udział w zawodach Pucharu Świata połączonych z Mistrzostwami Świata Osób Niepełnosprawnych w Rumuni. Jednak, aby wyjazd Marii doszedł do skutku potrzebne jest wsparcie finansowe.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Świetna reklama dla sponsorów... Dlaczego ich nie wymieniono? To jakaś tajemnica?

Może przestaniemy się oszukiwać z tymi medalami. Pani Juroszek zdobyła medale w Mistrzostwach Polski bo startowała w 2 konkurencjach w których startowały dwie osoby, do tego nie reprezentuje Cieszyna tylko klub Viking Nisko. Brawa dla władz miasta za robienia z siebie głupa!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama