, niedziela 5 lipca 2020
Maraton Pętla Beskidzka: Zmagania kolarzy szosowych
Na trasie maratonu Pętla Beskidzka będzie można zobaczyć ponad 300 kolarzy szosowych. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Maraton Pętla Beskidzka: Zmagania kolarzy szosowych

KK
Już po raz szósty amatorzy kolarstwa szosowego wyruszą na trasę Pętli Beskidzkiej. Po raz pierwszy start i meta mieścić się będą w Wiśle. Dodatkowe atrakcje czekają na zawodników startujących na dystansie "Giga".

7 lipca kolarze szosowi wyruszą na trasę maratonu Pętla Beskidzka. - Po raz pierwszy start i meta umiejscowione będą w Wiśle. Ruszamy spod skoczni im. Adama Małysza - informuje Wiesław Legierski, jeden z organizatorów.

Uczestnicy do wyboru mają dwa dystanse. Pierwszy - "Giga", w którym do pokonania jest ponad 130 km z sumą przewyższeń 2,5 tysiąca metrów. - Dodatkowo po raz pierwszy, na wzór Tour de Pologne, zawodnicy, nim dotrą do mety, dwukrotnie pokonają pętlę przez Zameczek - wyjaśnia Legierski i apeluje o mierzenie sił na zamiary, odradzając osobom początkującym porywanie się na ten dystans. Druga grupa - "Mega" - do pokonania będzie mieć ok 100 km.

Wszyscy zawodnicy odwiedzą między innymi Szczyrk, Lipową, Węgierską Górkę, Milówkę, Koniaków, a na koniec wrócą do Wisły.

Maraton od lat cieszy się popularnością. - Już mamy 300 potwierdzonych zgłoszeń - przyznaje Wiesław Legierski i nie wyklucza, że jeśli zainteresowanie imprezą będzie dalej rosnąć, konieczne będzie wprowadzenie limitów jak i przekształcenie zawodów z jednodniowych na kilkudniową imprezę.

Z wyjątkiem startu, kiedy pomiędzy godziną 10.00 a 11.30 mieszkańcy doliny Malinka mogą spodziewać się dwukrotnego zamknięcia drogi na czas przejazdu zawodników w kierunku Salmopolu, maraton odbywać będzie się przy otwartym ruchu.

6. edycja maratonu Pętla Beskidzka odbywa się w ramach cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road. Pula nagród wynosi ponad 4 tys. zł. Impreza odbywa się pod patronatem starosty cieszyńskiego Jerzego Nogowczyka. Współorganizatorem jest miasto Wisła, którego władze ufundowały ręcznie wykonane puchary dla zwycięzców 12 kategorii wiekowych.

Portal gazetacodzienna.pl objął patronatem medialnym wydarzenie.

PROGRAM ZAWODÓW:

06 lipca (piątek)
godz. 17.00 - 20.00 - biuro zawodów - Skocznia im . A. Małysza w Wiśle Malince, ul. Malinka 4

07 lipca (sobota)
godz. 7.00 - 9.00 - biuro zawodów (odbiór numerów startowych z chipem – kaucja 20 zł)
godz. 10.00 - START (odrębne dystanse)
godz. 17.00 - dekoracja, rozdanie nagród z Dobrych Sklepów Rowerowych
godz. 18.00 - zakończenie

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Brawo Wisła! Brawo Poloczek i Wąsowicz: tak się robi promocję - zapraszając takie kultowe imprezy do siebie!
Fajnie że skocznia rozwija się nie tylko w narciarstwo - rowery to idealny temat na przyszłość!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama