, poniedziałek 16 lipca 2018
Mamy w Cieszynie wicemistrzynię Europy
Tytuł wicemistrzyni Europy zdobyła w kategorii juniorek do 60 kg Zuzanna Pasterny. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Mamy w Cieszynie wicemistrzynię Europy

mat.pras.
Mamy w Cieszynie wicemistrzynię Europy

Ogromnym sukcesem dla Cieszyńskiego Kyokushin zakończyły się 31 Mistrzostwa Europy, które odbyły się 13-14 października 2017 roku w Świnoujściu z udziałem 412 zawodników z 24 krajów, również z poza Europy, na czele z bardzo silną reprezentacją Japonii i USA.

Tytuł wicemistrzyni Europy zdobyła w kategorii juniorek do 60 kg Zuzanna Pasterny. Reprezentantka Polski przeszła zwycięsko 3 rundy (jedno zwycięstwo z Hiszpanką przed czasem) i w finale spotkała się z Japonką. W regulaminowym czasie był remis. Po dogrywce, w której żadna z zawodniczek nie uzyskała mocnego trafienia sędziowie decyzją wskazali na rywalkę Zuzi czyli Japonkę. Mimo oficjalnego tytułu wicemistrzyni Europy, Zuzia jest jednak najlepszą zawodniczką naszego kontynentu.
-Na podkreślenie zasługuje również fakt, że walki odbywały się w full kontakcie, w której to formule Zuzia startowała po raz pierwszy oraz to, że Zuzia w kadrze Polski nie znalazła się przypadkowo, ale przez ostatnie 1,5 roku wygrała niemal każdy turniej, w którym startowała – mówi Bogdan Kubica prezes i trener Cieszyńskiej Szkoły Karate Kyokushin.
Mieliśmy jeszcze jednego reprezentanta Polski z naszego klubu w kategorii juniorów młodszych do 65 kg, a mianowicie Igora Wojackiego, który w pierwszej rundzie miał rywala z Libii. W regulaminowym czasie był remis, chociaż Igor trafił „na czysto” swojego przeciwnika kopnięciem okrężnym w głowę. Jednak według standardów kyokushin było to za słabo i sędziowie nie zaliczyli trafienia. W dogrywce nasz zawodnik musiał jednak uznać wyższość swojego rywala i nie przeszedł do następnej rundy. Według obserwatorów Igor stoczył najlepszą walkę w swojej karierze.
Mistrzostwa, jak na imprezę tej rangi, odbywały się pod Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Marszałka Woj. Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, Ambasady Japonii oraz Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza. Sędzią głównym był Shihan Antonio Pinero z Hiszpanii.
Obu zawodnikom gratulujemy udziału w Mistrzostwach Europy jako reprezentantom Polski promujących Cieszyn, dobrych walk i oczywiście Zuzi tytułu wicemistrzyni Europy! Następnym etapem być może będą mistrzostwa świata!

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Nie kompromituj się nie masz nawet pojecia czym jest walka pelnokontaktowa.

37 kategorii- dobry sposób na "wszyscy są zwycięzcami " !!!! Juniorek 16-17 lat, bo 13-14 to inne a 11-12 to też...............a no i waga co 10 kg

Coś ci się koleś pomieszało z pingpongiem

zawsze możesz pojechać, przejść 4 rundy czyli pokonać 4 przeciwników i załapać się do grupy "wszystkich zwycięzców"

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama