, niedziela 29 listopada 2020
Mateusz Malina z rekordem świata we freedivingu
28-letni Mateusz Malina z Ustronia ma na koncie tytuł wicemistrza świata z 2011 roku. Pobił także 24 rekordy Polski. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Mateusz Malina z rekordem świata we freedivingu

SM
Mateusz Malina z rekordem świata we freedivingu

Oprócz tytułu wicemistrza świata, 28-letni Mateusz Malina z Ustronia pobił także 24 rekordy Polski. fot. mat. pras.

Pochodzący z Ustronia Mateusz Malina, po raz kolejny daje powód do dumy. 9 listopada w Brnie, podczas zawodów we freedivingu ustanowił nowy rekord świata w kategorii DNF, polegającej na pokonaniu jak najdłuższego dystansu pod woda na jednym wdechu.

Wicemistrz świata z 2011 roku przepłynął w Brnie dystans 226 m. - Wciąż podwyższam sobie poprzeczkę, by wspinać się na nowe szczyty. Wiem, że tylko systematyczna praca pozwoli mi wyjść poza moje dotychczasowe osiągnięcia i pobić własne rekordy. A sukces w Brnie, to dla mnie kolejne potwierdzenie, że warto! Intensywny trening do pobicia tego rekordu rozpoczął się po ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Belgradzie, a najbardziej intensywne było ostatnich 5 miesięcy. Trenowałem prawie codziennie, często dwa razy dziennie, przed i po pracy. Start oceniam bardzo dobrze. Dotarłem do punktu, który wydawał mi się kiedyś nieosiągalny, który był jakąś tam granicą, a tak naprawdę, gdy dotarłem do tego punktu, otworzyłem tylko drzwi, granica zniknęła i wiem, że limity są tylko w naszych głowach - komentuje Mateusz Malina, który obecnie przygotowuje się do udziału w zawodach Vertical Blue Championship na Bahamach, które są swego rodzaju obozem przygotowawczym do przyszłorocznych Mistrzostw Świata.

Oprócz tytułu wicemistrza świata, 28-letni Mateusz Malina z Ustronia pobił 24 rekordy Polski, odnosząc również spore sukcesy w konkurencjach basenowych. W "statyce", czyli jak najdłuższym wstrzymywaniu oddechu pod wodą bez poruszania się - osobisty rekord Mateusza wynosi 9 minut i 3 sekundy. Z kolei w "dynamice w płetwach" tj. przepłynięciu jak najdłuższego dystansu pod wodą maksimum Maliny to 250 metrów, a w "dynamice bez płetw" rekord Mateusza wynosił dotychczas 213 metrów. Warto dodać, że Malina jako jedyny w Polsce opanował technikę wyrównywania ciśnienia zwaną "mouth fill", która polega na tym, że zawodnik wybiera powietrze z kurczących się gwałtownie płuc do ust, aby wyrównać ciśnienie w uszach.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

brawo

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama