, piątek 14 grudnia 2018
Kolejny dobry wynik Octagon Team Cieszyn
Sześć walk, 4 wygrane i dwa remisy. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Kolejny dobry wynik Octagon Team Cieszyn

red./mat.pras.
Z bardzo dobrym wynikiem wrócili zawodnicy Octagon Team Cieszyn z gali Cage of Heroes One, która odbyła się 11.11.2017 w Białymstoku. Sześć walk, 4 wygrane i dwa remisy. To zwycięski bilans ostatnich walk.

Kolejną już zawodową wygraną zanotował Paweł Kołoczek (do 68 kilogramów), który mierzył się w drugiej walce wieczoru z Piotrem Niedzielko – doświadczonym zawodnikiem gospodarzy. Paweł stoczył fenomenalną walkę w 100% realizując założenia taktyczne. Spokój i metodyczne dążenie do realizacji zadania przyniosło wygraną w 3 rundzie po 3 minutach po uderzeniach w parterze. Zawodnik Octagon Team przez 3 rundy sprowadzał do parteru i kontrolował rywala nie pozwalając mu skorzystać ze swoich stójkowych atrybutów. Kołoczek teraz legitymuje się zawodowym rekordem 3-0.
Pozostałe walki odbyły się w formule semi-pro (pół-profesjonalne). Wygraną przed czasem w ten sam sposób zanotował Michał Pezda (77 kilogramów). Początek był trudny dla Pezdy, bo wyłapał bardzo mocnego sierpa, po którym ugięły mu się nogi. Wola walki Michała jednak pozwoliła mu wrócić do pojedynku i odwrócić losy potyczki. Narożnik zawodnika z Litwy rzucił ręcznik w 2 rundzie by uratować go od kolejnych obrażeń spowodowanych ciosami Michała. Trzecią wygraną także uderzeniami w parterze nad rywalem z Litwy w drugiej rundzie zanotował Dawid Martynik (61 kilogramów). Cała walka przebiegała pod dyktando Dawida w każdej płaszczyźnie. Czwarte zwycięstwo dołożył Mateusz Legierski (77 kilogramów) w walce z lokalnym idolem. Wymiany ciosów w stójce były bardzo mocne i nokaut wisiał w powietrzu, jednak w każdej rundzie Mateusz był w stanie obalić rywala i kontrolować go w parterze. Wiele ciosów w parterze spadło na głowę zawodnika z Białegostoku i mocno go naruszyło, co dało Legierskiemu pewne jednogłośne zwycięstwo.
Patryk Martynik (61 kilogramów) zremisował z zawodnikiem gospodarzy. Elektryzujące starcie pełne zwrotów akcji. Patryk dominował w płaszczyźnie uderzanej kilkukrotnie naruszając przeciwnika, zaś rywal był lepszym zapaśnikiem i sprowadzał Martynika. Walka w parterze opierała się głównie o zmiany pozycji i kontrole. Remis był sprawiedliwym werdyktem. Drugi remis dołożył Kacper Kaczmarek (69 kilogramów). Kacper przysłowiowo ''przeszedł'' koło tej walki.
Już w tą niedzielę 19.11 w 5 osobowym składzie Octagon Team Cieszyn wybiera się na Mistrzostwa Polski MMA do Sochaczewa.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama