, czwartek 21 czerwca 2018
Kolejne sukcesy Piotra Żyły!
Piotr Żyła tradycyjnie rozpoczął rywalizację w konkursie drużynowym, ustanawiając nowy rekord Polski. fot: PZNDodaj do Facebook

Kolejne sukcesy Piotra Żyły!

redakcja
W miniony weekend zakończył się nowy turniej w Pucharze Świata, czyli Raw Air. Finał odbył się na największej skoczni świata w norweskim Vikersund. Konkursy na pewno zapiszą się w historii, tak jak skoki Piotra Żyły, który dwa razy pobił rekord Polski. Najpierw lądując na 243 metrze w serii próbnej, a póżniej poprawiając odległość o 2, 5 metra.

Piotr Żyła tradycyjnie rozpoczął rywalizację w konkursie drużynowym, ustanawiając nowy rekord Polski. Dawid Kubacki wylądował na 210 metrze. Jako trzeci na belce usiadł Maciej Kot, który w oddał bardzo dobry skok, skacząc 244,5 metra. Rywalizację zakończył Kamil Stoch, który skokiem na odległość 230 metrów przypieczętował drugie miejsce Polaków na półmetku konkursu drużynowego.

W pierwszej serii dwukrotnie byliśmy świadkami ustanawiania nowego rekordu świata w długości lotu. Jako pierwszy znakomicie skoczył Norweg Robert Johansson, który wylądował na 252 metrze. Jednak pod koniec serii jego osiągnięcie poprawił Austriak Stefan Kraft, który skoczył 253,5 metra.

W finale Polacy potwierdzili swoją dobrą dyspozycję dzisiaj i w sobotnim konkursie drużynowym wywalczyli drugie miejsce. Lepsi od mistrzów świata okazali się tylko Norwegowie, którzy wyprzedzili Polaków o 34 punkty. Trzecie miejsce wywalczyli Austriacy, którzy do podopiecznych Stefana Horngachera stracili 73,2 punktu.

Przed naszymi skoczkami został już ostatni weekend w Pucharze Świata. Finałowa rywalizacja odbędzie się tradycyjnie w Planicy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama