, niedziela 28 luty 2021
Kiepski sezon na miejskich kąpieliskach?
Ze względu na złą pogodę, w tym sezonie o 15% spadła liczba dni, podczas których basen był otwarty. Nie spadły natomiast koszty utrzymania kąpieliska. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Kiepski sezon na miejskich kąpieliskach?

SM
W najbliższy weekend zakończy się sezon na basenach miejskich w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Już teraz wiadomo, że do udanych nie będzie on zaliczony przez zarządcę miejskiego kąpieliska w Czeskim Cieszynie.

Mimo iż sezon na kąpielisku w Czeskim Cieszynie kończy się dopiero w niedzielę 31 sierpnia, już teraz pojawiło się podsumowanie tegorocznego lata. - Tak słabej frekwencji nie doświadczyliśmy nigdy, nawet w najgorszym dotychczas sezonie czyli w 2010 roku. Wtedy sprzedaliśmy 30 tys. biletów. W tym roku sprzedaż wyniosła niecałe 24 tys. - wylicza Vladimír Kroček, zarządca obiektu i dodaje, że ze względu na złą pogodę, w tym sezonie o 15% spadła liczba dni, podczas których basen był otwarty. Nie spadły natomiast koszty utrzymania kąpieliska.

Korzystne umiejscowienie basenu w Czeskim Cieszynie sprawia, że każdego roku cieszy się on ogromną popularnością wśród mieszkańców powiatu karwińskiego oraz wśród Polaków. Brak pogody sprawia jednak, że nawet mimo ogromnej popularności basenu w Czeskim Cieszynie, trudno mówić o jego opłacalności. - Biorąc pod uwagę niepewny przebieg sezonu kąpielowego w tej części Europy, jest to bardzo niepewny interes. Chcąc uczciwie prowadzić taką działalność nie da się na niej zarobić - tłumaczy Kroček i dodaje, że z drugiej strony taka forma rekreacji jest dla wielu mieszkańców, zwłaszcza rodzin z małymi dziećmi i osób starszych, jedyną dostępną formą letniego wypoczynku dlatego celowość utrzymania przez miasto miejskiego kąpieliska trudno oceniać przez pryzmat ekonomicznej opłacalności.

Do końca sierpnia otwarty jest również basen w Cieszynie, prowadzony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Nieco dłużej bo do 14 września otwarty będzie basen w Strumieniu, gdzie póki co zarządca nie podsumował zysków i strat. Przyznał natomiast rację, iż ostatni miesiąc był bardzo kiepski po względem pogody, co automatycznie przełożyło się na liczbę odwiedzających basen gości.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama