, sobota 19 stycznia 2019
Kajetanowicz rozpoczyna Rajd Rzymu
Wczoraj załogi pokonały dwa przejazdy treningowe, na których Kajto wykręcał świetne czasy: trzeci i pierwszy! fot: mat.pras.



Dodaj do Facebook

Kajetanowicz rozpoczyna Rajd Rzymu

mat.pras.
Dzisiaj startuje siódma runda Rajdowych Mistrzostw Europy, w których o trzeci z rzędu tytuł walczą Polacy, Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran. Załoga LOTOS Rally Team prowadzi w klasyfikacji i jest praktycznie na ostatniej prostej do mety sezonu. Wczoraj załogi pokonały dwa przejazdy treningowe, na których Kajto wykręcał świetne czasy: trzeci i pierwszy!

Po przejazdach treningowych miał zostać rozegrany odcinek kwalifikacyjny. Mierząca 3,48 km próba Torre Cajetani została jednak odwołana przez organizatora ze względów bezpieczeństwa. - Jesteśmy po przejazdach treningowych, po których mieliśmy pokonać odcinek kwalifikacyjny. Został jednak odwołany — było dużo kibiców, opóźniał się start, ostygły opony w rajdówkach. Nie dało się jechać skutecznie, więc organizator podjął decyzję o anulowaniu. Wcześniej pokonaliśmy przejazdy treningowe, z których jesteśmy zadowoleni. Samopoczucie jest dobre. Najważniejsze jest to, co będzie się działo jutro, w sobotę i niedzielę. Musimy jeszcze poczekać na rywalizację. Po zapoznaniu wiemy już więcej o trasie, choć miejscami trudno było się skoncentrować. Wbrew pozorom w wielu miejscach jest nierówno, nie będzie łatwo o odpowiednie nastawy zawieszenia, dyferencjałów. Różne są także prognozy pogody na najbliższe dni, ale to dodaje animuszu i dużego dreszczyku emocji – powiedział na mecie Kajetan Kajetanowicz.

Pierwszy odcinek specjalny Rajdu di Roma Capitale startuje w piątek (15.09). O godzinie 13:30 załogi wybiorą swoje pozycje startowe do sobotniego etapu, nieco ponad trzy godziny później odbędzie się oficjalna Ceremonia Startu. Po uroczystym przejeździe załóg w najważniejszych punktach historycznego Rzymu (między innymi przy Koloseum) rozpocznie się rywalizacja na czas. O 18:30 kierowcy i piloci ruszą do mierzącego 1,8 kilometra super odcinka specjalnego Aci Roma Arena. Sobotni etap liczy blisko 95 kilometrów „oesowych”, natomiast niedzielny ponad 106.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama