, poniedziałek 27 stycznia 2020
Kajetanowicz ponownie Mistrzem Europy!
- Pierwszy tytuł Rajdowego Mistrza Europy był spełnieniem marzeń. Jednak wysiłek, jaki włożyliśmy w tegoroczną walkę sprawia, że również drugi triumf ma niesamowity smak - mówi Kajetan Kajetanowicz. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Kajetanowicz ponownie Mistrzem Europy!

DOMINIKA RYCHŁY
Kajetan Kajetanowicz 9 października na tegorocznej gali w Limassol na Cyprze, która zakończyła 64. sezon FIA ERC otrzymał statuetkę dla najlepszego rajdowego kierowcy Europy. Wraz ze swoim pilotem Jarkiem Baranem, podobnie jak w zeszłym roku, wywalczyli tytuł Rajdowych Mistrzów Europy. Ponadto najlepszym zespołem okazał się LOTOS Rally Team, którego barwy obaj zawodnicy reprezentują.

Punkty ze wszystkich ośmiu rund, w jakich startowali, pięć z nich ukończonych w pierwszej trójce, trzy drugie miejsca oraz jedno zwycięstwo w Rajdzie Rzeszowskim przełożyło się na najlepszy wynik tego sezonu. Kajetanowicz i Baran wyprzedzili drugi w klasyfikacji Rosyjski duet Łukjaniuk/Arnautow o 22 punkty, a zajmujących trzecią lokatę Łotyszy Sirmacis/Simins o 38 oczek. Warto zaznaczyć, że jest to już ich drugi taki sukces z rzędu. W poprzednim roku Kajetan również sięgnął po tytuł Mistrza Europy. Znalazł się tym samym w zaszczytnym gronie zawodników, którym również udało się obronić mistrzowski tytuł. Wcześniej dokonali tego jedynie: Sobiesław Zasada, Bernard Darniche oraz Luca Rossetti.

- Pierwszy tytuł Rajdowego Mistrza Europy był spełnieniem marzeń. Jednak wysiłek, jaki włożyliśmy w tegoroczną walkę sprawia, że również drugi triumf ma niesamowity smak - mówi Kajetan Kajetanowicz. - W tym sezonie mierzyliśmy się nie tylko z własnymi słabościami czy rywalami, którzy nie ustępowali nam tempem, ale także z niełatwymi sytuacjami, wystawiającymi nasze charaktery na próbę - dodaje.

Na ten rok dwukrotny Mistrz Europy ma zaplanowany jeszcze jeden start. 10 grudnia weźmie udział w 54. Rajdzie Barbórki, który jest imprezą zamykającą rajdowy sezon w Polsce. Warto dodać, że to właśnie Kajetanowicz wygrał ostatnie trzy edycje tego prestiżowego rajdu. Czy w tym roku sięgnie po swój czwarty triumf? Kibice przekonają się o tym już w drugi weekend grudnia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama