, sobota 6 czerwca 2020
Kajetanowicz i Baran zwyciężyli w 40. Rajdzie Świdnickim
Dla Kajetana Kajetanowicza było to trzecie zwycięstwo w Świdnicy. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Kajetanowicz i Baran zwyciężyli w 40. Rajdzie Świdnickim

JM, MAT. PRAS.
Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran zwyciężyli w 40. Rajdzie Świdnickim. Załoga LOTOS Dynamic Rally Team, która od początku sezonu jest niepokonana, z 87 punktami na koncie, jest zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Dwukrotni Mistrzowie Polski Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran byli nie tylko najszybszą załogą na trasie, wygrali też prawie wszystkie, bo aż 11 z 14 odcinków specjalnych. Od początku sezonu ich skuteczność w wygranych odcinkach sięga niemal 90 proc. Jak relacjonuje portal swidnica24.pl po dziesiątym oesie Kajetanowicz nie mógł mieć powodów do radości. Kierowca Subaru przebił na tym odcinku oponę i stracił do jadącej Peugeotem 207 S2000 załogi Grzyb/Siatkowski 36 sekund. W klasyfikacji generalnej Kajetanowicz tracił już do Grzyba 54,7 sek. Wszystko zmieniło się jednak na kolejnym odcinku specjalnym, pech dopadł Grzyba, awarii silnika doznał jego Peugeot i załoga musiała wycofać się z rywalizacji. Trzy z ostatnich czterech oesów wygrał Kajetan Kajetanowicz triumfując w 40. Rajdzie Świdnickim Krause. Dla zawodnika z Ustronia było to trzecie zwycięstwo w Świdnicy. Załoga LOTOS Dynamic Rally Team triumfowała także w klasyfikacji drugiego dni.

- Zapowiadałem, że pojadę zuchwale i tak właśnie zrobiłem. Mieliśmy trochę szczęścia, trochę pecha, ale właśnie ta nieprzewidywalność rajdów jest piękna. Pięć lat temu wygrałem tutaj swój pierwszy rajd w klasyfikacji generalnej i właśnie dziś, w Świdnicy, zwyciężyłem po raz trzeci w tej rundzie. Było super! Jestem wykończony, ale bardzo szczęśliwy. Po takich przygodach każdy by był. Od początku deklarowałem walkę o zwycięstwo i dokonaliśmy tego. Dzięki tak przejechanym rajdom jestem bliżej spełnienia swoich marzeń. Dziękuję i gratuluję całemu zespołowi i każdemu z osobna. Fantastycznie jest patrzeć jak pracują, jak kochają to, co robią i spisują się znakomicie - powiedział po zakończeniu rajdu popularny "Kajto".

- Rajd był bardzo emocjonujący. Niewątpliwie było bardzo trudno. Słowa uznania dla wszystkich, którzy dojechali do mety. Ogromnie cieszę się z szóstego zwycięstwa w tym rajdzie. W ostatnich latach byłem blisko wygranej i po dziesięcioletniej przerwie ponownie świętuję w Świdnicy. Dziękuję całemu zespołowi i rajdowym fanom - dodaje Jarek Baran.

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran, którzy od początku sezonu są niepokonani, z 87 punktami na koncie, są zdecydowanymi liderami klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Więcej o 40. Rajdzie Świdnickim można znaleźć na stronie: www.rajdkrause.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama