, czwartek 28 marca 2024
Jak prezentują się w Pjongczangu?
"Matys" zawsze stara się pokazać skąd pochodzi.  fot: arch. prywatne Mateusz Ligocki

KT
Na igrzyskach olimpijskich w Korei Południowej okazję do zaprezentowania się mieli już zawodnicy z naszego regionu. Jak wypadli?

W sprincie stylem klasycznym w biegach narciarskich wystartował Kamil Bury z Istebnej. Start może zaliczyć do udanych, ponieważ kwalifikacje do biegu przebrnął z 28. czasem. Kamil pobiegł w 2. ćwierćfinale. W starciu z bardziej doświadczonymi zawodnikami zajął ostatnie 6. miejsce. Jednak zaznaczyć należy to, że Kamil Bury już na swoich pierwszych igrzyskach zakwalifikował się do najlepszej, prestiżowej u mężczyzn „30” sprintu indywidualnego. Młodszy brat Kamila, Dominik Bury startował w biegu łączonym na 30 km. Tam jednak zajął odległe 52. miejsce.

Aktualizacja:
16 lutego Dominik i Kamil Bury pobiegli na 30 km stylem dowolnym. Pierwszy z braci zajął bardzo dobre 33. miejsce, a drugi z nich 78.

W kombinacji norweskiej zaprezentowali się Adam Cieślar z Istebnej oraz Paweł Słowiok z Wisły. Lepszy wynik na skoczni normalnej uzyskał Słowiok – 32. miejsce, w biegu uplasował się na 22. pozycji. Natomiast Cieślar po skokach zajmował 44. miejsce, w biegu poprawił rezultat i ostatecznie był 42. Przed nimi skoki na dużej skoczni i bieg na 10 km 20 lutego.

Na 20. miejscu zakończył zmagania w snowcrossie Mateusz Ligocki. Zakwalifikował się do 1/8 finału, tam po wywrotkach rywali spokojnie dojechał do mety na 3. premiowanym miejscu. Swój występ zakończył na kolejnym etapie – na ćwierćfinale. Zajął w nim 5. miejsce.

O swoją szansę na udział w kwalifikacjach do konkursu na skoczni dużej walczył dzisiaj Piotr Żyła. Skoczek z Wisły nie wystartował w konkursie na skoczni normalnej, a we wczorajszych treningach spisywał się słabiej od swoich kolegów z kadry. Dzisiaj miał ostatnią szansę na pokazanie się jak z najlepszej strony przed kwalifikacjami. Jednak wypadł gorzej od pozostałych Polaków i nie zobaczymy go w kolejnym konkursie.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie

Jak prezentują się w Pjongczangu? - MARNIE !!!