, wtorek 21 maja 2019
Jak prezentują się w Pjongczangu?
"Matys" zawsze stara się pokazać skąd pochodzi.  fot: arch. prywatne Mateusz LigockiDodaj do Facebook

Jak prezentują się w Pjongczangu?

KT
Na igrzyskach olimpijskich w Korei Południowej okazję do zaprezentowania się mieli już zawodnicy z naszego regionu. Jak wypadli?

W sprincie stylem klasycznym w biegach narciarskich wystartował Kamil Bury z Istebnej. Start może zaliczyć do udanych, ponieważ kwalifikacje do biegu przebrnął z 28. czasem. Kamil pobiegł w 2. ćwierćfinale. W starciu z bardziej doświadczonymi zawodnikami zajął ostatnie 6. miejsce. Jednak zaznaczyć należy to, że Kamil Bury już na swoich pierwszych igrzyskach zakwalifikował się do najlepszej, prestiżowej u mężczyzn „30” sprintu indywidualnego. Młodszy brat Kamila, Dominik Bury startował w biegu łączonym na 30 km. Tam jednak zajął odległe 52. miejsce.

Aktualizacja:
16 lutego Dominik i Kamil Bury pobiegli na 30 km stylem dowolnym. Pierwszy z braci zajął bardzo dobre 33. miejsce, a drugi z nich 78.

W kombinacji norweskiej zaprezentowali się Adam Cieślar z Istebnej oraz Paweł Słowiok z Wisły. Lepszy wynik na skoczni normalnej uzyskał Słowiok – 32. miejsce, w biegu uplasował się na 22. pozycji. Natomiast Cieślar po skokach zajmował 44. miejsce, w biegu poprawił rezultat i ostatecznie był 42. Przed nimi skoki na dużej skoczni i bieg na 10 km 20 lutego.

Na 20. miejscu zakończył zmagania w snowcrossie Mateusz Ligocki. Zakwalifikował się do 1/8 finału, tam po wywrotkach rywali spokojnie dojechał do mety na 3. premiowanym miejscu. Swój występ zakończył na kolejnym etapie – na ćwierćfinale. Zajął w nim 5. miejsce.

O swoją szansę na udział w kwalifikacjach do konkursu na skoczni dużej walczył dzisiaj Piotr Żyła. Skoczek z Wisły nie wystartował w konkursie na skoczni normalnej, a we wczorajszych treningach spisywał się słabiej od swoich kolegów z kadry. Dzisiaj miał ostatnią szansę na pokazanie się jak z najlepszej strony przed kwalifikacjami. Jednak wypadł gorzej od pozostałych Polaków i nie zobaczymy go w kolejnym konkursie.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Jak prezentują się w Pjongczangu? - MARNIE !!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama