, poniedziałek 24 luty 2020
Hokej: Ostatnia prosta
Stalownicy Trzyniec szukają optymalnej formy przed fazą play-off. Na razie wciąż walczą o jak najlepszą sytuację wyjściową przed najważniejszą częścią sezonu.  fot: Robert KaniaDodaj do Facebook

Hokej: Ostatnia prosta

Marcin Mońka
Hokej: Ostatnia prosta


Hokej: Ostatnia prosta


Hokej: Ostatnia prosta


Hokej: Ostatnia prosta

fot.: Robert Kania

Przed trzynieckimi Stalownikami ostatnie mecze w zasadniczej części sezonu. Każde z pozostałych do rozegrania spotkań ma swoje znaczenie, n ie tylko ze względu na lepszą sytuację wyjściową przed rundą play-off, ale także w walce o udział w rozgrywkach Hokejowej Ligi Mistrzów.

Oceláři mają do rozegrania w sumie jeszcze pięć ligowych spotkań, z czego cztery na wyjeździe. Być może jednak nie jest to powód do większych zmartwień, gdyż w ostatnim czasie zdecydowanie lepiej grało się Stalownikom na wyjazdach. Po trzech porażkach z rzędu w Werk Arenie, kolejno z Białymi Tygrysami Liberec (2:5), Mountfield Hradec Kralove (1:5) i Kometą Brno (0:1), dopiero dwa wyjazdowe zwycięstwa pozwoliły złapać oddech i więcej pewności siebie przed ostatnimi spotkaniami. Po gładkim 5:0 z Vervą Litwinów szczególny smak miała wygrana w derbowym pojedynku z HC Vitkovice na lodowisku w Ostrawie. Pewnie gdy pod koniec 2 tercji Stalownicy przegrywali 0:3 niewielu kibiców wierzyło w końcowy sukces. A jednak stało się - ostatnie 22 minuty meczu to popisowa gra zawodników z Jaworowego, którzy aplikując rywalom 4 gole i nie tracąc żadnego, powrócili z Ostrawy z kompletem punktów i wielkim uznaniem kibiców.

Te dwa zwycięstwa w perspektywie walki o jak najwyższe miejsce po rundzie zasadniczej maja ogromne znaczenie. Jak najwyższe miejsce gwarantuje nie tylko lepszy układ gier w ćwierćfinale, ale także miejsce w rozgrywkach Champions Hockey League. Aby już po tej części rozgrywek zapewnić sobie udział w Lidze Mistrzów, zespół musi zająć jedno z trzech pierwszych miejsc. Nie będzie to zadanie łatwe, choć jak najbardziej wykonalne. Stalownicy zajmują obecnie 4. miejsce w ligowej tabeli, i do trzeciego miejsca, okupowanego obecnie przez Mountfield HK, tracą 4 punkty. Oceláři mają jednak o jedno spotkanie rozegrane mniej - wyjazdowe spotkanie ze stołeczną Spartą odbędzie się już w środę 27 lutego. Można oczekiwać, że po tym meczu dystans do trzeciej pozycji jeszcze się zmniejszy, ponieważ Sparcie kompletnie nie wychodzą w tym sezonie mecze przed własną publicznością. Spośród rozegranych w O2 Arenie 22 spotkań Spartanie zwyciężyli w zaledwie 8.

Po gościnie w Pradze następnie szlak hokejowych podróży wyznaczą Stalownikom wizyty w Pardubicach (piątek) i Pilźnie (niedziela). Do Werk Areny powrócą we wtorek 5 marca na mecz z Piratami Chomutov, by sezon zasadniczy zakończyć meczem 8 marca w Mladej Boleslavi. Faza play-off z udziałem ośmiu najlepszych drużyn wystartuje w poniedziałek 18 marca.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama