, poniedziałek 6 lipca 2020
Hokej: Domowy listopad
W listopadzie HC Oceláři aż 7-krotnie zagrają przed własną publicznością. Kibice nie mieliby nic przeciw, aby każde z tych spotkań kończyło się tak, jak mecz z BK Mlada Boleslav w miniony piątek. fot: Robert KaniaDodaj do Facebook

Hokej: Domowy listopad

Marcin Mońka
Hokej: Domowy listopad


Hokej: Domowy listopad


Hokej: Domowy listopad

fot.: Robert Kania

W tym tygodniu trzynieccy Stalownicy rozpoczęli drugą rundę rozgrywek sezonu zasadniczego czeskiej Ekstraligi. I choć zarówno gra, jak i miejsce w tabeli są dalekie od oczekiwań kibiców, to jednak właśnie w listopadzie wsparcie fanów może być bardzo potrzebne.

Trudno to sobie wyobrazić, ale Werk Arena w tym sezonie wcale nie jest sprzymierzeńcem śląskiej drużyny. Spośród siedmiu rozegranych przed własną publicznością spotkań, tylko trzy zakończyły się zwycięstwem Oceláři. Gorszy bilans w meczach we własnej hali mają jedynie zespoły z Mladej Boleslavi, Pardubic i Chomutowa. O wiele lepiej gracze spod Jaworowego radzą sobie na wyjazdach - w tej klasyfikacji zajmują 3. miejsce w Ekstralidze, wygrywając dokładnie połowę z ośmiu rozegranych w gościnie spotkań. W październiku na wyjazdach rozegrali trzy mecze na wyjeździe, i z każdego z nich wracali z kompletem punktów. Sposobu na Ślązaków nie znaleźli ani w Litwinowie, ani w Chomutowie, a ostatnio w Ołomuńcu, gdzie pokonali miejscowych 6:3, rozgrywając w pierwszych 20 minutach bodaj najlepszą tercję w sezonie.

I choć zdecydowanie gorsze wyniki Oceláři notują przed własną widownią, to jednak wszyscy są przekonani, że zespół w Trzyńcu wróci na zwycięską falę. Zwłaszcza że w tym miesiącu Stalownicy aż siedmiokrotnie podejmą rywali na własnym lodzie. Listopadowy maraton zaczyna się w piątek 2 listopada, gdy do Werk Areny zawita zespół z Karlowych Warów, ponadto kibice mogą sobie ostrzyć zęby na pojedynki z broniącą tytułu Kometą Brno (16 listopada) czy derbowy mecz z HC Vitkovice.

Piątkowy mecz rozpocznie z Karlowymi Warami się o godz. 17. Na kolejne hokejowe emocje nie trzeba będzie długo czekać - kolejne spotkanie w Trzyńcu jest zaplanowane na niedzielę, a rywalem Stalowników będzie zespół Białych Tygrysów z Liberca. Początek o godz. 15.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama