, piątek 19 kwietnia 2024
HC Oceláři: Od zwycięstwa do zwycięstwa
Ostatnio, 47. kolejka ligowa przed przerwą została rozegrana w miniony czwartek, Trzyńczanie w wyjazdowym meczu nie mieli najmniejszych problemów w pokonaniem drużyny HC Energie Karlovy Vary.  fot: Jan Čech/hcocelari.cz

MM
Na 5 kolejek przed końcem zasadniczej części sezonu hokeiści Ocelari Trzyniec praktycznie zapewnili sobie udział w fazie play off rozgrywek. Teraz przed zawodnikami ponad dwutygodniowa przerwa. Oczy kibiców hokeja będą zwrócone na olimpijski lód w Soczi, gdzie reprezentacja Czech jest typowana do jednego z medali.

Niestety żaden z hokeistów na co dzień występujących w Trzyńcu nie ubierze reprezentacyjnego trykotu. Zresztą w kadrze znalazło się aż 17 graczy na co dzień występujących w lidze NHL, z rodzimej ligi na turnieju wystąpi zaledwie 3 zawodników z czeskiej Ekstraligi (wśród nich występujący w barwach Vitkovice Steel, klubu z Ostrawy, obrońca Michal Barinka). Rywalami Czechów w grupie są zespoły Łotwy, Szwecji oraz Szwajcarii.

Ostatnio, 47. kolejka ligowa przed przerwą została rozegrana w miniony czwartek, Trzyńczanie w wyjazdowym meczu nie mieli najmniejszych problemów w pokonaniem drużyny HC Energie Karlovy Vary. W meczu, wygranym 6:2 emocje skończyły się właściwie po pierwszej tercji. Stalownicy prowadząc 2:0 po pierwszych 20 minutach gry przed resztę spotkania kontrolowali wydarzenia na lodowisku.

Było to piąte z kolei zwycięstwo Trzyńczan. W sumie spośród 13 rozegranych meczach w 2014 roku gracze z Trzyńca schodzili z lodu jako zwycięska ekipa aż w 11 z nich. Na własnym lodzie są niepokonani od 8 spotkań, w ostatnich kilkunastu dniach w trzynieckiej Werk Arenie padały już bardzo silne w tym sezonie ekipy: Sparta Praga, HC Škoda Plzeň czy HC Mountfield Hradec Králové.

Właśnie mecz ze stołeczną Spartą, rozegrany w ostatnią niedzielę dał kibicom przedsmak wydarzeń z play off, w których Stalowników w tym roku nie zabraknie. Na trybunach komplet publiczności, widowiskowa gra, 9 bramek (mecz zakończył się zwycięstwem Oceláři 5:4, rozstrzygający gol padł na 13 sekund przed końcem spotkania), słowem - atmosfera wielkiego sportowego święta.

Po słabszym okresie w środku sezonu i kilku niepotrzebnych porażkach, także na własnym lodzie (w tym wstydliwe przegrane z Kladnem czy Libercem) HC Oceláři gra widowiskowo i przede wszystkim skutecznie. Do bardzo wysokiej dyspozycji wraca Martin Růžička - supersnajper Trzyńczan, któremu obecny sezon nie układał się pomyślnie. Na szczęście w ostatnich meczach regularnie punktuje, stając się jednym z najmocniejszych ogniw świetnie funkcjonującej trzynieckiej maszyny. Sztab szkoleniowy dokonał w trakcie sezonu kilku zmian: z zespołem pożegnało się kilku graczy (m.in. Martin Lojek i Marek Zagrapan), w ich miejsce trafili natomiast zawodnicy, którzy znacząco potrafią podnieść jakość gry: David Nosek, Vojtěch Polák oraz Marek Trončinský.

Stalownicy po 47. kolejkach zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 83 punktów. Liderem, już do końca części zasadniczej pozostanie praska Sparta (103 pkt).
Hokeiści ligowi do rozgrywek powrócą 25 lutego. Do końca sezonu zasadniczego HC Oceláři rozegra 5 spotkań, w tym trzy we własnej Werk Arenie.