, wtorek 18 stycznia 2022
Gmina Chybie: Podpisano ważną umowę
Rozpoczyna się budowa centrum sportowo-rekreacyjnego w Mnichu.  fot: Gmina ChybieDodaj do Facebook

Gmina Chybie: Podpisano ważną umowę

KT
Gmina Chybie może rozpocząć długo wyczekiwaną budowę centrum sportowo-rekreacyjnego w Mnichu, 11 maja podpisana została umowa umowa z Przedsiębiorstwem Handlowo – Usługowym „GAWLIK” z Oświęcimia.

Początkowo prace miały postępować etapami, jednak później udało się pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości około 30% na całość inwestycji. Wspólnie z Radą Gminy, mieszkańcami i przedstawicielami rady sołeckiej postanowiono, że idealnym miejscem do umiejscowienia takiego centrum jest teren obok szkoły podstawowej i przedszkola w Mnichu. Będzie to przestrzeń przeznaczona nie tylko do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, ale również rekreacyjna, gdzie będzie można usiąść i odpocząć.

Podpisana umowa obejmuje: przebudowę napowietrznej sieci elektroenergetycznej z przewidywanym zagospodarowaniem terenu, budowę budynku zaplecza sanitarno – gospodarczego wraz z wiatą, budowę kompleksu sportowego zawierającego boisko wielofunkcyjne (do piłki nożnej, koszykówki oraz siatkówki) oraz boisko do gry w tenisa ziemnego o nawierzchniach poliuretanowych, a także pumptrack ziemny, siłownię plenerową, plac zabaw, ściankę wspinaczkową, stół do tenisa oraz elementy małej architektury.

Jak informuje Gmina Chybie, koszt całej inwestycji wynosi 2 255 140,14 zł, z czego blisko 30% stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ostateczny efekt tej realizacji będzie można zobaczyć w sierpniu 2019 r.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama