, czwartek 20 luty 2020
Dubaj: Cieszynianka ze złotem
Kinga Iwańska zdobyła złoty medal w pływaniu na 100 m stylem zmiennym.  fot: UM CieszynDodaj do Facebook

Dubaj: Cieszynianka ze złotem

DR
Trwają XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Dubaju. Wśród polskich medalistów znalazła się również Cieszynianka Kinga Iwańska, która zdobyła złoty medal w pływaniu na 100 m stylem zmiennym.

Kinga Iwańska uczestniczyła już w igrzyskach w Los Angeles cztery lata temu, sięgając tam po srebro w pływaniu w sztafecie mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym, a także dwa razy po brąz – 100 m stylem zmiennym i 100 m stylem klasycznym. Wśród sukcesów Kingi można wyróżnić dwa zwycięstwa w XI Ogólnopolskich Specjalnych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w pływaniu – 50 i 100 metrów stylem klasycznym. Kinga jest zawodniczą Stowarzyszenia Olimpiad Specjalnych, trenuje w Sekcji Pływackiej pod czujnym okiem Martyny Weres i Witolda Sztolera.

Przed wyjazdem do Dubaju, Kinga Iwańska była gościem cieszyńskiego Ratusza, gdzie otrzymała decyzją burmistrz Cieszyna stypendium sportowe celowe w związku z powołaniem do reprezentacji Olimpiad Specjalnych i wyjazdem na igrzyska.

Polacy podczas XV Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych starują w następujących dyscyplinach: badmintonie, bocce, bowlingu, gimnastyce, jeździectwie, golfie, judo, kajakarstwie, kolarstwie, koszykówce kobiet i mężczyzn, lekkoatletyce, piłce nożnej 7-osobowej kobiet, pływaniu, tenisie ziemnym, tenisie stołowym, trójboju siłowym i wrotkarstwie. Na Bliskim Wschodzie rywalizuje ponad 7,5 tys. sportowców z ponad 190 krajów świata. To wielkie sportowe wydarzenie dedykowane osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Jedną z jego misji jest włączanie tej grupy osób do aktywnego udziału w codzienności ogółu społeczeństwa i udowadnianie korzyści jakie płyną z takiego rozwiązania.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama