, sobota 19 października 2019
Do kadry na IO 2018 dołącza Kamil Bury
Od lewej: Jarosław Hulawy, Dominik Bury, Kamil Bury, Tadeusz Krężelok - członek sztabu szkoleniowego kadry PZN fot: Gmina IstebnaDodaj do Facebook

Do kadry na IO 2018 dołącza Kamil Bury

red.
Polski Komitet Olimpijski poinformował o podjęciu decyzji przez prezesa PKOl Andrzeja Kraśnickiego. Dotyczy ona uzupełnienia składu Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Dołącza do niego m.in. biegacz narciarski z Istebnej Kamil Bury!

Już wcześniej powołanie do reprezentacji Polski w Pjongczang otrzymał jego brat Dominik Bury, który również uprawia biegi narciarskie. Dominik po raz pierwszy został Mistrzem Polski na dystansie 10 km stylem klasycznym w 2016 roku. Ten tytuł obronił w 2017 roku. Zawodnik z Istebnej jest obecnie najlepszy w kraju na dystansie 15 km stylem dowolnym. Początkiem roku zdobył również złoto MP w mieszanym sprincie drużynowym „klasykiem”. W Kori Południowej wystąpi w biegu indywidualnym na 15 km stylem dowolnym, w bieg łączonym na 30 km, w sprincie drużynowym stylem dowolnym oraz w sprincie stylem klasycznym.

Natomiast Kamil Bury – starszy o rok brat Dominika - jest aktualnym Mistrzem Polski w sprincie stylem klasycznym, brązowym medalistą MP z 2016 w sprincie drużynowym „klasykiem”. Stał także na 3 stopniu podium po drużynowym sprincie stylem dowolnym na MP w 2015 roku. W 2017 roku zajął pierwsze miejsce w jednym z konkursów z cyklu Slavic Cup. W Pjongczang zaprezentuje się w biegu indywidualnym na 15 km stylem dowolnym, w biegu łączonym na 30 km oraz w sprincie stylem klasycznym.

Wyjazd i reprezentowanie Polski na igrzyskach olimpijskich jest dla obu zawodników dużym wyróżnieniem a zarazem debiutem na imprezie tej rangi.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama