, wtorek 11 sierpnia 2020
Dakar: Tomiczek ze świetnym wynikiem
W barwach Orlen Teamu w kategorii motocykli pojechał m.in. pochodzący z Cieszyna Adam Tomiczek. fot: Facebook/ Adam TomiczekDodaj do Facebook

Dakar: Tomiczek ze świetnym wynikiem

KT
Jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportowych na świecie - Rajd Dakar. W tym roku był dosyć nietypowy. Odbywał się tylko w jednym kraju, w Peru. Rozpoczął się w Limie 6 stycznia 2019 r. i kończył się również w Limie 17 stycznia. Metę wczoraj osiągnął również Cieszyniak Adam Tomiczek – z bardzo dobrym wynikiem!

Trasa w Peru liczyła 10 etapów oraz ponad 5 500 kilometrów, gdzie blisko 3 000 km to odcinki niezwykle wymagające - piach i wydmy. Dodatkowym utrudnieniem była bardzo wysoka temperatura, sięgająca ponad 40 stopni Celsiusza. Łącznie w wyścigu wzięło udział 167 motocykli oraz quadów, 126 samochodów i pojazdów UTV oraz 41 ciężarówek.

W barwach Orlen Teamu w kategorii motocykli pojechał m.in. pochodzący z Cieszyna Adam Tomiczek. Ostatecznie Cieszyniak zajął 16. pozycję w całym rajdzie, co jest bardzo dobrym wynikiem. Sam zawodnik nie kryje zadowolenia. „Udało się! Meta rajdu Dakar osiągnięta. W 2017 przeszkodziła mi choroba. W 2018 nie udało się być nawet na starcie z powodu złamanego uda. W tym roku w końcu wszystko zagrało i kończę rajd na 16 pozycji. Jestem mega zadowolony, a lokata przerosła moje najśmielsze oczekiwania.” Tak, Adam Tomiczek, podsumował swój start na swoim profilu na Facebooku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama