, piątek 5 czerwca 2020
Czarny Ląd czeka na cieszyńskich rajdowców
Laryssa i Grzegorz Węglarzowie wracają do Maroko, by podjąć próbę obrony zeszłorocznej trzeciej lokaty w rajdzie RMF Morocco Challenge. fot: arch. pryw. LGWDodaj do Facebook

Czarny Ląd czeka na cieszyńskich rajdowców

AGNIESZKA KACZMARCZYK
Czarny Ląd czeka na cieszyńskich rajdowców

Laryssa i Grzegorz Węglarzowie (z pucharami) wiedzą, że w Maroku czeka ich wiele wyzwań. fot. arch. pryw. LGW


Czarny Ląd czeka na cieszyńskich rajdowców

Małżeństwo z Cieszyna liczy na dużą dawkę adrenaliny. fot. arch. pryw. LGW

W ubiegłym roku, podczas marokańskiego rajdu, wywalczyli trzecie miejsce. Jak poradzą sobie tym razem? Laryssa i Grzegorz Węglarzowie po raz drugi wystartują w RMF Morocco Challenge. W dniach od 21 do 30 października na Czarnym Lądzie rywalizować będzie 50 załóg.

Rajd RMF Morocco Challenge to trzecia edycja polskiego rajdu w Afryce. Rajd o charakterze szybkościowym przeznaczony jest dla amatorów i zawodowych kierowców rajdowych. Oprócz samochodów terenowych wystartują w nim także motocykle i quady. Łącznie 2,5 tys. kilometrów trasy przez Przełęcz Gór Atlasu i wysokie wydmy pustyni, które będą wyzwaniem dla zawodników i możliwością sprawdzenia techniki jazdy oraz umiejętności nawigacyjnych w trudnych warunkach.W zeszłym roku mieliśmy obawy, bo nie wiedzieliśmy, co nas czeka. Teraz boimy się, bo już wiemy - mówi z uśmiechem na twarzy Laryssa Węglarz, która w załodze pełni funkcję pilota i zdecydowała się uczestniczyć w rajdzie z pasji i chęci sprawdzenia swojej wytrzymałości. - To niesamowite przeżycie. Przemierzamy kilometry dróg, polegając tylko na sobie. Stajemy przed górą i musimy zdecydować, którą stroną ją pokonać, by dotrzeć do celu - dodaje uczestniczka rajdu wiedząc, że czeka ją wiele wyzwań, ogromne zmęczenie i niesamowita adrenalina.

O przygotowaniach do tegorocznego startu mówi jej mąż Grzegorz: - Doświadczenia z zeszłego roku pozwoliły nam wszystko szybciej i sprawniej przygotować. Tym razem samochód gotowy był w miesiąc - dodaje kierowca załogi i zaznacza, że zmienił w nim tylne zawieszenie i wymienił tylne wahacze na dłuższe.

Samochód cieszyńskiej załogi po raz drugi będzie najstarszym w rajdzie. - Patrząc na to, jakie samochody jadą w tym roku, możemy mieć problem, aby utrzymać trzecie miejsce - mówi Grzegorz Węglarz, ale zapewnia, że razem z żoną będą robić wszystko, aby start w rajdzie był udany.

 
Oprócz zdobycia trzeciego miejsca w swojej kategorii, są jedną z pięciu załóg wyróżnionych nagrodą fair play podczas zeszłorocznej edycji rajdu. - Wiele razy pomagaliśmy innej załodze. Kto wie, kiedy nam będzie potrzebna pomoc. Nie chodzi tylko o to, aby dojechać jak najszybciej do celu. - mówi Laryssa Węglarz.

Trasa RMF Morocco Challenge podzielona zostanie na etapy i odcinki specjalne. Codziennie zawodnicy będą mieli do pokonania ok. 200 kilometrów, podczas których sprawdzą swoje umiejętności. Gazetacodzienna.pl objęła patronat medialny nad cieszyńską załogę i na bieżąco będzie informować o jej poczynaniach.


Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Po rajdzie widzimy sie na Wojnarówce , kolejne wyzwanie . Walczyć musicie o mistrza toru . Powodzonka i do mety bez awari życzę Wam kochani.:)

Dawać tam po zaworach . Loć te fury. Skopcie im tyłki .

łogień i do odcięcia ;)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama