, piątek 4 grudnia 2020
Cieszyński etap Plaży Open zakończony. Kolejny za rok
Oprócz zmagań czysto siatkarskich w plażowym miasteczku na kibiców czekało wiele atrakcji.  fot: Kuba Skowron STUDIOansDodaj do Facebook

Cieszyński etap Plaży Open zakończony. Kolejny za rok

BŚ/ mat. pras.
Kilka dni przygotowań, tłumy kibiców wokół boisk, pełne trybuny i zawodnicy, którzy dostarczyli wiele sportowych emocji podczas dwóch turniejowych dni Plaży Open. Kolejna taka rywalizacja już za rok.

Jako pierwsi na piaszczystych boiskach pojawili się młodzi adepci siatkówki plażowej z Cieszyna i okolic. - Trzeba przyznać, że emocje, zaangażowanie siatkarek oraz siatkarzy plażowych w grę było nie mniejsze niż ich starszych koleżanek oraz kolegów z boiska - komentowała Anna Nowicka, koordynator ds. mediów i promocji. - Wynik nie był sprawą najważniejszą. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa oraz aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu - dodała.

W piątek, 22 czerwca, rywalizację w turnieju Open rozpoczęli mężczyźni. Mecze toczone były systemem jednosetowym. Po dwa spotkania wygrali: Tomasz Winiarski/Wojciech Widawski, Marcin Brzeziński/Roman Andrys, Nikodem Wolański/Bartosz Luks oraz Łukasz Taterka/Paweł Cieślar.

Walka na dwóch usypanych na rynku boiskach trwała cały dzień. Kibice mogli obserwować wiele ciekawych i zaciętych spotkań na bardzo wysokim poziomie. - Wszystko przygotowane jest bardzo profesjonalne, organizatorzy wykonali kawał dobrej roboty, a wiem, że stworzenie boisk do siatkówki plażowej na rynku nie jest taką łatwą sprawą. Poziom z roku na rok jest coraz wyższy - mówił Jarosław Wołczyk, jeden z kibiców. - Kilka tygodniu temu kibicowaliśmy piłkarzom na rynku, dzisiaj bawimy się z siatkarzami. Dobrze, że w Cieszynie coraz więcej się dzieje i możemy być świadkami takich sportowych emocji - dodał Krzysztof Turoń z Cieszyna.

Ostatni dzień turnieju w Cieszynie rozpoczął się od rozgrywek eliminacyjnych. Po zaciętej walce najlepsza w turnieju męskim okazała się para Kwaśny/Gil, która w decydującym starciu okazała się lepsza od duetu Franek/Żwak. Trzecie miejsce zajęli Łuka/Ficek, którzy pokonali w meczu o brązowe medale parę. Z kolei w turnieju damskim bezkonkurencyjna okazała się para Bortliczek/Krzempek, na drugim miejsce uplasował się duet Bul/Wajdzik, najniższe miejsce na podium zajęła para Łuka/Ficek.

Po wyczerpującym spotkaniu lepsi od pary Brzeziński/Andrys okazali się jednak Gilner/Kwasowki, którzy w finałowym spotkaniu po 3 setach musieli uznać wyższość duetu Wajda/Szczepanik. W turnieju damskim najlepsza okazała się para Agnieszka Mitręga/Ewa Małusecka, która w decydującym starciu pokonała duet Magdalena Rapacz/Agnieszka Radkowiak.

Oprócz zmagań czysto siatkarskich w plażowym miasteczku na kibiców czekało wiele atrakcji. Publiczność, tak jak i zawodnicy zmęczeni trudami rozgrywanych spotkań mogli odpocząć na specjalnie przygotowanych leżakach, które były otoczone przez ozdobne palmy. W strefie animacji na dzieci czekały gry i zabawy sprawnościowe i malowanie twarzy. Ochłodą przy palącym słońcu był na pewno turniej Wylej Balona, czyli gry w siatkówkę balonami napełnionymi wodą.

Obecnie turniej przenosi się do Bielska-Białej, gdzie od 6 do 8 lipca na terenie kąpieliska "Start" w Cygańskim Lesie będzie odbędzie się kolejny etap imprezy.

Portal gazetacodzienna.pl objął patronatem medialnym cieszyńskim etap Plaży Open.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Plaza Open - brzmi mocno po polsku !!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama