, piątek 16 kwietnia 2021
Cieszyn: Lodowisko otwiera się... w lipcu!
W środę, 30 lipca w godz. od 12.00 do 13.00 na cieszyńskim lodowisku odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Hokejowe ABC" czyli warsztaty z hokeja na lodzie dla dzieci i młodzieży. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Cieszyn: Lodowisko otwiera się... w lipcu!

SM
Pierwszy raz w długiej historii Cieszyna, w lipcu otwiera się lodowisko! Skąd taki pomysł?

Powodów było kilka, główne wiązały się z kwestiami finansowymi. - Na lodowisku odbywać się będą zgrupowania łyżwiarzy figurowych z całej Polski. Dodatkowo czas uzupełnią zajęcia rodzimych klubów z polskiego i czeskiego Cieszyna, kilka drużyn hokejowych nadal trenuje, także udało się nam osiągnąć satysfakcjonujący poziom wykorzystania obiektu - komentuje Bartosz Szyszkowski, menadżer Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków. I dodaje: - Okazało się że potrafimy być konkurencyjni w stosunku do innych tego typu obiektów w Polsce, których latem działa tylko kilka. Nie bez znaczenia również były inne walory Cieszyna - ładne, spokojne, zielone miasto z terenami rekreacyjnymi, granica, małe odległości pomiędzy obiektami, to sprawia że sportowcy chcą tutaj przyjeżdżać, łączyć trening z odpoczynkiem. Otwarcie lodowiska w lipcu przyciąganie do Cieszyna więcej osób. Będą tutaj jeść, spać, zwiedzać, robić zakupy to dodatkowy korzystny dla nas aspekt letniej "ślizgawki" w Cieszynie - dodaje menadżer hali.

Aktualnie tafla lodowiska jest przygotowywana do otwarcia. - Cały proces trwa około dwóch tygodni. Na etapie planowania zakładaliśmy wyższe temperatury zewnętrzne i rodziły się obawy o aparaturę, bo im wyższe temperatury na zewnątrz tym większe obciążenie systemu chłodzenia. Pogoda nam jednak przyszła z pomocą i proces przebiegł, a właściwie przebiega bezproblemowo. Najgorszy etap już za nami, hala ma bardzo dobrą izolację i generalnie jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, oby szło tak dalej - wyjaśnia Szyszkowski.

W jakim stopniu ślizgawka będzie wykorzystywana? - Co do obłożenia to grafik jest praktycznie pełen. Żaden obóz czy zgrupowanie już się nie wciśnie, ale zostało kilka luk, które będziemy starali się wypełnić. Najbardziej zadowolone są chyba jednak rodzime kluby tj. KS MOSiR i TJ SLAVOJ. Wcześniej musiały one wyjeżdżać na treningi, a to wiązało się z dodatkowymi kosztami, lub w ogóle nie trenowały co z kolei stawiało ich na gorszej pozycji na początku regularnego sezonu - wyjaśnia Bartosz Szyszkowski.

Menadżera hali zapytany czy ponowne zmrożenie lodowiska w ogóle opłaca się miastu zakłada optymistyczną wersję. - Dwa miesiące przerwy (maj - czerwiec) to z punktu widzenia funkcjonowania lodowiska martwy sezon. Łyżwiarze też muszą kiedyś odpocząć. Maszyny musiały przejść odpowiedni serwis co byłoby niemożliwe do wykonania gdyby pracowały. W tym czasie odbyło się kilka stałych imprez, więc hala nie stała odłogiem, a zamrozić i tak musielibyśmy przed wrześniem. Prognozowany rachunek zysków i strat wskazywał na plus, ale zweryfikujemy go we wrześniu. Będziemy bogatsi o cenne doświadczenie, które zaowocuje przy tworzeniu planu na kolejne lata - komentuje Szyszkowski.

Lodowisko w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Cieszyńskich Olimpijczyków będzie otwarte od lipca, aż do końca sezonu czyli do kwietnia 2015 roku.

Lipiec na ślizgawce w Cieszynie

W niedzielę 6 lipca ślizgawka będzie czynna w godz. od 17.30 do 19.00. Tego samego dnia o godz. 19.30 na miejskim lodowisku odbędzie się impreza "Hawajskie Lododisko", w programie której znajdą się tropikalne rytmy serwowane przez Dj Kart-Aloha, a także zabawy i konkursy z nagrodami. W piątek, 11 lipca w godz. od 14.00 do 15.00 w ramach akcji "Lato w Mieście" ślizgawka zostanie udostępniona za darmo dla dzieci i młodzieży cieszyńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. W sobotę, 12 lipca grupa łyżwiarzy z Walley zaprasza na pok az łyżwiarstwa figurowego, który rozpocznie się o godzinie 20.00. Będzie to podsumowanie pierwszego turnusu zgrupowania łyżwiarzy, z udziałem utytułowanych trenerów (wstęp na trybuny jest bezpłatny). W niedzielę, 13 lipca ślizgawka czynna będzie w godz. od 17.30 do 18.30 oraz od 19.00 do 20.00. Kolejny pokaz łyżwiarstwa figurowego w wykonaniu grupy łyżwiarzy z Walley zaplanowany został na sobotę, 19 lipca. Ostatnia ślizgawka w lipcu została zaplanowana na niedzielę, 27 lipca, w godz. 15.00-16.00 oraz 16.30-17.30. W środę, 30 lipca w godz. od 12.00 do 13.00 na cieszyńskim lodowisku odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Hokejowe ABC" czyli warsztaty z hokeja na lodzie dla dzieci i młodzieży, na które obowiązują zapisy mailowe poprzez adres: hws@mosir-cieszyn.pl. Wstęp na ślizgawkę jest płatny. Bilet normalny kosztuje 5 zł, a ulgowy 3 zł.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

.

bardzo proszę czytać dokładnie... to uogólnienie, ktoś jeździł ktoś nie.. TJ Slavoj to nie tylko figurówka a akurat w tym przypadku chodziło mi o hokeistów.

Pan menadżer mało wie, stwierdzenie, że kluby tj. KS MOSiR i TJ SLAVOJ w okresie wakacji w ogóle nie trenowały , jest kpiną, on nie ma o tym zielonego pojęcia no i kolejne , że stawiało ich na gorszej pozycji na początku regularnego sezonu, jest wręcz obrazą dla uczestników klubów, proszę o zastanowienie się co wogóle Pan mówi. A na zgrupowania dzieci z powyższych klubów również jeżdżą, SZOK

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama