, sobota 25 stycznia 2020
Błachowicz i Haratyk nominowani do prestiżowego plebiscytu
Niezmiennie od 1926 roku Plebiscyt "Przeglądu Sportowego" jest najważniejszym i najbardziej cenionym rankingiem przez polskich sportowców.  fot: Źródło: PAPDodaj do Facebook

Błachowicz i Haratyk nominowani do prestiżowego plebiscytu

KT
Poznaliśmy nominowanych w 84. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2018 roku organizowanego przez "Przegląd Sportowy". Wśród nich znaleźli się również dwaj zawodnicy z naszego regionu - Jan Błachowicz i Michał Haratyk.

Jan Błachowicz w tym roku wygrał dwie walki w największej organizacji MMA na świecie, co dało mu serię 4 zwycięstw z rzędu. W trzech rundach pokonał Jimiego Manuwę w Londynie, a następnie przez poddanie Nikitę Kryłowa w Moskwie. W UFC jeszcze żaden Polak nie zaszedł tak daleko. Cieszynianin jest o krok od walki o mistrzowski pas. Obecnie zajmuje czwarte miejsce w zestawieniu UFC kategorii półciężkiej (93 kg), był już nawet trzeci!

Z kolei Michał Haratyk, zasłużył sobie na nominację poprzez zdominowanie europejskiej rywalizacji kulomiotów. Zawodnik spod Cieszyna jako pierwszy Polak w historii przekroczył granicę 22 metrów na stadionie. Tym samym pobił rekord kraju z wynikiem 22,08 metra. Jest to również najlepszy rezultat w Europie. Zdecydowanie największym osiągnięciem Haratyka z tego roku jest złoty medal mistrzostw Europy z Berlina.

Niezmiennie od 1926 roku Plebiscyt "Przeglądu Sportowego" jest najważniejszym i najbardziej cenionym rankingiem przez polskich sportowców. Jako pierwszy, 92-lata temu, statuetkę odebrał Wacław Kuchar - wszechstronny sportowiec, olimpijczyk. Aktualnym laureatem jest skoczek narciarski Kamil Stoch.

Głosować można tutaj: https://plebiscyt.przegladsportowy.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama