, czwartek 18 kwietnia 2024
9. Cieszyński FORTUNA Bieg za nami
9. Cieszyński Fortuna Bieg zgromadził w tym roku w Cieszynie około 1200 uczestników z Polski, Ukrainy, Białorusi, Mołdawi, Czech, Słowacji i Kenii. fot: mat.pras.

Dodaj do Facebook

mat.pras.

23 kwietnia w Cieszynie odbył się 9. Cieszyński FORTUNA Bieg. Impreza ta, co roku przyciąga ogromną rzeszę fanów biegania. W tym roku najszybciej na mecie pojawił się Kenijczyk Silas Kiprono Too z czasem 30 minut 46 sekund.

9. Cieszyński Fortuna Bieg zgromadził w tym roku w Cieszynie około 1200 uczestników z Polski, Ukrainy, Białorusi, Mołdawi, Czech, Słowacji i Kenii. W klasyfikacji Open mężczyzn zwyciężył Silas Kiprono Too. Wyprzedził on swojego rodaka Henry Kemboi, który zajął drugie miejsce z czasem 30 minut 50 sekund. Na trzecim miejscu uplasował się zawodnik z Ukrainy Paweł Olijnyk z czasem 31 minut i 8 sekund.

W klasyfikacji Open kobiet pierwsze miejsce zajęła Kenijka Betty Chepleting (34 minuty i 15 sekund). Drugie miejsce zajęła Ukrainka Swietlana Olijnyk (36 min. 47 sekund), a brąz przypadł Izabeli Kubiak (39 min. 40 sekund).
Najlepszym Cieszyniakiem został Grzegorz Wowry z czasem 38 minut i 22 sekund. Natomiast najlepszą Cieszynianką została Ania Halska, która przebiegła dystans 10 km w czasie 41 minut i 30 sekund.

Zwycięzcy w kategoriach wiekowych:
Mężczyźni
Kat. M16 – Silas Kiprono Too z Kenii (30 min. 46 sek)
Kat. M30 – Henry Kemboi z Kenii (30 min. 50 sek)
Kat. M40 – Mykhaylo Iveruk z Ukrainy (31 in. 48 sek.)
Kat. M50 – Jan Myśliwiec ze Ślemienia (37 min. 23 sekund)
Kat. M60 – Viktor Nedybaliuk z Ukrainy (37 min. 9 sekund)
Kat. M70 – Wojciech Kaptur z Wodzisławia Śląskiego (50 min. 13 sekund)
Kobiety
Kat. K16 – Betty Chepleting z Kenii (34 min. 15 sek)
Kat. K30 – Swietlana Olijnyk z Ukrainy (36 min. 47 sekund)
Kat. K40 – Magdalena Białorczuk z klubu Byledobiec (41 min. 6 sekund)
Kat. K50 – Bogusława Kupczak z klubu Halny Węgierska Górka (45 min. 35 sek.)
Kat. K60 – Renata Jakubowska (49 min. 8 sek.)

Kategoria Studenci:
Najlepszy student: Matous Vrzala z Ostrawy (33 min. 22 sek)
Najlepsza studentka: Izabela Piechaczek z MUKS SZS Cieszyn (43 min. 3 sek)

Kat. Najstarszy i najstarsza uczestnik biegu:
Najstarszy zawodnik biegu: Jaroslav Gaman ( 1 godz. 9 min. 40 sek)
Najstarsza zawodniczka biegu: Renata Jakubowska z Bielska Białej (49 min. 8 sek)

Lotna premia:
Kobiet: 1. Betty Chepleting, 2. Olijnyk Swietlana, 3. Izabela Kubiak
Mężczyzn: 1. Silas Kiprono Too, 2. Henry Kemboi, 3. Paweł Olijnyk

9. zawodnikiem na mecie był Marcin Kubica z klubu Ks Sprintinov-8 Team i otrzymał on nagrodę specjalną z racji organizowanego 9. Cieszyńskiego Biegu Fortuna. Natomiast 25. zawodnikiem na mecie został Dariusz Wilk, który otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez 25. Bieg Fiat, który jest ostatnim biegiem z cyklu Pucharu Beskidów i odbędzie się 28 maja.
Od godziny 10.00 na trasie liczącej 2 km walczyli zawodnicy w biegach młodzieżowych. Przedstawiamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Dziewczęta 2004 i młodsze
• Roksana Pastuszak z Jastrzębia Zdroju (8 min. 20 sek)
Chłopcy 2004 i młodsi
• Filip Siekierka z Puńcowa (7 min. 41 sek)
Młodziczki 2002-2003
• Karilina Sasynova z Czech (7 min. 2 sek)
Młodzicy 2002-2003
• Szymon Lipiński (6 min. 57 sek)
Juniorki 1998-2001
• Wiktoria Mołdrzyk z Cieszyna (7 min. 6 sek)
Juniorzy 1998-2001
• Szymon Krywult z Bielska Białej (6 min. 38 sek)

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy!!! Już teraz zapraszamy za rok na 10 edycję Cieszyńskiego FORTUNA Biegu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.