, wtorek 19 listopada 2019
63. Rajd Wisły: wielkie motoryzacyjne święto w Beskidach
Rywalizacja w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska wraca po wakacyjnej przerwie. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

63. Rajd Wisły: wielkie motoryzacyjne święto w Beskidach

red./mat.pras.
Rajd Wisły to prawdziwa gratka dla kibiców - trzy cykle, 8 malowniczych i widowiskowych odcinków specjalnych oraz 50 km ścigania.118 załóg zgłoszonych do 63. edycji Rajdu Wisły zwiastuje zaciętą walkę i emocjonujący spektakl. W Beskidach zmierzą się również zawodnicy w pięknych rajdówkach sprzed lat. Wymagające odcinki Rajdu Wisły przyciągnęły także zawodników znanych z mistrzostw Polski.

Rywalizacja w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska wraca po wakacyjnej przerwie. Załogi czeka ściganie się na trasach godnych nie tylko tego cyklu, lecz również mistrzostw Polski czy Europy. Mowa o malowniczych, a jednocześnie niezwykle wymagających oesach Rajdu Wisły (22-23 września). 63. edycja tej legendarnej imprezy to jednak nie tylko wyzwanie i emocje dla zawodników, ale także nie lada gratka dla kibiców, bowiem w tej edycji zawodów powalczą także uczestnicy Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. To jednak nie koniec. Stawkę tegorocznej „Wisełki” uzupełniają kolejni zawodnicy w pięknych rajdówkach sprzed lat – zgłoszeni w ramach Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność.

Rajd Wisły jest doskonale znany nie tylko w Polsce, ale także za granicą. W tym sezonie zostanie rozegrana 63. edycja zawodów, które na przestrzeni lat gościły wielu znakomitych kierowców i pilotów. Niepobity do dziś rekord zwycięstw w tym rajdzie należy do Sobiesława Zasady, który triumfował w Beskidach aż siedmiokrotnie. Zaledwie jedną wygraną mniej wywalczył nieodżałowany Marian Bublewicz. Patent na „Wisłę” miał także Błażej Krupa, który ma na swoim koncie cztery triumfy – wszystkie odniesione za kierownicą samochodów Renault. To w tych zawodach imponujący debiut w rundzie RSMP zaliczył Kajetan Kajetanowicz, wygrywając w 2003 roku swoją klasę. 10 lat później historia zatoczyła koło i Kajto wygrał w swojej „domowej” imprezie z miażdżącą przewagą nad rywalami, w stylu godnym czterokrotnego mistrza Polski i dwukrotnego triumfatora FIA ERC. Rajd Wisły przez wiele lat stanowił bardzo ważny i niezwykle widowiskowy punkt w kalendarzu mistrzostw Polski. Od sezonu 2016 impreza organizowana przez Automobilklub Śląski jest rozgrywana w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, co wcale nie zmniejszyło zainteresowania tym rajdem wśród uczestników rund RSMP.

Rywalizacja w 63. Rajdzie Wisły rozegrana zostanie na odcinkach specjalnych: Koniaków (6,35 km), Kiczora (8,24 km) oraz Kozińce (2,74 km). Próby Koniaków i Kiczora będą pokonywane trzy razy, a na odcinek Kozińce załogi wyjadą dwukrotnie. Łączny dystans wszystkich odcinków to blisko 50 km. Do rywalizacji zawodnicy ruszą o godzinie 8:32 bezpośrednio z parku serwisowego, zlokalizowanego w Kompleksie Zagroń w Istebnej. Metę zawodów zaplanowano na godzinę 17:11 na placu Hoffa w Wiśle.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama