, niedziela 23 luty 2020
1. Cieszyński Festiwal Sztuk Walki: Mamy zdolnych sportowców!
Piotr Szymala: - Uważam, że to super impreza. Wydaje się, że w dniu dzisiejszym to miejsce było najbezpieczniejszym w Cieszynie. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

1. Cieszyński Festiwal Sztuk Walki: Mamy zdolnych sportowców!

AGNIESZKA KACZMARCZYK
1. Cieszyński Festiwal Sztuk Walki: Mamy zdolnych sportowców!

Gościem specjalnym festiwalu był Jan Błachowicz. - Jestem pod wrażeniem umiejętności, które zaprezentowali sportowcy naszego regionu. fot: Maciej Kłek

Pierwsza tego typu impreza zorganizowana w naszym w mieście przyciągnęła tłumy fanów i zdolnych sportowców Śląska Cieszyńskiego, o których mało się mówi na co dzień. 4 grudnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie odbył się 1. Cieszyński Festiwal Sztuk Walki. Gościem specjalnym był Jan Błachowicz.

Specjalne, 15-minutowe pokazy były możliwością zapoznania mieszkańców Cieszyna z zasadami poszczególnych sztuk walki.

- Dobra impreza, promująca sekcje i kluby działające na terenie Śląska Cieszyńskiego. Każda szkoła prezentuje to, co na co dzień uprawia, a widzowie mają okazję zobaczyć i wybrać to, co ich interesuje - mówi Ryszard Bochm, który związany jest z Klubem Rekreacyjno-Sportowym Goshin-Do w Cieszynie i dodaje, że oglądając plakat na słupie ogłoszeniowym, nie każdy wie, co jest czym, a tutaj wszyscy mogli zobaczyć różnice w stylach walki.

Gościem specjalnym festiwalu był Jan Błachowicz, który bardzo pozytywnie ocenił imprezę zorganizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cieszynie. - Jestem pod wrażeniem umiejętności, które zaprezentowali sportowcy naszego regionu. Mam nadzieję, że takie imprezy będą organizowane w Cieszynie co roku. Mamy wielu zdolnych sportowców - przyznaje mistrz świata Muay Thai IFMA, mistrz wagi półciężkiej federacji KSW (konfrontacja sztuk walki).

Zadowolenia z możliwości uczestnictwa w wydarzeniu, nie ukrywali również członkowie prezentujących się klubów.
- Tego typu impreza jest możliwością zaprezentowania swoich umiejętności oraz zaznaczenia naszej obecności, pozyskania dofinansowania. To jedyny sposób, aby zareklamować naszą działalność - przyznaje Robert Religa z Klubu Sportowego “OCTAGON TEAM”. Jego członkowie mają na swoim koncie wiele osiągnięć. Podczas 7. Mistrzostw Polski, 27 listopada 2011 r. w Piasecznie, w Jiu Jitsu, mistrzem Polski w swojej kategorii został Maciej Pszczółka, a brązowymi medalami odznaczeni zostali Dawid Kareta (w kategorii 64 kg, juniorów), oraz Sławomir Bułka (64 kg, seniorów).

Widzowie, którzy licznie przybyli na spotkanie ze sportem, nie kryli pozytywnych emocji oraz podziwu dla umiejętności zawodników - Cieszymy się, że w Cieszynie mamy komu kibicować. Szkoda tylko, że tak mało o nich mówimy. Nie chodzi tylko o gwiazdy takie jak nasz Błachowicz, ale o młodych, którzy poświęcają swój czas na treningi, by osiągać sukcesy - mówi Marek Kasperczak, który na festiwal przyszedł ze swoim synem.

Podczas pierwszej edycji festiwalu zaprezentowały się takie grupy jak: Klub Sportowy "Shindo" KARATE SHOTOKAN, Cieszyńska Szkoła Karate KYOKUSHIN, Klub Sportowy "OCTAGON TEAM" filia w Cieszynie, Klub Rekreacyjno-Sportowy Goshin-Do, Tai Chi Chuan “Yang”, Uczniowski Klub Sportowy AIKIDO Cieszyn, Iandê Capoeira Cieszyn, Judo KS MOSiR Cieszyn, AIKIDO AIKIKAI ”KAZOKU” Hażlach. Nie zabrakło również pokazów Bractwa Rycerskiego z Cieszyna - KLANU SMOCZEJ PASZCZY.

Organizatorzy imprezy, mają nadzieję na jej kontynuację w kolejnych latach. - Mam nadzieję, że nasza impreza ukaże Cieszyniakom oraz włodarzom miasta, ilu ludzi zajmuje się sztukami walki i jak wielu z nich odnosi sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej - mówi Rafał Zdunek z MOSiR Cieszyn i dodaje, że nie przypadkowo w nazwie imprezy znalazł się liczebnik porządkowy - pierwszy, który daje nadzieję na jej kontynuację.

Komentarze: (18)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Gratuluję Sensejowi Bogdanowi Kubicy Osu!!!

Wrażenie Kyokushin najwidoczniej wywarło, więc zostało mi tylko zaproszenie na treningi, tak jak to piszę Robert Kruszona:

"Zapraszam na treningi karate KYOKUSHIN w każdy wtorek i piątek o godzinie 17:15, które odbywają się na sali gimnastycznej w LO im. Osuchowskiego."

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym pokazem. Nie spodziewałam się tak dużej ilości widzów. Wielkie wrażenie wywarło na mnie KARATE KYOKUSHIN, które pokazało waleczność i siłę, a także męstwo.

Nie będę powtarzał poprzednich komnetarzy. Ale brakło mi przekazu wiekszości szkół walki co tak naprawdę ćwiczą. Gdybym chciał pójśc na taki trenig to co bym tam ćwiczył. Na przykład kungfu. odniosłem wrażenie, że oni ćwicza wszystko i nic. pod tym wzgledem najbardziej własnie czytelny był kyokushin i do tego był komnetowany co sie ćwiczy po co.Myslę, że dlatego zyskał tez uznanie. Warto więc może by sie zastanowić, czy kazda szkoła nie pokazala by co naprzyklad czekałoby tego, który by tam przyszedł na trening.
pozdrawiam

Celem pokazu było zaprezentowanie umiejętności - czyli wyniku (efektów) ćwiczeń. Jeśli zainteresowała Cię konkretna grupa - to zadaj sobie trud i przejdź się na ich trening. Zadawanie sobie trudu jest podstawą każdej Sztuki Walki. Ja byłem na treningach niemal wszystkich cieszyńskich grup i wiem, że można zarówno popatrzeć, jak i spróbować ćwiczyć. Pierwszy trening jest zawsze gratis, nie trzeba od razu płacić.

Sztuki Walki wymagają mnóstwo cierpliwości i samozaparcia - większość osób, które prezentowały swe umiejętności, ćwiczy kilka a nawet kilkadziesiąt lat. Poświęcili swój wolny czas, żeby zupełnie bezinteresownie pokazać co potrafią. W ciągu 15 minut nie da się streścić całego cyklu szkolenia. Proponuję więc nie narzekać, tylko ruszyć tyłek i przekonać się osobiście jak wygląda trening. Czynny udział w treningu o niebo lepiej zobrazuje specyfikę danej szkoły, niż bierne oglądanie jakiegokolwiek pokazu. Proszę nie odbierać mojej wypowiedzi jako ataku - ten nieco szorstki ton wynika z faktu, że w Sztukach Walki nie ma zmiłuj :)

Pozdrawiam

Wszystko było fajne. Super było rozbijanie kiji bejsbolowych piszczelem. Szymala mógł się trochę bardziej wykazać, ale było spoko.

Pokaz był super. Najlepsze były te dwie dziewczynki z KARATE KYOKUSHIN - blondynka i brunetka - ze swoimi ekstremalnymi szpagatami. Na drugim miejscu postawiłam bym CAPOIERY , gdyż było to żywiołowe i pełne radości.

Świetna impreza, gratulacje dla organizatorów! Nie przypuszczałam, że wysiedzę tyle czasu i to z zainteresowaniem pełnym:) dla mnie najlepsi ci z Kyokushin- prosty, zrozumiały przekaz,efektowny, w kilka minut pokazali co ważne w kyokushin!... ale dla innych też pełny szacunek! Każdy klub miał swój charakter i styl, od pokazu siły panów w czarnych kimonach po łagodność ruchów pań z Aikido, melodyjność i rytm, żywiołowość i klimat Capoeiry, dziewczynki od p. Szymali z pokazem kata, i te słodkie maluchy w kimonach..i tak można by wymieniać długo:)każdy sie starał, coś pokazał, miło było popatrzeć nawet takiemu laikowi kompletnemu jak ja:) pozdro dla wszystkich!

Mi się podobał występ grupy która była przed Szymalą (bodajże Goshin-Do). Bejsboli nie łamali ale była dynamika i bardzo dużo różnych technik. Reszta na ich tle trochę przynudzała, choć łamanie bejsboli i kamieni też było spoko :)

Sądzę że najlepiej wypadła Cieszyńska Szkoła Karate KYOKUSHIN, choć też nieźli byli z Kung – Fu.

Fajnie będzie że za jakiś czas by mógł się odbyć turniej po między szkołami. Taki spektakl wyłonił najlepszą dystcypline walki. Uważam że zabrakło konfrontacji, brakowało mi samej walki, choć impreza miała inny charakter.

Mam nadzieje że będą kolejne edycje.

Myślę, że pokaz był fantastyczny. Najbardziej podobał mi się występ KARATE KYOKUSHIN i numer z łamaniem kiji bejsbolowych. Myślę, że Szymalomania się skończyła, a rozpoczęła się KARATO- KYOKUSHINOMANIA.

przykro, że nie ma żadnych zdjęć z pokazu reprezentantów Judo KS MOSiR Cieszyn!!!

Zapraszam na treningi karate KYOKUSHIN w każdy wtorek i piątek o godzinie 17:15, które odbywają się na sali gimnastycznej w LO im. Osuchowskiego.

Nie można powiedzieć, że tylko Kyokushinka. Ale trzeba przyznać, że ich pokaz faktycznie zrobił wrażenie.

Według mnie także najlepiej wypadli z Kyokushin Karate. Bez owijanie w bawełnę. Krótko, zwięźle i na temat. Pozdrawiam wszystkich ćwiczących...

Zgadzam się, pokazy Kyoukushinu były najlepsze. Mi najbardziej podobał się numer z łamaniem bejzboli piszczelem ... Pozdrawiam

Festiwal sztuk walki to dobra inicjatywa promująca sztuki walki wśród młodych, mam nadzieję że nie skończy się na jednej edycji ;)
Co do samych pokazów: zdecydowanie najlepszy był ten od Cieszyńskiej szkoły Kyokushin karete. Pokazali skuteczność, wytrzymałość i siłę czyli to co najważniejsze w Kyokushin. Oby tak dalej. Pozdrawiam.

Ciekawe pokazy. W Cieszynie nie było chyba jeszcze rozbijania kamieni i bejsboli, no i Książę Cieszyński.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama