, czwartek 17 października 2019
Zmiany na stanowisku wiceprzewodniczącego Rady Miasta Cieszyna
Dotychczasowymi zastępcami Bolesława Zemły (z prawej) przewodniczącego Rady Miasta Cieszyna, byli Marta Kawulok oraz Kazimierz Kawulok. fot: Marcin MońkaDodaj do Facebook

Zmiany na stanowisku wiceprzewodniczącego Rady Miasta Cieszyna

JM
Zmiany na stanowisku wiceprzewodniczącego Rady Miasta Cieszyna

Nową wiceprzewodniczącą Rady Miasta Cieszyna została Halina Bocheńska. fot. ARC

Halina Bocheńska została nową wiceprzewodniczącą Rady Miasta Cieszyna. Zastąpiła na tym stanowisku Kazimierza Kawuloka, o którego odwołaniu zdecydowali radni Platformy Obywatelskiej i Klubu Niezależnych. Takie decyzje zapadły podczas ostatniej sesji Rady Miasta Cieszyna.

Dotychczasowymi zastępcami Bolesława Zemły (Platforma Obywatelska), przewodniczącego Rady Miasta Cieszyna, byli Marta Kawulok (Wspólnota dla Cieszyna) oraz Kazimierz Kawulok (startujący w wyborach z listy komitetu Przyjazne Miasto). Ten ostatni został właśnie odwołany z tej funkcji.

W uzasadnieniu do tego wniosku radni klubu Platformy Obywatelskiej i Niezależnych napisali:

W Radzie Miejskiej Cieszyna funkcjonują trzy Kluby Radnych: "Wspólnota dla Cieszyna" - 7 radnych, "Niezależni" - 6 radnych i "Platforma Obywatelska" - 5 radnych. Niestety, dotychczasowy skład Prezydium tego stanu nie odzwierciedla, ponieważ nie ma w nim przedstawiciela Klubu "Niezależni". Zdaniem radnych Klubu PO i "Niezależni" funkcjonowanie Prezydium Rady w obecnym składzie jest niezgodne z podstawowymi zasadami demokracji, których przestrzeganie powinno być przykładem i priorytetem dla władzy samorządowej na każdym szczeblu jej sprawowania w naszym kraju. W związku z powyższym radni obu klubów uważają ten wniosek za zasadny.

Pod wnioskiem podpisali się radni Klubu Platformy Obywatelskiej: Adam Wójtowicz, Krzysztof Herok, Bolesław Zemła, Kazimierz Kabierz, Andrzej Staniszewski oraz radni Klubu Niezależnych: Halina Bocheńska, Alicja Wlach, Czesław Banot, Eugeniusz Raabe, Władysław Macura oraz Olgierd Lizoń.

O odwołaniu Kazimierza Kawuloka z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta Cieszyna i powołaniu w to miejsce Haliny Bocheńskiej radni zdecydowali stosunkiem głosów 10:11.

Przypomnijmy, Kazimierz Kawulok startował w wyborach samorządowych z listy Komitetu "Przyjazne Miasto". W Radzie Miasta Cieszyna znalazło się pięciu jego przedstawicieli. Ostatecznie startujący z tego komitetu Eugeniusz Raabe i Władysław Macura wspólnie z Haliną Bocheńską i Olgierdem Lizoniem (oboje Prawo i Sprawiedliwość) oraz Alicją Wlach i Czesławem Banotem (oboje Lewica Ziemi Cieszyńskiej) utworzyli Klub "Niezależnych".

Komentarze: (16)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Czy jest chociaż jedna osoba w Cieszynie, która może tu napisać co nie podobało się 11-stu członkom rady w osobie pana Kazimierza Kawuloka?

Pani Bocheńska, Pan Banot i parę jeszcze innych "NIezależnych" ma nieprawdopodobne parcie na władzę za to osiągnięć... uh można by się niedoliczyć.

To dziwne,że radni na literę B mają takie parcie.A może zaparcie.

Powtórka z rozrywki to samo wydarzenie miało miejce w poprzedniej kadencji.Wprawdzie była zupelnie inna forma" podchodów",ale skutek ten sam.Żalosne pan Kawulok dawał sobie świetnie rade i mial aparycję !!!!!!!!!!!!!!! Oj bardzo żle sie dzieje w naszej Radzie .Radni mają dbać o nasze sprawy ,aby dobrze sie nam żyło a nie walczyć o STOŁEK!

Panie Przewodniczący Rady Miejskiej! Dlaczego nie podano logicznego uzasadnienia odwołania pana Kawuloka tylko zasłania się zachowaniem zasad demokracji. A wsadzono na stanowisko jakąś kobitkę,której praca nie satysfakcjonuje wyborców i mieszkańców.Tych sloganów to mamy już "pełne zuby" jak mawiają za Olzą.Bądż pan odważnym facetem i wyjąsnij pan tą bulwersującą sprawę mieszkańcom.

To co dzieje się w Radzie Miejskiej ,Urzędzie Miasta i mieście to dramat i skandal.Trzeba iść na Ratusz i wykurzyć tych pseudodemokratów gminnych.Wartościowych ludzi się usuwa a zostawia się krętaczy w myśl zasady mierny ale wierny.

To co dzieje się w Cieszynie w Radzie Miejskiej i Urzęd\zie to wielki sakndal i dramat.Trzeba iść na Ratusz!

Notak,radni zamist pracować nad uchwałami spiskują.
Ciekawy jestem,którzy to radni dostali sie do komisji .
Pewnikiem Raabe ?I kto jeszcze ?

Taka koalicja PO, PIS, SLD w słusznej sprawie to ewenement na skalę ogólnopolską.
To obraz polityki w skali lokalnej gdzie dla własnego interesu można kłamać "działanie zgodnie z podstawowymi zasadami demokracji, których przestrzeganie powinno być przykładem i priorytetem dla władzy samorządowej na każdym szczeblu jej sprawowania w naszym kraju" .
Najlepszym przykładem jest koteria PO i PiS.
Czy np. radny Lizoń (jeszcze niedawno PiS) był ostatnio na sesji Rady. Obecność jego jest tylko uwarunkowana jego biznesem gdy jego głos (11:10) decyduje.
Zobaczymy ile uzyska bo nigdy nie robi nic bez włanego interesu.
Wyborca oddający głos na Lizaonia jako kadydata na burmistrza z listy PiS został oszukany bo Lizoń nigdy nie miał żadnego programu PiSu tylko program własnych interesów.
Czy taka postawa to wzorzec dla działania dla obecnej Rady?

Popłuczyny demokracji. Szkoda Panie Kawulok, że tak Pana potraktowano - koniec złudzeń. Lokalna skarlała polityka rozwiewa wyobrażenia o interesie publicznym. "Niezależni" już kilkakrotnie pokazywali swoją wielowymiarową i wielopolityczną twarz.

Cała sprawa ma jeszcze jeden aspekt w wymiarze demokracji lokalnej.Bowiem odwołóanie z funkcji wice przewodniczącego RM radnego Kawuloka miało miejsce na sesji ,na której burmistrz Matuszek złożył wniosek o usunięcie z porządku obrad uchwały umozliwiającej likwidację przedszkola nr 1, ktora wcześniej wprowadził do porządku obrad.Ktoś jednak był winien i powinien odpowiedzieć za całe zamieszanie społeczne w tej sprawie .Czy to demokracja czy tłumne pojawienie się mieszkańców wpłynęło na owe doświadczenie funkcjonowania ..."" podstaw zasad funkcjonowania demokracji" w naszym mieście. Jak się okazuje "wizje burmistrza Mmatuszka i nieobecnego burmistrza Szczurka daleko wyprzedzają" podstawy funkcjonowania demokracji " w wydaniu RM Cieszyna i można bezkarnie nekać opinię społeczną wizjami z pominieciem owych zasad i zadowolić się roszadą personalną z motywów ,które to skłoniły mnie do napisania tychze komentarzy..

Radni PO i Niezależnych ,trzeba przyznać rozumieją demokrację po "swojemu". Myślę ,że wcześniejszy wybór Pana Radnego Kawuloka na stanowisko wice przewodniczącego RM głosami tych samych radnych ,ktorzy obecnie postanowili go odwołać również był demokratyczny. Zatem należalo by zapytać schizofrenia to ,czy manipulacja? Zatem do kogo kieruja radni PO i Niezależni zarzut zawarty w wypowiedzi cytuję..."funkcjonowanie Prezydium Rady w obecnym składzie jest niezgodne z podstawowymi zasadami demokracji,których przestrzeganie powinno być przykładem i priorytetem dla władzy samorzadowej"... Kiedy to radni Banot ,Bocheńska Rabee,Wlach,Macura Lizoń oraz Wójtowicz ,Herok, Zemła,Kabierz ,Staniszewski ,których większość pełni funkcję radnego kolejną już kadencję uswiadomili sobie ,ze sa wladzą samorządową i dostrzegli " priorytety demokracji" i w kolesiowski sposób umówili sięby odwołać swojego kolegę z RM z funkcji wice przewodniczącego którego wcześniej tam powołali nie stawiając mu zarzutow merytorycznych ani formalnych w zakresie sprawowanej przez niego funkcji. A fe ! Powołanie składu prezydium Rady Miejskiej odbywa się w drodze uchwały. Gdyby ta naruszała jak to owi kolesie nazwali podstawowe zasady demokracji pewnie wojewoda by taką uchwałę niedemokratyczną uchylił. A tak wstydźcie się mości Panie i Panowie radni.Skarlały wasze serca a o demokracji macie mgliste wyobrażenie.

Uzasadnienie do wniosku o odwołanie ...delikatnie mowiąc mocno zawoalowane, Radni wnioskodawcy nie mieli dośyć odwagi by wyrazić swoje rzeczywiste intencje, dlatego odwołali się do zasad demokracji ...priorytetów dla władzy samorządowej .DEMAGOGIA.
Ciekawa jestem w jakie słowa(jeżeliby ich zapytać) ubiorą państwo radni fakt, że pozbawili odwołanego wiceprzewodniczącego K.Kawuloka możliwości pracy w komisjach rady. Powołana na funkcję wiceprzewodniczącej radna Halina Bocheńska zwolniła miejsce w
dwóch komisjach rady, K.Kawulok wyraził gotowośc pracy w jednej z komisji, w której pojawił się wakat .Niestety "Niezależni", przy poparciu radnych PO skwapliwie obsadzili swoimi członkami.To w imię tych demokratycznych zasad " Niezależni" w jednej komisji mają,aż 3 przedstawicieli klubu.

Szanowna Pani!Jestem podbudowany Pani wypowiedzią gdyż jako jedyna z grona radnych miała Pani odwagę głosno wypowiedzieć się w sprawie p.Kawuloka.Niektórzy z Pani koleżanek i kolegów szczególnie ci,którzy doprowadzili do odwołania p.Kawuloka swsoiście pojmują demokrację i swoją misję radnego.Nie nos dla tabakiery a tabakiera dla nosa - to dla przypomnienia pani Bocheńskiej,p.p.Banotowi,Raabe i innym,którzy brali udział w swoisrej politycznej gierce na sesji rady.

dramat

Przeciez to nie to zdjęcie!!!Na zdjęciu jest pani Marta Kawulok , a nie pani Bocheńska.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama