, sobota 6 czerwca 2020
Za zasługi dla obronności kraju odznaczona Ludwika Kajstura
Polskie odznaczenie wojskowe nadawane jest przez Ministra Obrony Narodowej. Według ustawy, stanowi uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. fot: AKDodaj do Facebook

Za zasługi dla obronności kraju odznaczona Ludwika Kajstura

AK
Za zasługi dla obronności kraju odznaczona Ludwika Kajstura

Medal odebrała w jej imieniu córka. fot. AK

25 lutego podczas Sesji Rady Miasta w Strumieniu srebrnym medalem "Za zasługi dla obronności kraju" odznaczona została Ludwika Kajstura. Medal odebrała w jej imieniu córka.

Decyzję o przyznaniu medalu podejmuje Minister Obrony Narodowej. Uroczystego wręczenia odznaczenia dokonał mjr Janusz Świerczek, który odczytał oficjalne oświadczenie.

- Od czterech lat służba zasadnicza jest zawieszona, dlatego już nieliczni otrzymają taki medal - mówił podczas wręczenia medalu mjr Janusz Świerczek. Do gratulacji przyłączyła się Anna Grygierek, burmistrz Strumienia, przewodniczący Rady Miasta Czesław Greń i wszyscy obecni na zebraniu radni.

Polskie odznaczenie wojskowe nadawane jest przez Ministra Obrony Narodowej. Według ustawy, stanowi uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Wraz z odznaką wyróżnienia wręczana jest legitymacja.

Medal nadaje się m.in. w celu okazania wysokiego uznania rodzicom, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy (złoty medal - rodzicom, których co najmniej pięcioro dzieci pełniło nienagannie czynną służbę wojskową albo co najmniej troje dzieci pełniło zawodową służbę wojskową; srebrny medal - rodzicom, których troje lub czworo dzieci pełniło nienagannie czynną służbę wojskową). Czterech synów Ludwiki Kajstury: Henryk, Marcin, Roman i Leopold odbyli zasadniczą służbę wojskową i służyli Polsce.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ale BZDURA !!!!!

Gratuluję.

Do wręczających odznaczenie mam pytanie techniczne -czy mi się wydaje, czy też jest tak, że osobie odbierającej odznaczenie w imieniu odznaczonego nie przypina się tego odznaczenia, ale wręcza się go w pudełku wraz z dokumentem przyznania?
Bez złośliwości i z czystej ciekawości pytam. Ktoś wie?

Kiedyś takie zasady były normą, a dzisiaj wystarczy popatrzeć na relacje z uroczystości w mediach i zasadą jest brak zasad !!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama