, piątek 22 luty 2019
XXIX sesja Rady Powiatu w pigułce
Rada Powiatu pozytywnie oceniła stan bezpieczeństwa przeciwpożarowego powiatu cieszyńskiego w podjętej uchwale. fot: FJDDodaj do Facebook

XXIX sesja Rady Powiatu w pigułce

redakcja
Rada Powiatu Cieszyńskiego obradowała 28 lutego. Głównym tematem XXIX sesji było dostosowanie sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego, nad którą rozwinęła się długa dyskusja.

Na początku sesji przedstawiona została informacja Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej o stanie bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Rada Powiatu pozytywnie oceniła stan bezpieczeństwa przeciwpożarowego powiatu cieszyńskiego w podjętej uchwale.

Ostatecznie po długiej dyskusji i wymianie poglądów dotyczących reformy oświaty przyjęto uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego. Za uchwałą było 16 radnych, a przeciw 12.

Innymi tematami był mur oporowy przy ulicy Frysztackiej, na który połowę kosztów przeznaczy Powiat Cieszyński, a drugą połowę Gmina Cieszyn oraz budowa chodnika przy drodze powiatowej, ul. Sobieskiego w Kaczycach. To zadanie przejmie właśnie Gmina Zebrzydowice, a Powiat wykona remont drogi na odcinku jednego kilometra.

Rada Powiatu Cieszyńskiego określiła również zadania, które będą realizowane w tym roku ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej. Na turnusy rehabilitacyjne przeznaczono 400 tys. zł. Wnioski o dofinansowanie ze środków PFRON uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych będzie można składać w dniach od 20 marca do 7 kwietnia 2017r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie ul. Bobrecka 29 43-400 Cieszyn w pokoju 115.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama