, wtorek 9 marca 2021
Wyniki wyborów samorządowych 2018. Nieoficjalne!
Oficjalne wyniki wyborów PKW poda we wtorek lub środę, mówi się również nawet o czwartku.  fot: DRDodaj do Facebook

Wyniki wyborów samorządowych 2018. Nieoficjalne!

red.
Znane są już nieoficjalne wyniki wyborów w gminach powiatu cieszyńskiego. Nadal jednak trwa liczenie głosów w niektórych komisjach obwodowych. Oficjalne wyniki wyborów PKW poda we wtorek lub środę, mówi się również nawet o czwartku.

Cieszyn: Mieszkańcy będą prawdopodobnie wybierać w drugiej turze pomiędzy obecnym burmistrzem Ryszardem Macurą, a Gabrielą Staszkiewicz. Nieznane są wyniki pozostałych kandydatów: Czesława Gluzy, Krzysztofa Heroka i Joanny Wowrzeczki.

Brenna: Jedyny kandydat na wójta, a zarazem obecny włodarz Jerzy Pilch uzyskał poparcie ponad 50%, co daje mu gwarancję kolejnej kadencji.

Chybie: Tutaj bez zmian. Obecny wójt Janusz Żydek pokonał w pierwszej turze Marię Pisarek.

Dębowiec: Nadal trwa liczenie głosów w jednym z okręgów, jednak wszystko wskazuje na to, że z wyborów zwycięsko wyjdzie obecny wójt Tomasz Branny. Ma sporą przewagę nad Sylwestrem Kałużą.

Goleszów: Zmiana w fotelu wójta. Według nieoficjalnych informacji wybory wygrywa Sylwia Cieślar, pokonując dotychczasowego włodarza Krzysztofa Glajcara.

Hażlach: Z dużą przewagą nad kontrkandydatem, Aleksandrem Matysiakiem, wybory wygrywa obecnie urzędujący wójt Grzegorz Sikorski.

Istebna: Tu prawdopodobnie odbędzie się druga tura wyborów, w której zmierzą się Łucja Michałek i obecny włodarz Henryk Gazurek.

Skoczów: Możliwa druga tura pomiędzy – Mirosławem Sitko (obecnym burmistrzem) i Maciejem Bieńkiem (sołtysem Ochab). Nie znamy wyników trzeciego kandydata – Stefana Chrapka.

Strumień: Anna Grygierek pozostaje na czwartą kadencję, pokonując Lillę Salachnę-Brzozę i Sławomira Rozmarynowskiego.

Ustroń: Wyborcy wybiorą burmistrza w drugiej turze, w której powalczą Przemysław Korcz i Artur Kluz.

Wisła: Na razie nie otrzymaliśmy żadnych informacji dotyczących wyników głosowania w Wiśle.

Zebrzydowice: Nieoficjalnie Andrzej Kondziołka pozostaje wójtem na kolejną kadencję. Pokonał Eugeniusza Lose i Andrzeja Rojka.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A w Cieszynie znowu do rady dostał się niejaki Czesio Banot - przyspawany do stołka w sali sesyjnej.Wspólnie z dziennikarzem/podobno/Bielskim doprowadzili do ruiny sport w Cieszynie.I to mają być radni!Wstyd!

Brenna: Jedyny kandydat na wójta, a zarazem obecny włodarz Jerzy Pilch uzyskał poparcie ponad 50%, co daje mu gwarancję kolejnej kadencji........należy zauważyć, że pan Pilch i jego ekipa (wprowadził do rady 15 swoich radnych) są bezkonkurencyjni. Wszelkiej konkurencji opadły ręce już 4 lata temu i tak pozostało. Nie wiem, czy należy się śmiać, czy płakać. Czy wybory w Brennej to jeszcze święto demokracji, czy już farsa? Czy jeszcze można mówić wyborach kiedy wyboru już nie ma?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama