, piątek 3 lipca 2020
Wybory samorządowe 2014: Karty wreszcie odkryte
W tym roku uprawnionych do głosowania w powiecie cieszyńskim będzie ok. 140 tys. osób. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Wybory samorządowe 2014: Karty wreszcie odkryte

MB
17 października minął termin zgłaszania gminnym komisjom wyborczym kandydatur na wójtów i burmistrzów miast. Na kogo będziemy głosować 16 listopada w powiecie cieszyńskim? Podajemy opublikowane nazwiska kandydatów.

W tym roku uprawnionych do głosowania w powiecie cieszyńskim będzie ok. 140 tys. osób. Największy elektorat jest w Cieszynie (ok. 28 tys. osób), Skoczowie (ok. 21 tys. osób), a także Ustroniu (ok. 13 tys. osób).

Brenna

W Brennej wystartuje pięciu kandydatów na wójta: Andrzej Greń (58 l.) zamieszkały w Górkach Wielkich z KWW Brenna Górki, Stanisław Heller (75 l.) zamieszkały w Brennej z KWW Odrodzenie, Jan Mendrek (62 l.) zamieszkały w Brennej z KWW Rozwojowa Gmina, Jerzy Pilch (53 l.) zamieszkały w Brennej z KWW Wspólny Cel Brenna-Górki, a także Michał Rudzicki (25 l.) zamieszkały w Górkach Wielkich z KWW Nowa Gmina.

W Brennej jest 15 okręgów wyborczych i 7 obwodów głosowania. Z szczegółowym wykazem siedzib głosowania, a także nazwiskami kandydatów na radnych Brennej można zapoznać się tutaj.

Chybie

W Chybiu wystartuje czworo kandydatów na wójta: Elżbieta Dubiańska-Przemyk (64 l.) zamieszkała w Chybiu z KWW Strażacy w Chybiu, Janusz Dziedzic (41 l.) zamieszkały w Chybiu z KW Prawo i Sprawiedliwość, Mirosław Wardas (53 l.) zamieszkały w Chybiu z KWW Dobra Gmina, a także Janusz Żydek (45 l.) zamieszkały w Mnichu z KWW Janusza Żydka.

W Chybiu jest 15 okręgów wyborczych i 5 obwodów głosowania. Z szczegółowym wykazem siedzib głosowania, a także nazwiskami kandydatów na radnych Chybia można zapoznać się tutaj.

Cieszyn

W Cieszynie wystartuje pięcioro kandydatów na burmistrza: Mariusz Andrukiewicz (46 l.) zamieszkały w Zebrzydowicach z KWW Mariusza Andrukiewicza, Krzysztof Herok (41 l.) zamieszkały w Cieszynie z KWW Krzysztofa Heroka, Danuta Łabaj (52 l.) zamieszkała w Cieszynie z KW Platforma Obywatelska RP, Ryszard Macura (45 l.) zamieszkały w Cieszynie z KWW Cieszyńska Inicjatywa Samorządowa CIS, a także Mieczysław Szczurek (47 l.) zamieszkały w Cieszynie z KW Stowarzyszenie SCI.

W Cieszynie jest 21 okręgów wyborczych i 21 obwodów głosowania. Z szczegółowym wykazem siedzib głosowania, a także nazwiskami kandydatów na radnych Cieszyna można zapoznać się tutaj.

Dębowiec

W Dębowcu wystartuje dwoje kandydatów na wójta: Tomasz Branny (35 l.) zamieszkały w Dębowcu z KWW Rozwój i Przyszłość oraz Jadwiga Brudny (58 l.) zamieszkała w Simoradzu z KW Platforma Obywatelska RP.

W Dębowcu jest 15 okręgów wyborczych i 5 obwodów głosowania. Z szczegółowym wykazem siedzib głosowania, a także nazwiskami kandydatów na radnych Dębowca można zapoznać się tutaj.

Goleszów

W Goleszowie wystartuje aż sześcioro kandydatów na wójta: Jarosław Bodak (42 l.) zamieszkały w Goleszowie z KWW Jarosława Bodaka, Krzysztof Glajcar (50 l.) zamieszkały w Dzięgielowie z KWW-Nasza Gmina Goleszów, Dagmara Górniak (44 l.) zamieszkała w Goleszowie z KWW „Razem”, Tomasz Jaszowski (37 l.) zamieszkały w Goleszowie z KWW Tomasza Jaszowskiego-Rozwojowa Gmina, Halina Molin-Pinkas (58 l.) z KWW Teraz My-Sami Swoi, a także Zbigniew Wacławik (60 l.) z KWW Zbigniewa Wacławika.

W Goleszowie jest 15 okręgów wyborczych i 11 obwodów głosowania. Z szczegółowym wykazem siedzib głosowania, a także nazwiskami kandydatów na radnych Goleszowa można zapoznać się tutaj.

Hażlach

W Hażlachu wystartuje pięcioro kandydatów na wójta: Sylwester Foltyn (35 l.) zamieszkały w Kończycach Wielkich z KWW Sylwestra Foltyna, Grażyna Krehut (39 l.) zamieszkała w Pogwizdowie z KWW Grażyny Krehut, Bogdan Małek (57 l.) zamieszkały w Kończycach Wielkich z KWW Bogdana Małka, Grzegorz Sikorski (34 l.) zamieszkały w Hażlachu z KWW Dla Mieszkańców Gminy Hażlach, a także Krzysztof Szeląg (51 l.) zamieszkały w Pogwizdowie z KWW Razem Dla Gminy Hażlach.

W Hażlachu jest 15 okręgów wyborczych i 7 obwodów głosowania. Z szczegółowym wykazem siedzib głosowania, a także nazwiskami kandydatów na radnych gminy Hażlach można zapoznać się tutaj.

Istebna

Na dzień dzisiejszy PKW nie potwierdziła jeszcze nazwisk kandydatów wójtów. Jednak jak ustaliliśmy w ubiegłym tygodniu, o to stanowisko zawalczy pięcioro kandydatów: Henryk Gazurek obecny wicewójt Istebnej, Zenon Knopek, obecny radny Istebnej, Józef Michałek, były radny i przewodniczący Rady Gminy Istebna, Jan Sewastynowicz, emerytowany funkcjonariusz policji i obecny radny Istebnej, a także Danuta Konarzewska, była dyrektor SP 1 w Istebnej. Nie udało nam się potwierdzić informacji, czy o reelekcji myśli obecna wójt Istebnej, Danuta Rabin.

[Aktualizacja z dn. 23.10.2014] PKW potwierdza pięć powyższych kandydatur.

W Istebnej jest 15 okręgów wyborczych i 6 obwodów głosowania. Z szczegółowym wykazem siedzib głosowania, a także nazwiskami kandydatów na radnych Istebnej można zapoznać się tutaj.

Skoczów

W Skoczowie wystartuje pięcioro kandydatów na burmistrza: Alfred Brudny (60 l.) zamieszkały w Simoradzu z KWW Lewica Ziemi Cieszyńskiej, Halina Gatner (57 l.) zamieszkała w Wilamowicach z KWW Pokolenia, Beata Macura (46 l.) zamieszkała w Skoczowie z KWW Nasza Przyszłość, Piotr Rucki (47 l.) zamieszkały w Pogórzu z KWW Niezależni Razem, a także Mirosław Sitko (56 l.) zamieszkały w Skoczowie z KW Prawo i Sprawiedliwość.

W Skoczowie jest 21 okręgów wyborczych i 21 obwodów głosowania. Z szczegółowym wykazem siedzib głosowania, a także nazwiskami kandydatów na radnych Skoczowa można zapoznać się tutaj.

Strumień

W Strumieniu wystartuje dwoje kandydatów na burmistrza: Anna Grygierek (37 l.) zamieszkała w Strumieniu z KWW Anny Grygierek oraz Sławomir Rozmarynowski (39 l.) zamieszkały w Zbytkowie z KW TM „Zabytek”.

W Strumieniu jest 15 okręgów wyborczych i 8 obwodów głosowania. Z szczegółowym wykazem siedzib głosowania, a także nazwiskami kandydatów na radnych Strumienia można zapoznać się tutaj.

Ustroń

W Ustroniu wystartuje troje kandydatów na burmistrza: Artur Kluz (43 l.) zamieszkały w Ustroniu z KWW Wspólnie dla Ustronia i Artura Kluza, Ireneusz Szarzec (43 l.) zamieszkały w Ustroniu z KWW Ustrońskie Porozumienie Samorządowe, Izabela Tatar (46 l.) zamieszkała w Ustroniu z KKW SLD Lewica Razem, a także Jan Szwarc (68 l.) zamieszkały w Ustroniu z KWW Twój Ustroń.

W Ustroniu jest 15 okręgów wyborczych i 9 obwodów głosowania. Z szczegółowym wykazem siedzib głosowania, a także nazwiskami kandydatów na radnych Ustronia można zapoznać się tutaj.

Wisła

W Wiśle wystartuje trzech kandydatów na burmistrza: Tomasz Bujok (36 l.) zamieszkały w Wiśle z KWW „Wiślanie”, Jan Poloczek (58 l.) zamieszkały w Wiśle z KWW Ruch Samorządowy, a także Paweł Poloczek (brat Jana) zamieszkały w Wiśle z KWW Wisła 2014.

W Wiśle jest 15 okręgów wyborczych i 8 obwodów głosowania. Z szczegółowym wykazem siedzib głosowania, a także nazwiskami kandydatów na radnych Wisły można zapoznać się tutaj.

Zebrzydowice

Na dzień dzisiejszy PKW nie potwierdziła jeszcze nazwisk kandydatów na wójta Zebrzydowic.

[Aktualizacja z dn. 23.10.2014] W Zebrzydowicach wystartuje dwóch kandydatów na wójta: Andrzej Kondziołka (52 l.) zamieszkały w Zebrzydowicach z KWW - Gminne Porozumienie Wyborcze oraz Andrzej Rojek (60 l.) zamieszkały w Zebrzydowicach z KWW Porozumienie Na Rzecz Gminy.

W Zebrzydowicach jest 15 okręgów wyborczych i 8 obwodów głosowania. Z szczegółowym wykazem siedzib głosowania, a także nazwiskami kandydatów na radnych Zebrzydowic można zapoznać się tutaj.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

No to Poloczek nadal będzie rządził Wisłą, ale Paweł Piotr :)

Cieszyn
Ostro będzie - zakładam, że do następnej tury przejdą mój kandydat Andrukiewicz i Herok.

Ale wygra Andrukiewicz !!! Jest po prostu świetny

Tak Pan Andrukiewicz jest świetny w wyciąganiu pieniędzy z gminy Cieszyn w formie pożyczek na działalność fundacji typu zakładowego ,co jest absolutnym skandalem dodajmy , których do tej pory nie oddał i ma ich za mało dlatego kroczy po władzę w Cieszynie -będzie sobie sam sterem i sam żeglarzem jeżeli dopuścimy do jego wyboru.

w czym Andrukiewicz jest taki świetny. Skąd takie przekonanie. Nie rozumiem takiego zachwytu. Cieszyn ma to nieszczęście, że kierują nim same miernoty. Każdy następny burmistrz prowadzi to miasto na skraj przepaści. To miasto umiera.
jacolek

Nie powinno być ostro. Jeśli oczywiście założymy, że weryfikator demokracji, czyli wyborcy głosować będą merytorycznie i zgodnie z własnym sumieniem. Kandydaci (część), im bliżej wyborów, wykazują się coraz niższym poziomem. W efekcie wybór jest coraz łatwiejszy. Jak można, kandydując tak wysoko, nie wiedzieć o limitach zadłużenia, czy o zasadach podatkowych? W końcu jak można atakować personalnie kandydata posiadając nikczemnie niską wiedzę o elementarnych zasadach działalności publicznej. Niech wstydzi się każdy, Kto do tak niskiego poziomu "debaty samorządowej" się w jakikolwiek sposób przyczynił. A przy tym, nadal debata nie porusza bodaj najistotniejszej kwestii, jaką jest przyszłościowa wizja (również ta ekonomiczna) Miasta, o pozycji szeregowego mieszkańca nie wspominając. pewnym jest jedynie, że "kokosów nie będzie" a "szeregowego" trzeba będzie skubnąć i to znacznie więcej niż tym roku. 3/4 kandydatów "duby smolone bredzi", aby posłużyć się literaturą a nie rynsztokiem. Taka "wiedza" powinna dyskwalifikować. Wiemy jednak, że najwięcej głosujących zostawi swoją odpowiedzialność społeczną w domu. Można się przy tym domyślać "nacisków" i presji typu rodzinno-wyznaniowego. Nadzieja jest w tym, że aktywność uczestnictwa w debacie rośnie, a kandydaci nie usiłują nazbyt, jak to miało miejsce niedawno, wygłaszać demonicznych mów "ex catedra".

W skoczowie i cieszynie zapowiada sie ciekawa walka.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama