, piątek 20 września 2019
Wybory parlamentarne 2019: Kandydaci na posłów i senatorów
Mieszkańcy powiatu cieszyńskiego wybiorą 9 posłów oraz 1 senatora, którzy przez kolejne 4 lata będą reprezentować ich interesy w Sejmie i Senacie.  fot: Kancelaria Sejmu / Łukasz Błasikiewicz



Dodaj do Facebook

Wybory parlamentarne 2019: Kandydaci na posłów i senatorów

MARTIN MIKLUSIK
We wtorek, 3 września o północy minął termin na zgłaszanie list kandydatów na posłów oraz kandydatów na senatorów, w wyborach parlamentarnych zaplanowanych na 13 października br. Mieszkańcy powiatu cieszyńskiego wybiorą 9 posłów oraz 1 senatora, którzy przez kolejne 4 lata będą reprezentować ich interesy w Sejmie i Senacie. Wśród nazwisk kandydatów znajdziemy także samorządowców z powiatu cieszyńskiego, którzy po ostatnich wyborach samorządowych objęli stanowiska zastępców burmistrzów i wójtów oraz radnych powiatu i województwa.

W ustawowym terminie, w okręgu nr 27 obejmującym obszary powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, żywieckiego oraz miasta Bielsko-Biała, zarejestrowanych zostało 89 kandydatów na posłów, reprezentujących: koalicyjny komitet wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI, komitet wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość, komitet wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość oraz komitet wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej. Co ciekawe, wśród kandydatów na posłów znajdziemy także samorządowców, którzy w ubiegłorocznych wyborach samorządowych z powiatu cieszyńskiego, którzy po ostatnich wyborach samorządowych objęli stanowiska zastępców burmistrzów i wójtów oraz radnych powiatu i województwa.

Zdecydowanie mniejsza konkurencja jest wśród kandydatów do senatu w okręgu nr 79 obejmującym powiaty: cieszyński i żywiecki, w którym zarejestrowanych zostało 3 kandydatów reprezentujących: komitet wyborczy wyborców Przywrócić Prawo, komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość oraz koalicyjny komitet wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI.

Kandydaci do Sejmu w okręgu nr 27

Koalicyjny komitet wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI

  • NYKIEL Mirosława
  • PĘPEK Małgorzata Anna
  • SUCHOŃ Mirosław Tadeusz
  • MOLIN Andrzej Jan
  • GŁOMBEK Edyta Teresa
  • LAZAREK Gabriela Maria
  • MICHASIÓW Dariusz Stanisław
  • RYPLEWICZ Rafał Paweł
  • GIERTLER Łukasz Antoni
  • ŚLĘK Marcin Rafał
  • KASZOK Ewa
  • PIJANOWSKI Jerzy Marcin
  • KRZYŻAK Karolina Józefa
  • ŁUKOWICZ Beata Anna
  • DESOŃ Bogdan Tomasz
  • JAFERNIK Bronisław
  • PIEGZIK-IZYDORCZYK Dorota Maria
  • TOMCZYKIEWICZ Maciej Tadeusz

    Komitet wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość

  • FOLTYN Bronisław Edward
  • GRAJNY Robert Łukasz
  • BIELEWICZ Wojciech Tomasz
  • STARZYŃSKA Maria
  • SKŁODOWSKI Artur
  • MILCZANOWSKA-SZWEDA Magdalena Barbara
  • MAŁYSZ Paweł Adam
  • WIEWIÓRA-BŁACHUT Marlena Maria
  • CZAPIGA Cezary Józef
  • KULA Patrycja Joanna
  • POLAŃSKI Andrzej Grzegorz
  • CIEŚLAR Jolanta Maria
  • MICHNIK Ronald Antoni
  • STRZAŁKOWSKA Grażyna Katarzyna
  • RUDNICKI Dawid Józef
  • ŚNIEŻEK Katarzyna Elżbieta
  • WALICZEK Paweł Teodor

    Komitet wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

  • SZEMLA Mirosław Stanisław
  • ORMANIEC Marian Albin
  • KIEREŚ Małgorzata
  • OGIEGŁO Alicja
  • MAJOR Przemysław
  • SZENDERA Waldemar Michał
  • JARCO Dawid Sylwester
  • WÓJCIK Ryszard Tadeusz
  • WENGLORZ Halina Stefania
  • ŻYŁA Tadeusz
  • KUĆKA Edward Stanisław
  • SZCZEPAŃCZYK-CHROBAK Magdalena Ewa
  • SOSNOWSKA Justyna Barbara
  • BRZOSKA-KRAWCZYK Brygida Urszula
  • GRZYB Andrzej Bernard
  • GAWĘDA Grzegorz Ryszard
  • BUTOR Lucyna
  • KOŻUSZNIK Danuta Maria

    Komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

  • SZWED Stanisław
  • PUDA Grzegorz Paweł
  • MATUSZNY Kazimierz Władysław
  • DRABEK Przemysław Mieczysław
  • WÓJCIK Magdalena Ewa
  • GAŻA Grzegorz Krzysztof
  • MACURA Ryszard Arkadiusz
  • KANAFEK-LEWANDOWSKA Marcela Joanna
  • ADAMSKA Barbara Lucyna
  • ŁOŚ Konrad Tomasz
  • MIDOR Adrian Kamil
  • GOWIN Jarosław
  • DZIEDZIC Janusz Witold
  • BIEGUN Agnieszka Magdalena
  • WAWRZECZKO Magdalena Elżbieta
  • MICHNIK Renata Anna
  • PASIERBEK Łukasz Grzegorz
  • BIAŁOWĄS Beata Iwona

    Komitet wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej

  • KOPERSKI Przemysław Adam
  • LAMEK-KOCHANOWSKA Agnieszka Zofia
  • CZYLOK Leszek Zbigniew
  • SATŁAWA Henryk
  • TYRNA Leszek
  • CZAICKA Anna Maria
  • MADZIA Magdalena
  • BANOT Aleksandra Ewa
  • SŁONKA-GIBAS Barbara Jolanta
  • PINDEL Władysław
  • GASPARSKA Katarzyna Olga
  • ZALEWSKA Alicja
  • HASIOR Aleksandra Maria
  • GRZYBEK Paulina Magdalena
  • BRUDNY Michał Jacek
  • MIECH Paweł Piotr
  • SIĄKAŁA Artur Jerzy
  • NOSKOWSKI Zbigniew Henryk

    Kandydaci do Senatu w okręgu nr 79

  • JACHNIK Jerzy Witold - komitet wyborczy wyborców Przywrócić Prawo
  • KOPEĆ Tadeusz Wiktor - komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
  • MAŚLANKA Hubert Zbigniew - koalicyjny komitet wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI.
  • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

    Dodaj komentarz

    Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
    • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
    • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
    • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

    Więcej informacji na temat formatowania

    Image CAPTCHA
    Wpisz znaki widoczne na obrazku.
    reklama
    reklama