, wtorek 2 czerwca 2020
Wolne mandaty radnych już obsadzone
Wolne miejsca czekały w radzie gminy Strumień i Istebna.  fot: arch. GCDodaj do Facebook

Wolne mandaty radnych już obsadzone

DR
W niedzielę w gminie Strumień odbyły się wybory uzupełniające do rady gminy. Mieszkańcy wybrali radnego, który uzupełni skład rady na najbliższe pięć lat. Początkowo wybory uzupełniające miały się również odbyć w gminie Istebna, tam jednak zgłosił się tylko jeden kandydat, tym samym obejmując ostatni wolny mandat radnego.

W Strumieniu wybory uzupełniające były związane z rezygnacją z mandatu Lilly Salachny-Brzozy. Na jej miejsce zgłosiło się trzech kandydatów- Ireneusz Duda (KWW Ireneusz Duda), Jerzy Hawełka (KWW Jerzego Hawełki) i Klaudia Mleczko-Byrczek (KWW Janusz Chudziec). Łącznie oddano 77 głosów. Mieszkańcy z okręgu nr 4 zdecydowali, że radnym zostanie Ireneusz Duda, który zdobył 35 głosów. Jego konkurenci, Jerzy Hawełka i Klaudia Mleczko-Byrczek, zdobyli kolejno 32 i 10 głosów.

W gminie Istebna, gdzie z mandatu radnego zrezygnowała wójt Łucja Michałek, ostatecznie do wyborów nie doszło, ponieważ swojego kandydata zgłosił tylko jeden komitet – KWW Trzycatek. Radnym z okręgu nr 7 został tym samym Krzysztof Wawrzacz.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama