, sobota 19 września 2020
Trybuś konsekwentnie za Nowicką, Gluza nie od początku
Poseł Czesław Gluza Wandę Nowicką poparł dopiero w drugim głosowaniu.  fot: Paweł BrągielDodaj do Facebook

Trybuś konsekwentnie za Nowicką, Gluza nie od początku

JT
W pierwszym głosowaniu kandydaturę Wandy Nowickiej z Ruchu Palikota na wicemarszałka Sejmu poparła Aleksandra Trybuś, posłanka Platformy Obywatelskiej. Jej klubowy kolega, Czesław Gluza, wstrzymał się od głosu. W drugim głosowaniu parlamentarzyści z powiatu cieszyńskiego zgodnie poparli Nowicką.
Wczoraj, 8 listopada, Sejm na pierwszym posiedzeniu wybrał marszałka, którym została Ewa Kopacz z PO, oraz jej zastępców. Spośród kandydatów na wicemarszałków największe emocje wzbudziła Wanda Nowicka z Ruchu Palikota, szefowa Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Nieoczekiwanie, w pierwszym głosowaniu nie uzyskała wymaganej większości głosów. Poparło ją 192 posłów, w tym Aleksandra Trybuś z Cieszyna, posłanka PO, przeciw było 178. Od głosu wstrzymało się 77 parlamentarzystów, a w tym gronie znalazł się drugi poseł z powiatu cieszyńskiego, Czesław Gluza, także będący członkiem PO.

Po przerwie Klub Solidarna Polska zaproponował na stanowisko wicemarszałka Beatę Kempę, a Ruch Palikota ponownie zgłosił kandydaturę Wandy Nowickiej. Tym razem szefowa Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny zdobyła wymaganą większość, a wśród 243 głosujących na nią posłów znaleźli się obydwoje reprezentanci powiatu cieszyńskiego.
Komentarze: (20)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

"Czesław Gluza (PO): Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg."
I tak to Bóg lutrów pomaga posłowi Gluzie pod sejmowym krzyżem od rzymskich. Ekumenia czy polityka?....

w sejmie siedzi się w ławach w zależności od ważności w parti czyli w ostatniej ławie ci bez znaczenia!

Tak jak mówi porzekadło: tak czy owak – sierżant Nowak.

Gdyby nie wybrano Nowickiej to RPP miałby automatycznie z 10 pkt proc. więcej

Premier Tusk „przekonał” nie tylko jego, ale i większość posłów PO, żeby kandydaturę Nowickiej jednak poparli. Kto „przekonał” Tuska, żeby jednak „przekonał” posłów PO - tego oczywiście nie wiemy, ale nie jest wykluczone, że „przekonali” go ci sami faceci, którzy w pewnym momencie nakazali mediom głównego nurtu tzw. "przyjaznym mediom" wesprzeć Ruch Palikota. Głosowanie nad kandydaturą Nowickiej pokazało, że jeśli już ktoś politykuje, to jego sumienie politykuje także. Tadeusz Boy-Żeleński napisał w „Słówkach”, że „gdy się człowiek robi starszy, wszystko w nim po trochu parszywieje”. W przypadku prawie wszystkich posłów platformy trafność tego spostrzeżenia aż bije w oczy - z tą tylko poprawką, że nie „po trochu”, tylko w całości - a cały proces rozpoczął się zapewne od sumienia.

Karol Sternik- był w egzekutywie PZPR w Bilesku Białej. Wypucował IPN. Towarzysz na śmierć Brenarda Błaszczyka / silne związki z Ukrainą i Izraelem/.

Pani Wanda Nowicka hołduje poglądowi o potrzebie zredukowania liczebności gatunku ludzkiego. Ale co ciekawe jak wszyscy zwolennicy swoistej inżynierii społecznej uważa, że dla szczęścia ludzkości zawsze powinien poświęcać się kto inny, zaś swoją egzystencję uważa oczywiście za niezbędną.

TAK JAK PALIKOT?

nowi posłowie zawsze siedzą w ostatniej ławce:-)

Kiedy PO obejmował urząd nasz dług sięgał 500 mld zł, a teraz przekracza 800 mld zł. Zadłużyliśmy się tak potwornie, a efektów tego nie widać. Nie można wskazać spektakularnych przedsięwzięć, które pochłonęły tak olbrzymie sumy. Te pieniądze pożyczano, by ratować dziurawy budżet.

fajnie, że znamy na co głosują nasi posłowie. Do xxx: tajnie to se możesz głosować na posłów, posłowie mają głosować jawnie. Do ta kadencja to dno : Nie wszyscy posłowie to geje, tranzystorki i ci co bredzą jak Nowicka. No ale skąd to możesz wiedzieć, Radio Zawsze Dziewica Co Urodziła Bez Bzykanka mówi co innego

Zajmujemy się bzdurami. W istotnych sprawach powiemy im (posłom ZC): Sprawdzam! To co pisze GC i co fotografuje Brągiel, to już kampania wyborcza. Zespół Brągiel, Ślęk ma za co być wdzięcznym, zwłaszcza panu Karolowi-sternikowi!

Jak można głosować na nowicką...ludzie poczytajcie sobie jej wypowiedzi. Dziś żeby być w sejmie wystarczy być gejem, tranzystorem czy bredzić jak nowicka...a co oni mają w głowie?

teleportacja...głupoty i tyle...

tak Paweł Brągiel w czasie pracy w Starostwie zrobił to zdjęcie. Na facebooku zamieścił je o 12.14 czyli tu po zaprzysiężeniu Czesława Gluzy a to godziny pracy Starostwa.
W Starostwie nie ma dużo pracy jest przerost biurokracji więc mógł się podlizać szefowi zwłaszcza ze stanowisko zawdzięcza Gluzie.

Tytuł trochę myli jak głosowali jednak za kandydaturą Nowickiej.

Co to pracownik starostwa Paweł Brągiel w ramach urlopu czy w godzinach pracy zawodowej robil to zdjecie poslowi Gluzie w Sejmie ....???? Ciekawe jak to naprawde bylo ???

i nie bedzie żadnym koalicjantem PO ....!!!!!!!!!!

Dziwne informacje że poslowie ujawniaja jak glosowali , czy zawsze bedzie taki zwyczaj że dziennikorzom beda ujawniac swoje stanowisko w kazdewj sprawie...???? a co do mertitum to skandaliczna prezentacja i skandaliczna postawa Nowickiej , lekcewazenie wszystkiego co dla Polski jest chlubą zaslugiwalo chyba na potepienie i nic dziwnego że mądrzy i wrażliwiposlowie bez wzgledu na przynależność glosowali przeciw !!!! Ciekawe czy nasi poslowie tak w kazdej sprawie beda mowic jak glosowali . Widzę z obrazka że siedzą w ostatnich rzedach ale ostatni podobno beda pierwszymi !!!!!!!

PO musi popierać swojego koalicjanta. Tusk postawił po przerwie swojego mało pojętnego posła do pionu.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama