, czwartek 9 kwietnia 2020
Szpital Śląski: Bez kontroli komisji rewizyjnej
Szpital Śląski jest przedmiotem szczególnego zainteresowania niektórych radnych powiatowych. fot: FJDDodaj do Facebook

Szpital Śląski: Bez kontroli komisji rewizyjnej

KATARZYNA KOCZWARA
Szpital Śląski w Cieszynie jest przedmiotem szczególnego zainteresowania części radnych powiatowych. Komisja rewizyjna rady powiatu miała go skontrolować. Inicjatywa opozycji nie uzyskała jednak akceptacji zarządu ani większości radnych. Starosta sugeruje, by takie kontrole zgłaszać do planu rocznego rady powiatu.

Już podczas majowej sesji rady powiatu opozycja chciała wprowadzić do porządku obrad projekt uchwały w sprawie przeprowadzenia przez komisję rewizyjną kontroli w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie. Wówczas nie uzyskali zgody, ponieważ nie dali możliwości zapoznania się z tym projektem zarządowi powiatu.

Podczas czerwcowej sesji projekt uchwały nie uzyskał akceptacji większości radnych. Negatywnie został zaopiniowany przez zarząd powiatu. Komisja miałaby skontrolować zawierane przez placówkę umowy najmu i dzierżawy w okresie od 1 stycznia 2009 roku do 31 maja 2012 roku. - Radni opozycji wnioskowali o to, żeby w szpitalu skontrolować umowy dzierżaw, ewentualnie wolne powierzchnie do wydzierżawienia. Temat ten był podejmowany w styczniu i lutym na komisji zdrowia i informacja w tym zakresie została także przekazana komisji finansów i budżetu, więc temat został szeroko omówiony. Tymczasem w czerwcu ta sprawa wraca bez uzasadnienia. Warto podkreślić, że w 2011 roku w szpitalu przeprowadzono 42 kontrole, co daje mniej więcej jedną na tydzień - zauważa Jerzy Nogowczyk, starosta cieszyński.

Radni takie kontrole powinni planować z większym wyprzedzeniem i lepszą uargumentacją gdyż w tym momencie nie ma uzasadnienia do przeprowadzenia kontroli - Nic nie stoi na przeszkodzie, by wnioski o kontrole wprowadzać do rocznego planu pracy, z ustaleniem zakresu i czasu, kiedy ma się ona odbyć. Na dzień dzisiejszy informacje, o które radni wnioskują są im udostępniane - uważa starosta.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dziwie się bezradnosci opozycji... Przecież można powiadomic CBA lub NIK... Trzeba w końcu utrzeć nosa tym zarozumialcom co ciągle się lansują na łamach GZC.

Do szpitala powinien przyjść NIK na oddział psychiatryczny żeby zbadać jak tam traktuje się pacjentów. Wg. mnie poniżej godności człowieka i to smutne. NIK już zbadał 15 takich szpitali i w każdym te same nieprawidłowości. W Cieszynie są identycznie te same i nikt się tym nie interesuje. przecież pacjenci mogą mieć urojenia lub tym podobne rzeczy. Ale ludzie tam przebywający to też ludzie a nie zwierzęta, choć i te traktuje się z godnością.

.

Rozpaczliwa walka starosty o nie dopuszczenie Komisji Rewizyjnej do kontroli w szpitalu to prawdopodobnie karne wykonywanie przez starostę poleceń poprzedniego starosty . Pan poseł Czesław G. ma dłuuugie ręce...a PO jak to określiła pani Sawicka (posłanka PO skazana wyrokiem sądu) ..."kręci lody w służbie zdrowia..."

A co z przetargiem na bufet w diagnostycznym Bistro we kwadranas? Podobno tam nie było przetargu! !

Starosta ośmiesza się. Kontrole przeprowadzone przez ustawionych kontrolerów są kontrolami pozbawionymi szans na powodzenie. Niezależna kontrola organu jakim jest powiat ma prawo bytu. Czyżby Starosta miał coś do ukrycia? Strach o własny fotel .

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama