, piątek 15 luty 2019
Stypendia dla najlepszych w powiecie
Stypendium, którego wysokość wynosi 2 tys. zł, zostało przyznane po raz ósmy. fot: FJDDodaj do Facebook

Stypendia dla najlepszych w powiecie

DR
Stypendia dla najlepszych w powiecie

Wybrano 5 stypendystów...

W miniony piątek 23 czerwca nastąpiło oficjalne zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Teraz przyszedł czas aby odebrać zasłużone nagrody za ciężki rok pracy. 27 czerwca pięciu uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Cieszyński otrzymało Stypendium Starosty Cieszyńskiego za szczególne osiągnięcia edukacyjne i sportowe.

Stypendium, którego wysokość wynosi 2 tys. zł, zostało przyznane po raz ósmy uczniom szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu cieszyńskiego za szczególne osiągnięcia, jak finały międzynarodowych konkursów i olimpiad, turniejów i konkursów tematycznych związanych z wybraną dziedziną czy za wybitne osiągnięcia sportowe i artystyczne. W tym roku do 10 maja wpłynęło 13 wniosków, z których wybrano 5 stypendystów.

- Jest to czas w którym chcielibyśmy podziękować za kolejny rok pracy i sukcesy, które odnoszą nasze szkoły, ale w sposób szczególny chcielibyśmy pogratulować również tym którzy otrzymają dzisiaj stypendium Starosty Cieszyńskiego – mówiła Lilla Salachna – Brzoza.

Starosta Cieszyński Janusz Król, Przewodniczący Rady Powiatu Ludwik Kuboszek oraz Członek Zarządu ds. Edukacji Lilla Salachna – Brzoza złożyli również gratulacje rodzicom, opiekunom oraz dyrektorom szkół nagrodzonych uczniów, którymi zostali:

Lidia Iwaniuk - uczennica Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich w Wiśle, laureatka IX Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej 2017, uczestniczka w etapie diecezjalnym XXVI i XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej w 2016 r. i 2017 r. oraz ogólnopolskiego konkursu „Mój zawód jest najlepszy!2” (2016), zwyciężczyni Szkolnego Konkursu Hotelarskiego w ZSGH w Wiśle w 2016 r. oraz laureatka II miejsca w Konkursie o tytuł Mistrza Języka Angielskiego ZSGH w 2017 r, uzyskała średnią ocen 5,63.

Aleksandra Kozyra - uczennica I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie, laureatka III edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach (2017 r.), co dało jej prawo wolnego wstępu na kierunek „Dziennikarstwo i komunikacja społeczna” na wybranej uczelni, będącej organizatorem Olimpiady, zdobywczyni I miejsca na poziomie okręgowym w województwie śląskim w powyższej olimpiadzie, jej średnia ocen wyniosła 5,33.

Wiktoria Nuszczyk - uczennica Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Cieszynie, laureatka II miejsca w stylu dowolnym i III miejsce w stylu grzbietowym w Ogólnopolskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w 2016 r. oraz I miejsca w stylu dowolnym w Mityngu Pływackim Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (Cieszyn 2016).

Kamil Kałuża - uczeń Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie, finalista Centralnego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w 2017 r., zajął 6. miejsce w zawodzie „monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych”, jego średnia ocen to 5,66.

Mateusz Majocha - uczeń Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie, laureat XXX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w 2017 r., zdobywca I miejsca w II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Budownictwie Pasywnym i Energooszczędnym w 2017 r. oraz Złotego Indeksu na bezpłatne studia stacjonarne I stopnia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, uczestnik w XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Prac Technicznych Uczniów Szkół Budowlanych” w 2016 r, jego średnia ocen wyniosła 5,12.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama