, wtorek 31 marca 2020
Spotkanie kandydatów w Krakowie!
Dlaczego to akurat stolica Małopolski będzie miejscem spotkania kandydujących z wyborcami? fot: Facebook/ Klub JagiellońskiDodaj do Facebook

Spotkanie kandydatów w Krakowie!

DR
Trwa okres przedwyborczych spotkań wyborców z kandydatami, debat i kampanii. To czas by dobrze przyjrzeć się osobom ubiegającym się o miejsce w samorządzie. Okazji do tego nam nie brakuje, nie tylko w samym Cieszynie, ale również w Krakowie w siedzibie Klubu Jagiellońskiego (Rynek Główny 34), gdzie już 9 października odbędzie się debata kandydatów na burmistrza Cieszyna. Dlaczego to akurat stolica Małopolski będzie miejscem spotkania kandydujących z wyborcami?

Jak zaznacza organizator debaty – Klub Jagielloński – trwa proces depopulacji mniejszych ośrodków miejskich w całym kraju, a kandydaci na burmistrzów miast powinni docierać do elektoratu również w dużych miastach. Spora liczba Cieszyniaków na co dzień mieszka właśnie w Krakowie – setki studentów oraz wykwalifikowanych pracowników przeróżnych branż. Większość z nich wciąż ma prawa wyborcze w Cieszynie, a bez dyskusji i przekonania, że warto wrócić do Cieszyna, znacząca ilość głosów zostanie stracona. Jak słusznie zauważa, najwięksi politycy podczas kampanii wyborczych szukają głosów poza granicami Polski, m.in. w Londynie, Glasgow, czy Dublinie. Analogicznie powinni postąpić lokalni politycy, rozmawiając osobami, które wyjechały do większych Polskich miast. Miejscem, do którego powinni udać się cieszyńscy kandydaci, jest Kraków. To tam mieszka nawet od dwóch do trzech tysięcy Cieszyniaków, którzy nie zmienili swojego meldunku, co oznacza, że wciąż zachowują prawo do głosowania w swoim rodzinnym mieście.

Spotkanie w Klubie Jagiellońskim ma być okazją dla kandydatów do przedstawienia swojej oferty i przekonania, że jest po co wracać do Cieszyna. Debata ma być rzeczową dyskusją, bez pustych obietnic, które towarzyszą nam przy każdych wyborach. Przykładów możemy znaleźć również wiele przy okazji obecnej kampanii w całym powiecie cieszyńskim.

Organizator debaty w Krakowie postawił przed kandydatami na burmistrza Cieszyna spore wyzwanie, ale również stworzył ogromną szansę i pokazał ciekawy kierunek prowadzenia polityki. Z oficjalnych informacji wynika, że chęć udziału w debacie zgłosiło do tej pory czterech kandydatów: Krzysztof Herok, Ryszard Macura, Gabriela Staszkiewicz i Joanna Wowrzeczka.
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/186871522209304/

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Lokalni politycy powinni się cieszyć, że ci Cieszyniocy pozostali jeszcze w Polsce a nie wyjechali gdzieś poza granice. Mieszkańcy Krakowa pochodzący z Cieszyna zgodnie z ogólnokrajową tendencją ludzi przyjezdnych nie interesują się polityką ani w Cieszynie, ani w Krakowie. Część z nich głosuje już w Krakowie a tylko pozostała reszta przyjeżdża do Cieszyna i okolic skreślić krzyżyk. Natomiast wracać na Śląsk Cieszyński ? Znaczna część z nich nie ma do czego a pracownikami fizycznymi mogą być też w Krakowie i to z lepszym poziomem życia. Studenci natomiast Kraków traktują jako etap w emigracji na zachód.

Niech jadą kandydaci na burmistrza do Krakowa, próbować swoich sił w debacie publicznej. Jak widać mają trudności w Cieszynie z przekonaniem wyborców więc liczą, że szersze wody utopią ich niekompetencję. Mam nadzieję na pozostanie całej czwórki w Krakowie po wyborach.

Niedorzeczny pomysł! Jeżeli pojadą to chyba żeby zniechęcić młodych do Cieszyna - tak to można ocenić po dzisiejszej debacie.
to straszne ale kandydaci nie mają pomysłu na Cieszyn.

Po dzisiejszej debacie nie bardzo rozumiem w jakim celu kandydaci mają jechać do Krakowa, chyba, żeby upewnić Cieszyniaków, że nie warto przyjeżdżać na głosowanie do Cieszyna.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama