, sobota 6 marca 2021
Rozmowa o odwadze z Rafałem Matyją
18 grudnia o godz. 18:00 w Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy" spotkanie z dr hab. Rafałem Matyją. fot: arch.Świetlica KP "Na Granicy"Dodaj do Facebook

Rozmowa o odwadze z Rafałem Matyją

red.mat.pras
Rozmowa o odwadze z Rafałem Matyją

Wydarzenie realizowane w ramach obchodów 10-lecia Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy”.

W środę, 18 grudnia o godz. 18:00 w Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy" odbędzie się spotkanie z dr hab. Rafałem Matyją, historykiem, politologiem i doktorem habilitowanym nauk społecznych.

Czy niezależność Polski lokalnej jest zagrożona?

Samorządowcy ostrzegają: idzie bieda. Zmiany w systemie podatkowym, podwyżki cen energii i usług, a także wzrost płacy minimalnej odbije się na lokalnych budżetach. Wiele gmin, szczególnie tych mniejszych, czekają cięcia. Krytycy PiS-u alarmują, że to krok w stronę dalszej centralizacji państwa i cios w niezależność samorządów. Jak odbije się to na życiu zwykłych Polaków i Polek? Co w tej sytuacji powinni zrobić samorządowcy? Co będzie skuteczniejszym rozwiązaniem: walka z rządem czy współpraca mimo wszystko? Czego od samorządów oczekują wyborcy? I czy kiedykolwiek im w ogóle ufali?

Spotkanie poprowadzi Kaja Puto - dziennikarka i redaktorka. Związana z Krytyką Polityczną, Stowarzyszeniem Reporterów Rekolektyw i Stowarzyszeniem n-ost – The Network for Reporting on Eastern Europe. W latach 2015-2018 wiceprezeska wydawnictwa Ha!art. Wydarzenie realizowane w ramach obchodów 10-lecia Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy”.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama