, piątek 10 lipca 2020
Przedstawiciele KWW CIS odpowiadają
Poniżej zamieszczamy pełną treść oświadczenia. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Przedstawiciele KWW CIS odpowiadają

DR
Niedawno otrzymaliśmy wyjaśnienia burmistrza Cieszyna Ryszarda Macury w sprawie nagłej zmiany nazwy komitetu w nadchodzących wyborach – z KWW CIS na KWW AS. Okazało się, że KWW CIS już widnieje na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej, a jego wieloletni przedstawiciele zostali zmuszeni do przyjęcia nowej nazwy. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy obecnych przedstawicieli KWW CIS. - Kilka dni temu w cieszyńskich portalach internetowych opublikowano komunikat Komitetu Wyborczego AS. Ponieważ list ten podpisał, przedstawiony jako pełnomocnik komitetu, Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura, dlatego też wypowiedź w imieniu naszego komitetu właśnie do niego pozwolimy sobie skierować – pisze KWW CIS. Poniżej zamieszczamy pełną treść oświadczenia.

„Szanowny Panie Burmistrzu!

Opisał Pan szczegółowo historię CIS-u oraz ogrom krzywd, jakie Wam i Panu wyrządziliśmy. Pozwolimy więc sobie odnieść się do Pana zarzutów.

Przede wszystkim proszę zauważyć, że Cieszyniacy to ludzie o doskonałej pamięci. Przypominamy więc, że w swoim wywodzie pominął Pan część założycieli CIS-u. Jednym z nich był na przykład nieżyjący już niestety Maciej Krzanowski, który uczestniczył w rozmowach założycielskich CIS-u jako członek Unii Wolności – partii, która w roku 2002 dysponowała zapleczem politycznym i doświadczeniem o wiele większym niż raczkujące wtedy PiS czy PO, do których przeszło zresztą część członków UW. Pominięcie Jego nazwiska jest jednak co najmniej dziwne zważywszy na fakt, że w roku 2002 startował z listy CIS-u wspólnie z Panem. Mamy nadzieję, że wynika to ze zwykłego zapomnienia lub choćby niedbalstwa, a nie celowego manipulowania faktami. W razie potrzeby chętnie przypomnimy również nazwiska pozostałych osób, które CIS tworzyły. Nawiasem mówiąc, jedna z nich zakładała CIS jako członek UW, by wkrótce, już jako wicestarosta, uzyskać mandaty posła i senatora z ramienia PO, a następnie senatora z ramienia PiS. Wydaje się więc, że przynajmniej dla niektórych z Waszych członków nazwa nie przedstawia najmniejszego znaczenia. Liczą się tylko „możliwości”...

Dalej wydawać się może, że Pan Burmistrz nie rozróżnia działań podjętych zgodnie z prawem i uczciwych od takich, które być może nie do końca odpowiadają wyznawanej przez Pana Burmistrza moralności. Zapewniamy, i to bez żadnej potrzeby przypominania czy dyskusji, że działania naszego komitetu są uczciwe i zgodne z prawem, o czym świadczy przyjęcie zawiadomienia przez Komisarza Wyborczego. Przypominamy natomiast, że jawne są wyłącznie dane obu pełnomocników zarejestrowanego komitetu. Podając nazwiska pozostałych osób tworzących komitet, naruszył Pan zasady ochrony danych osobowych, a co za tym idzie – prawo złamał właśnie Pan.
Co do wspomnianej zaś przez Pana etyki, to jest nią zbiór zasad moralnych odnoszących się do ludzi. Ponieważ zaś KWW człowiekiem nie jest, nie można mówić w stosunku do niego o mniej lub bardziej etycznym zachowaniu. Komitet zarejestrować może każdy – ponieważ byliśmy lepiej zorganizowani i zrobiliśmy to wcześniej, prosimy, aby tak patetycznym tonem nie maskować własnej opieszałości i nieudolności.

Nawiązując z kolei do wyciągnięcia przysłowiowego AS-a z rękawa, chcielibyśmy nadmienić, że określenie to zaczerpnięto z gier karcianych, które jakże często z uczciwością mają niewiele wspólnego, a o czym każdy może się przekonać jeśli zajrzy do „Słownika frazeologicznego”. Natomiast wg „Wielkiego Słownika Języka Polskiego” określenie to oznacza, że „ktoś posłużył się jakimś ważnym, dotąd ukrywanym sposobem na osiągnięcie celu”. Tak więc na ten moment wydaje się, że AS-a z rękawa wyciągnęliśmy raczej my.

Reasumując, próbujemy pokazać że:
• patetyczny ton nie ukryje opieszałości i nieudolności w działaniu,
• trudno jest ukryć własne bezprawne lub mające takie znamiona działania próbując niesłusznie oskarżać kogoś innego – na zasadzie zakrzyczenia i odwrócenia uwagi,
• jeżeli CIS zakładało tak szerokie grono założycieli, to równie szerokie grono osób ma prawo do jego nazwy,
• najważniejsze są konkretne, sprawne i szybkie działania, a nie jedynie mówienie o nich, choćby robiło się to w najpiękniejszy i najbardziej kwiecisty sposób.

Wszystkich, których przekonują powyższe wyjaśnienia, zapraszam do wspierania naszych działań. A jaka jest prawda i jak te działania ocenią Mieszkańcy Cieszyna, przekonamy się już wkrótce – 21 października.

KWW CIS”

Komentarze: (11)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Niech ten CIS przegoni w wyborach PO ze swojego terenu. Obok tej zdrady nie można przejść na trzeźwo. Żałuję, że popierałem PO. Już nigdy na nich nie oddam głosu. Oto lista osób, które mnie zawiodły- Nie dla ACTA2, Nie dla Michał Boni, Danuta Hubner, Jerzy Buzek, Elżbieta Bieńkowska, Janusz Lewandowski, Róża Thun z domu Woźniakowska, Bogdan Zdrojewski, Kazimierz Ujazdowski, Barbara Kudrycka, Dariusz Rosati, Adam Szejnfeld, Jarosław Wałęsa, Julia Pitera. Lista wstydu PO!

A senator Tadeusz Kopeć, kiedyś PO, dziś PiS? Jego przegonić czy nie przegonić?

nawet jak na pisiora za głupi tekst - może donek jest dudo-botem?

Wygra Gabriela Staszkiewicz. Dynamiczna, gotowa do radykalnych zmian, odważna, kobieca - czas na zmianę w tym zaduchu.

Gabriela Staszkiewicz to jedyna sensowna kandydatka na burmistrza!

Tak słabego burmistrza jak R.Macura Cieszyn chyba jeszcze nie miał.
Wystarczy popatrzeć na reprezentacyjną ulicę miasta - Głęboką. Dziury, wertepy, wyboje jak na poligonie wojskowym. Przez 4 lata nasz burmistrz nic z tym nie potrafił zrobić.
Złamana iglica na wieży ratuszowej to symbol nieudolności burmistrza - naprawa trwa już 2 lata, po prostu wstyd.
Dawna siedziba Straży Granicznej pod Zamkiem straszy 4 lata, jest tam siedziba meneli i pijaczków - każe kto przekracza granicę widzi miasto zaniedbane.
Można by tak długo wymieniać...niestety.

ale wygonić z Zamkowej 1 pozytecznie pracujących ludzi to byli pierwsi.... Szkoda słów...
teraz już ponad rok tomiejsce stoi puste i niszczeje - czy to jest gospodarność.....

Tym sposobem Zbigniew podkładając prosiaka burmistrzowi, sprowadził CIS na dno.

obatel Niżnikiewicz się obraził na obatela Macurę za uniemożliwienie mu wysiadywania przez kolejne lata swych jajec na ciepłym gnieździe cieszyńskiego budżetu - i podłożył mu świnię, no prosiaczka, powiedzmy - zobaczymy, już wkrótce, jak ten happening oceni cieszyński podatnik

Dobre, efekt przewidywalny, będzie rządziła kobieta.

Żadne tłumaczenie nie pomoże, jest pan słabym burmistrzem i naszych głosów( tzn. gorszego sortu) nie dostaniesz.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama