, wtorek 25 luty 2020
Odpowiedź operatora Play na apel burmistrz Cieszyna
Krajobraz cieszyński już po wybudowaniu naszej wieży w zderzeniu z symulacjami krążącymi w Internecie nie mającymi, jak widać, nic wspólnego z rzeczywistością…  fot: PlayDodaj do Facebook

Odpowiedź operatora Play na apel burmistrz Cieszyna

UM
Odpowiedź operatora Play na apel burmistrz Cieszyna

Krajobraz cieszyński już po wybudowaniu naszej wieży w zderzeniu z symulacjami krążącymi w Internecie nie mającymi, jak widać, nic wspólnego z rzeczywistością… (autorem zdjecia jest operator Play)

25 września krajobraz Cieszyna „wzbogacił” się o nowy obiekt – wieża przekaźnikowa stała się rzeczywistością. Wygląda więc na to, że będzie już stałym elementem urbanistycznym miasta. Jedni nie widzą problemu, a inni z przerażeniem patrzą na zaburzony obraz zamkowego wzgórza. Mieszkańcy potrzebują dobrego zasięgu, co nie jest niczym niezrozumiałym, jednak lokalizacja wieży stała się tematem kontrowersyjnym.

Historia innych miast pokazuje, że zdarzały się sytuacje gdy maszt był demontowany w celu postawienia go w innej lokalizacji bądź decyzją wypracowaną na drodze porozumienia, czy wyrokiem sądu, skracano jego wysokość. Czy jest jeszcze szansa w naszym mieście na inne rozwiązania i porozumienie z Play?

16 września podczas protestu mieszkańców na ręce pani burmistrz została złożona petycja a w niej kilka postulatów oraz pytań. Mieszkańcy chcieli uzyskać oficjalne odpowiedzi w zgodzie z transparentną polityką czyli sztandarowym hasłem tej kadencji. Podczas tego spotkania padły obietnice, zapewnienia, że trwają negocjacje, a kilka dni później na stronie fecebook'owej pojawił się wpis w którym zostaliśmy poinformowani, że 20 września poznamy decyzję zarządu w sprawie zmiany lokalizacji.

Decyzji nie poznaliśmy ale w zamian wystosowano apel do Play a między czasie wieża została postawiona.

TREŚĆ APELU:

Ponad 800-letni, bezcenny widok sprzedany za wartość połowy nowego iPhona?...Coś tu chyba jednak nie gra.

Najdroższy PLAY-u,

Ze skrajnym zdziwieniem odebraliśmy w Cieszynie informację, że jednak zdecydowałeś się kontynuować budowę masztu telefonii komórkowej w bezpośredniej bliskości naszego Wzgórza Zamkowego. Z powodu Twojej decyzji, miejsce upamiętnione na banknocie 20-złotowym, które towarzyszy nam od XI/XIII wieku i odwiedzane jest przez setki tysięcy turystów, może już nie być takie samo.
Zdecydowałeś się na to, pomimo że w ubiegłym tygodniu zadeklarowaliśmy obniżenie – specjalnie dla Ciebie – stawki czynszu za wynajem komina należącego do spółki komunalnej. Stawka, której oczekiwałeś jest kilkaset procent niższa, niż ta dla Twoich konkurentów.
Zdecydowałeś się na to, pomimo że sprawa decyzji o lokalizacji celu publicznego jest nadal przedmiotem postępowania przed Samorządowym Kolegium Odwoławczym.

Zdecydowałeś się na to, pomimo że sprawa pozwolenia na budowę jest przedmiotem postępowania przed Wojewodą Śląskim.
Po polskiej i po czeskiej stronie zachodzimy w głowę dlaczego, najdroższy PLAY-u, jest Ci tak pilno? Na bazie informacji, które nam przekazałeś oszacowaliśmy, że Twoja miesięczna oszczędność, jaką uzyskasz wskutek budowy masztu, może być równa wartości połowy nowego iPhona… Sprawdziliśmy, czy takie oszczędności stanowią dla Ciebie dużą wartość. Jednak, jeśli dobrze szacujemy to w skali roku wyniosą: 0,002% (słownie: dwie stutysięczne) Twojego rocznego zysku…*

Jeśli więc chodzi o pieniądze, to w tym wypadku są to naprawdę dosłownie(!) dla Ciebie drobne.

Rozumiemy, że w naszym mieście masz bardzo słaby zasięg i z perspektywy Warszawy, (czy Luksemburga, gdzie ma siedzibę Twoja spółka) nie wszystko jest dla Ciebie jasne. Dlatego pozwolisz, że jeszcze raz zaakcentujemy: Rotunda św. Mikołaja to jeden z najstarszych i najlepiej zachowanych do obecnych czasów obiektów na polskiej ziemi. To zabytek dokładnie tej samej klasy, co legendarna Rotunda Najświętszej Marii Panny na Wawelu.
Jest jeszcze chwila, aby rzeczowo i spokojnie wyjaśnić całą sprawę i zachować prawdziwą RADOŚĆ OGLĄDANIA, także dla setek tysięcy mieszkańców i turystów w Cieszynie.

W imieniu społeczności i turystów Cieszyna
Gabriela Staszkiewicz
Burmistrz

Apel pani burmistrz został skierowany do operatora Play, mieszkańców ale i 45 aktorów, sportowców i celebrytów. Być może jest to jeden z elementów strategii jednak nie przekonuje chyba nikogo a na pewno nie przekonał adresata.

Odpowiedź przedstawicieli Play na apel pani burmistrz publikujemy w całości

Droga Pani Burmistrz,

ze zdziwieniem odebraliśmy Pani list, bo czytając go można odnieść wrażenie, że PLAY łamie przepisy i dobre obyczaje. Fakty temu jednak przeczą. Podkreślamy, że nasza firma działa zgodnie z obowiązującym prawem. Posiadamy wszelkie zgody i pozwolenia na realizację tej inwestycji wydane przez Burmistrza Cieszyna oraz jednostki organizacyjne miasta Cieszyn podlegające Burmistrzowi Miasta Cieszyn.

Dla przypomnienia i uporządkowania są to:

 • ostateczna i wykonalna decyzja lokalizacyjna z dnia 17 sierpnia 2017 roku;
 • ostateczne i wykonalne pozwolenie na budowę z dnia 12 września 2018 roku – wydane przez Starostę Cieszyńskiego;
 • zgoda na przejazd drogą publiczną pojazdem o masie większej niż dopuszczalna dla danej drogi z dnia 20 lutego 2019 roku;
 • zgoda miejskich wodociągów na projekt zagospodarowania terenu z dnia 20 czerwca 2018 roku;
 • zgoda miejskiego zarządu dróg na zagospodarowanie terenu z dnia 20 czerwca 2018 roku;zgoda na wycinkę drzew z dnia 26 kwietnia 2019 roku - wydana przez Panią Burmistrz, za zgodę miasto zainkasowało ponad 8 tysięcy złotych.

  Poniżej odnosimy się do stawianych nam przez Panią zarzutów:

 • „Ze skrajnym zdziwieniem odebraliśmy w Cieszynie informację, że jednak zdecydowałeś się kontynuować budowę masztu telefonii komórkowej (..)” – na Pani zaproszenie odbyliśmy w Cieszynie z przedstawicielami miasta dwa spotkania próbując zrozumieć oczekiwania i argumenty. Wykazując dobrą wolę i gotowość do dialogu zdecydowaliśmy się na opóźnienie o 4 miesiące rozpoczęcie budowy masztu. Czy uważa Pani ten czas zbyt krótki żeby przedstawić nam konkretne propozycje w miejsce niewiążących deklaracji?
 • ”Zdecydowałeś się na to, pomimo że w ubiegłym tygodniu zadeklarowaliśmy obniżenie – specjalnie dla Ciebie - stawki czynszu za wynajem komina należącego do spółki komunalnej (…)” – przypominamy, że od maja do września nie otrzymaliśmy od Pani żadnej wiążącej oferty. W wypowiedzi z dnia 5 września 2019 roku dla portalu Beskidzka24.pl, potwierdza Pani, że propozycja kosztów najmu nie została przyjęta. 20 września 2019 roku Wiceburmistrz Cieszyna Przemysław Major poinformował nas w rozmowie telefonicznej, że tematem czynszu musi zająć się Rada Nadzorcza Energetyki Cieszyńskiej. Czy uważa Pani to za biznesowo wiążącą ofertę, na podstawie której mielibyśmy po raz kolejny, na Państwa prośbę, zwlekać z rozpoczęciem inwestycji?
 • „Zdecydowałeś się na to, pomimo że sprawa pozwolenia na budowę jest przedmiotem postępowania przed Wojewodą Śląskim” – jako strona nie posiadamy na ten temat żadnych informacji. Zastanawia nas zatem skąd Pani ma taką wiedzę?
 • „(…) zachodzimy w głowę dlaczego, najdroższy PLAY-u, jest Ci tak pilno?”– naszym celem jest zapewnienie mieszkańcom Cieszyna usług najwyższej jakości, które bezpośrednio przekładają się na ich bezpieczeństwo, w sytuacjach gdy jakość zasięgu jest kluczowa (np. numer ratunkowy 112). Czy nadal będzie Pani zdziwiona naszym rzekomym pośpiechem, jeśli mieszkańcy Cieszyna nie będą mogli wezwać karetki, dodzwonić się do swoich bliskich czy kontrahentów?
 • Jeśli chodzi zaś o nasze finanse – jako spółka giełdowa jesteśmy całkowicie transparentni, a nasze sprawozdania finansowe są powszechnie dostępne, zatem pozostawiamy to bez komentarza.
 • „Jest jeszcze chwila aby rzeczowo i spokojnie wyjaśnić całą sprawę (…)”– ostatni akapit Pani listu najlepiej oddaje sposób, w jaki przebiegały rozmowy w tak ważnej dla Państwa sprawie: brak konkretów, wiążących propozycji i terminów.
  Wysyłając list, którego byliśmy adresatem, dołączyła Pani jednocześnie kilkadziesiąt osób zupełnie niezwiązanych ze sprawą. My wysyłając naszą odpowiedź do Pani, kierujemy ją także do dziennikarzy, którzy proszą nas o komentarz.

  Nieodmiennie deklarujemy naszą gotowość do rozmowy z Panią Burmistrz.

  Z poważaniem
  PLAY

 • Komentarze: (20)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Po pierwsze proponuję Gosposi by już przestała ośmieszać nas jako miasto, bo w Warszawie jak zobaczyli jej list w stylu "Kochany Święty Mikołaju" to śmieją się do dziś! Tak redaguje się oficjalne pisma od Burmistrza do Zarządu Spółki? WSTYD i ŻENADA! Po drugie, niech się wytłumaczy z kłamstwa, że wieżę będzie widać tuż nad wzgórzem zamkowym np. z ul. Głębokiej, bo nic takiego nie ma miejsca, a co było jej głównym argumentem w tej "aferze". Po trzecie, wieża już stoi i stać będzie. Jest legalnie wybudowana i nikt jej nie rozmontuje. Teraz niech się Gosposia wykaże razem z Radą Miasta i uchwali Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu, który będzie chronił zabytkową cześć miasta na przyszłość. Zatem DO ROBOTY, a nie bawić się audiotele z mieszkańcami!

  Z takim "burmistrzami" to Cieszyn daleko nie zajedzie :( Jeden wziął w łapę i dał zgodę na budowę, drugi głupa gra i do budowy dopuścił. Tak naprawdę nie chodzi o to czy ta wieża zaburza krajobraz miasta czy nie. Chodzi o nasze zdrowie - nikt nie kontroluje operatorów jakie natężenie fal elektromagnetycznych jest z tych przekaźników emitowane. Nikt nie wie i wiedzieć nie chce jaki wpływ mają te fale na nasze zdrowie. Tylko ilość chorych na raka jest coraz większa i coraz młodsi ludzie chorują. Ale Play i jemu podobni będą się zasłaniać możliwością dodzwonienia się na karetkę pogotowia. Po co komu karetka pogotowia w kraju w którym system opieki zdrowotnej jest w zapaści? Otwórzcie ludzie oczy i zacznijcie logicznie kojarzyć fakty, a nie cieszyć się, że zasięg będzie lepszy. Czy wiecie czym jest technologia 5G? I tak dalej, długo by jeszcze pisać...

  Akurat ludzie mniej chorują na raka w krajach gdzie dopuszczalne normy promieniowania są 100 razy wyższe niż w Polsce i w krajach gdzie często jest smog ze śmieci spalanych w domowych piecach i nadmiernej ilości pojazdów spalinowych. Reszta to same bzdury i kłamstwa. Przypominam że w Polsce normy są 100 razy surowsze niż większości krajów na świecie a normy i tak nie są przekraczane. 5G to będzie szybszy internet i jakość sieci - tylko tyle i aż tyle.

  "Pańcia" to niestety niezwykle trafny przydomek naszej obecnej Burmistrz... nie tego sie spodziewałem po tej osobie i jestem bardzo zawiedziony... mniej niż zero... tylko pikniki i hucpa na fejsbuku i problemy wyssane z palca... trzeba bedzie skrócić kadencję

  Niekompetencja i kompromitacja. Okazuję się, że grafika przedstawiająca rotundę z wieżą na jednej wysokości jest manipulacją.

  Czemu osoba , która wydała pozwolenie na ten maszt nie ponosi żadnej odpowiedzialności. I tak to jest z naszymi urzędasami biorą.....w .....ł....ę bo wiedzą że nic im nie grozi

  No Rysiu teraz kandyduje na posła, żeby dostać jeszcze więcej. :)

  dopiero Play powiedział o tych wyciętych drzewach i forsie jaka zapłacił miastu. Pani Burmistrz nigdzie się o tym nie zająknęła. Nie najlepiej to świadczy o jej wiarygodności. Szkoda, bo na początku jej kadencja zapowiadała się całkiem nieźle.

  Ja rozumiem, że Gosposia ma problem ze sformułowaniem zdań, ale cytowanie kogoś, w tym przypadku mnie bez cudzysłowu jest trochę bezczelne.
  To mój wpis na Beskidzkiej 24. Proszę zwrócić uwagę na ostatnie zdania

  "Zuza

  Martwi mnie styl, w jakim pani Burmistrz napisałam list do Playa. To jest styl pierwszoklasistki ;”Kochany Mikołaju…” . Jakoś mi nie pasują takie listy do powagi urzędu burmistrza. Najbardziej przekonują mnie argumenty operatora w postaci zdjęć korygujących fake zdjęcia. Jeżeli tak to rzeczywiście będzie wyglądało, to żadne szkodzenie krajobrazowi nie zachodzi. Po prostu ażurowa wieża schowa się za drzewami na Wzgórzu Zamkowym. Poza tym, kto zawinił, kto nie przeszkodził, kto miał interes,. a kto nie – te dywagacje są spóźnione, co najmniej, o kilka miesięcy. Play to duży operator i nie będzie czekał wiecznie na jakieś poprawki. To jest biznes. I jeszcze jedno- dopiero Play powiedział o tych wyciętych drzewach i forsie jaka zapłacił miastu. Pani Burmistrz nigdzie się o tym nie zająknęła. Nie najlepiej to świadczy o jej wiarygodności. Szkoda, bo na początku jej kadencja zapowiadała się całkiem nieźle.
  0 Odpowiedz
  23 godzin temu"

  Dokładnie, to samo odczucie miałam - co to za pismo??? W ten sposób Burmistrz miasta zwraca się do firmy telekomunikacyjnej i chce uregulować tak ważny problem jak lokalizacja wieży? Czy to żart?

  No nie zazdroszczę ratuszowi.... obiektywnie patrząc nawet - jest to samozaoranie level master, a odpowiedź tej firmy telekomunikacyjnej to jest przykład profesjonalizmu, a nie jakieś wypisywanie dyrdymałów jak dla dzieci... no ale może równali poziom do siebie.

  Cieszyn wybrał nowego burmistrza. Burmistrz zdradził mieszkańców biorąc 8 patyków za masz przy hurr durr zabytku. Play buduje, burmistrz robi karpia a mieszkańcy jak zawsze wydymani. Ale do następnych wyborów daleko, ludzie zapomną. A za 4 lata sprzedamy elewacje pod banery reklamowe :D

  A czego my się możemy spodziewać po kobiecie ktora nigdy managerem czy negocjatorem trudnych kontraktów nigdy nie była. Ludzie którzy potrafią takie kontrakty negocjować nie pójdą pracować jako burmistrz za 6 tys. na rękę. Dzisiaj na burmistrzów idą miernoty które w biznesie nigdy nic by nie osiągnęły. .

  He, he ! Ten list to jakiś skowyt zdychającego psa ! (z całym szacunkiem głosowałem na Panią Gabrielę).Przecież wieża już stoi !

  Zdjęcie wykorzystywane w grafice należy do mnie i jest rozpowszechniane bez mojej zgody proszę o jego usunięcie!

  Zdjęcia publikowane w tym artykule otrzymaliśmy wraz z wyjaśnieniami od Operatora Play. Prosimy zatem o kierowanie w tej sprawie pytań bądź roszczeń do przedstawicieli Play.

  Operator modelowo "wyjaśnił" Panią Burmistrz. Czekam na maszt ten z utęsknieniem.

  Wieża już stoi !
  Nie jest aż tak źle ,myślałęm że będzie gorzej.
  PLAY- BURMISTRZ : 1:0

  Po raz kolejny Gosposia się ośmieszyła i potwierdziła, że o rozmowach biznesowych nie ma bladego pojęcia..bizneswomen z Koziel Wólki...brawo PLAY!

  Odpowiedź operatora PLAY bardzo konkretna i merytoryczna;.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama