, sobota 16 stycznia 2021
Nowa wiceburmistrz w Ustroniu
Odchodzącą z tego stanowiska na emeryturę Jolantę Krajewską-Gojny zastąpiła Dorota Fijak. fot: UM UstrońDodaj do Facebook

Nowa wiceburmistrz w Ustroniu

DR
Wczoraj (4.03) w Urzędzie Miasta Ustroń odbyło się spotkanie burmistrza Ustronia z przedstawicielami mediów, podczas którego przedstawiona została nowa Wiceburmistrz Miasta Ustroń. Odchodzącą z tego stanowiska na emeryturę Jolantę Krajewską-Gojny zastąpiła Dorota Fijak.

Dorota Fijak została powołana na to stanowisko 25 lutego 2019 roku, jednak w Urzędzie Miasta Ustroń pracuje już od 11 lat, od 2014 r. jako naczelnik Wydziału Mieszkaniowego. Pani Dorota Fijak z wykształcenia jest magistrem inżynierii architektury, ukończyła Politechnikę Śląską w Gliwicach (gdzie uzyskała następujące tytuły: tytuł inżyniera Wydziału Budownictwa oraz tytuł magistra na Wydziale Architektury). Posiada uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. W zakres jej obowiązków wchodziła przede wszystkim administracja budynków będących własnością miasta, przeprowadzając na nich remonty i duże inwentyce. Wcześniej Pani Dorota prowadziła wszystkie inwestycje miejskie. Prywatnie wykonywała nadzory budowlane jako inspektor nadzoru czy kierownik budowy. Zgodnie z posiadanymi uprawnieniami wykonywała też projekty konstrukcji budowlanych.

Dorota Fijak jest rodowitą Ustronianką, prywatnie matką dwóch synów, których wychowuje razem z mężem.

Na stanowisku Zastępcy Burmistrza w głównej mierze zajmie się zakresem inwestycji, czyli Wydziałem Mieszkaniowym, Wydziałem Inwestycji, Architektury i Gospodarki Gruntami.

- Całe moje życie związane jest z budownictwem i mam nadzieję, że na zajmowanym przeze mnie stanowisku dalej będę mogła uczestniczyć w procesie budowlanym jednak już z drugiej strony – jako inwestor. Przede mną duże wyzwania. Wierzę, że moje zainteresowania i doświadczenia zawodowe wpłyną pozytywnie na rozwój infrastruktury miasta – podkreśla Dorota Fijak Zastępca Burmistrza Miasta Ustroń.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama