, niedziela 9 sierpnia 2020
Nowa Konsul RP w Ostrawie
Oficjalnie od 1 lutego 2019 r. funkcję polskiego Konsula Generalnego RP w Ostrawie pełni Izabella Wołłejko-Chwastowicz. fot: ostrawa.msz.gov.plDodaj do Facebook

Nowa Konsul RP w Ostrawie

KT
Początkiem tego miesiąca w Ostrawie obowiązki przejęła nowa Konsul Generalna RP. Zastąpiła na tym stanowisku Janusza Bilskiego.

Oficjalnie od 1 lutego 2019 r. funkcję polskiego Konsula Generalnego RP w Ostrawie pełni Izabella Wołłejko-Chwastowicz. Pierwszy tydzień był dla nowej konsul bardzo pracowity, wypełniony rozmowami i spotkaniami, w tym z hetmanem województwa Ivo Vondrákiem, dyrektorem policji czy dyrektor Czesko-Polskiej Izby Handlowej Izabelą Kapias. Konsul spotkała się także z prezydentem Ostrawy.

13 lutego Izabella Wołłejko-Chwastowicz odwiedziła również Zaolzie, spotykając się z Marią Jarnot, p.o. dyrektora Polskiego Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego oraz prezes Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego Heleną Legowicz, rozmawiając m.in. o planach na nadchodzący festiwal PZKO.

Izabella Wołłejko-Chwastowicz jest absolwentką Uniwersytetu im. Karola w Pradze, w latach 1997-1999 studiowała Europeistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Swoją wiedzę poszerzyła o zarządzanie bezpieczeństwem informacji na Głównej Szkole Handlowej w Warszawie.

Od 2003 roku jest mianowanym urzędnikiem służby cywilnej. W trakcie swojej kariery przeszła wszystkie szczeble administracji rządowej oraz samorządowej. Pracowała w Małopolskim Urzędzie Marszałkowskim, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. W Ministerstwie Spraw Zagranicznych pracuje od 2006 roku, gdzie m.in. na stanowisku radcy w Ambasadzie RP w Pradze odpowiadała m. in. za promocję Polski w Republice Czeskiej oraz współpracę samorządową pomiędzy Polską a Czechami.

Izabella Wołłejko-Chwastowicz została odznaczona w 2016 r. przez Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych medalem „Pro patria”.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama