, niedziela 5 lipca 2020
Następca Czesława Gluzy na stanowisku starosty także z Wisły?
Czesław Gluza rekomenduje kandydaturę Jerzego Nogowczyka fot. Maciej Kłek fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Następca Czesława Gluzy na stanowisku starosty także z Wisły?

KK
Starosta cieszyński Czesław Gluza rekomendował Powiatowemu Zarządowi Platformy Obywatelskiej kandydata na stanowisko starosty. Gluza chce, by nowym starostą został Jerzy Nogowczyk, radny powiatowy, szef Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej.
Powiatowy Zarząd PO zaakceptował rekomendację starosty. Czesław Gluza, który na najbliższej sesji rady powiatu zrzeknie się mandatu radnego powiatowego na rzecz mandatu posła, swojego poparcia udzielił Jerzemu Nogowczykowi.

Ostateczną decyzję podejmą radni prawdopodobnie podczas zaplanowanej na 25 października sesji rady powiatu. - Musi to być osoba, która uzyska akceptację większości radnych, a przede wszystkim koalicjantów. Gdy nadejdą trudniejsze momenty, a takie zawsze są, musi czuć wsparcie większości - powiedział nam Czesław Gluza.

Jerzy Nogowczyk do rady powiatu dostał się z ramienia PO. Ma 40 lat, pochodzi z Wisły. W radzie powiatu pełni funkcję przewodniczącego Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej, wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej, jest także członkiem Komisji Budżetu i Finansów.
Komentarze: (33)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Gluza ma na forum fatalną opinię, to chyba głosy,,stela" to dlaczego otrzymał tyle głosów w ostatnich wyborach?Cieszyniacy zacznijcie myśleć racjonalnie a nie emocjonalnie!!

Oj ludziska przecież widac co tu jest grane bo to Karol W. z Czseslawem G. wszystko ustala co i jak ma byc i robi to juz od dawna od slawnego zamachu na Kożdonia a potem na Kopcia a europosel na to sie zgadza...!11 Tak tego zupelnie niedoswiadczonego Nogowczyka wysuneli panowie po to by nim sterowac z drugiego siedzenia a cala robote w starostwie bedzie musial ciagnac Pilch w zamian ze go zostawiono na funkcji !! Ślęk ugral w tym wszystkim juz caly etat w zarzadzie bo bardzo potrzebowal pracy ... Prawda jest gorsza niz WAM sie dyskutanci wydaje . To jest farsa i tyle !!!!!!!!!!

Coż Andrzeju z Zebrzydowic podaj mi proszę jeden przykład tych osiagniec - powaznie jedna ważna sprawa załatwiona dla Zebrzydowic. Ponoc w Zebrzydowicach jest znany przede wszytkim z "kurzenia" pod UG.

Coś ty się tak uwziął na tego naszego Ślęka z Zebrzydowic. My go tu znamy, i wiemy że zrobił dla gminy dużo dobrego w powiecie, a przedtem pomagał w urzędzie. Jak pana panie Marcinie nie lubią to znaczy że nie znają, nie przejmuj się Pan. My za Pana trzymamy kciuki.
Andrzej z Zebrzydowic

Jak można na stanowisko mianować kogoś który ma zerowe doświadczenie w samorządzie ,nic nie moge znaleśc w necie wiec to jest pewnie człowiek zagadka ,co prawda ojciec jest znany ale czy ma już rodzine ?
nic o nim nie wiadomo i to mnie zastanawia moze to jakas marionetka ?

Rada powinna wybrać spośród siebie, a nie kandydat Gluzy. Co on ma teraz do powiedzenia u nas nic tylko w Warszawie, jeszcze miesza. Starostą powinien być Pilch. Pracowity, sumienny, prawy człowiek, nie dwulicowiec i taki to się nie podoba.

usunąć z zarządu samorządowco którzy obsiedli stanowiska jak kura i kogut. to oni są hamulcowymi i nie znoszą np slęka

A dlaczego przekreślono v-ce starostę Pilcha? Czyżby obawiano się w PO , że nie można by nim tak łatwo sterować?!

duda czyś ty na głowę upadł

Ktoś powiedział Ślęk... wybaczam Ci bo nie wiesz co piszesz. Podpisze sie pod jego kandydatura prawą i lewa reka tylko...powiedz mi prosze co takiego zrobił ten człowiek jako członek ZP, radny, redaktor WZP? NIC? Niestety tylko PR jak w całej PO. Rada na niego nie zagłosuje bo ma zbyt duzy elektorat negatywny. na stołki się czeka a na nie pracuje a nie sie ich domaga

chcymy..popr.

Prawdziwa demokracja, Zamiast wybrać starostę spośród siebie to znów tak jakby przywieziony w teczce, czysta komuna w nowym wydaniu. Jak może były starosta nasadzać swój stołek. Czy to demokratyczny kraj. Powinny być kandydatury i głosowanie, a nie z góry przesądzone przez komucha Węglarzego i Gluzę kto ma być starostą. A może by już skończyć z tym czy ewangelik czy katolik a może lepszy świadek jehowa bo najuczciwszy. Mnie interesuje człowiek i takiego widzę w Pilchu w końcu to wicestarosta

bo tzw "wymiar sprawiedliwości" też jest pod kontrolą tych mend

DOMAGAM się niezwłocznego ARESZTOWANIA Donalda Tuska, aby ten przestał działać na SZKODĘ przecietnych polskich obywateli, nawet tych wygnanych z Polski na zarobkową zagraniczną banicję przez jego przestępczą mafię "platforma obywatelska" !

Gangster Donald Tusk dopuścił się WIELU bardzo POWAŻNYCH przestępstw przed datą 10 kwietnia 2010 !!! W USA i Kanadzie na wielu centralnych networkach informacyjnych specjaliści od prawa konstytucyjnego twierdzą, że Donald Tusk dopuścił sie ZBRODNI ZDRADY Stanu Państwa Polskiego po przez bezkarne podeptanie przez niego ustawy zasadniczej czyli podeptania obecnej Konstytucji III RP.

Ta ZBRODNIA ZDRADY przez Donalda Tuska polega na tym, że jako przedstawiciel rządu III RP, czyli przedstawiciel władzy wykonawczej Państwa Polskiego zainicjował WSPÓŁDZIAŁANIE z organem wykonawczym OBCEGO wrogiego państwa zagranicznego PRZECIWKO i na SZKODĘ innego ośrodka wladzy wykonawczej w Polsce, jakim w świetle Konstytucji RP jest Urząd Prezydent RP.

Przestepcza organizacja „platforma obywatelska” jako PRZESTĘPCZA organizacja rządząca na czele z jej hersztem gangsterem Donaldem Tuskiem w TAJEMNICY przed Urzedem Prezydenta III RP oraz w TAJEMNICY przed obywatelami polskimi wbrew zapisom Konstytucji III RP byli INICJATORAMI, którzy zainspirowali organy wykonawcze OBCEGO państwa zagranicznego tzn. Rosji, aby te obce państwo UTRUDNIŁO lub NIE-umożliwio, czyli WYELIMINOWAŁO w każdy możliwy sposób urzadujacego Prezydenta III RP w obchodach upamętnienia 70 rocznicy sovieckiego ludobujstwa w Katyniu.

Wszystkie przestępcze działania Urzedu Premiera RP w okresie od września 2009 do 11 kwietnia 2010 roku były na ZAMÓWIENIE jego szefa Donalda Tuska, zwłaszcza podległego jemu Ministerstwa Spraw Zagranicznych na czele z bezkarnym zdemoralizowanym Radkiem Sikorskim.
To oni byli INCJATORAMI SABOTOWANIA oraz działania na SZKODĘ innego polskiego Urzedu władzy wykonawczej, czyli cynicznego działania na forum zagranicznym na SZKODĘ Urzedu Prezydenta III RP.

Radek Sikorski i jemu pracownicy z MSZ opłacani przez polskiego podatnika prowadzili zakrojone na szeroką skalę SZKODLIWE działania z instytucjami Rosji na zamówienie Donalda Tuska prowadzili uzgodnienia z różnymi urzędami władzy wykonawczej OBCEGO zagranicznego państwa tzn. Rosją po przez oficjalne kanały „polskiego MSZ-u” otwarcie na SZKODĘ innego ośrodka KONSTYTUCYJNEJ władzy wykonawczej w Polsce czyli Urzędowi Prezydenta RP.

Donald Tusk, aby faktycznie dopilnować prowadzenie SABOTAŻU polskiego Urzędu Prezydenta III RP na terenie Rosji, wysyłał kilkarotnie POTAJEMNIE do Rosji w okresie od września 2009 do kwietnia 2010 roku swojego osobistego sekratarza Tomasza Arabskiego, aby ten faktycznie już tam w Rosji dopilnował to SZKODZENIE polskiemu Urzedowi Prezydenta III RP, tak aby faktycznie WYELIMINOWAĆ za wszelką cenę udział Prezydenta III RP w obchodach 70 rocznicy sovieckiego ludobujstwa w Katyniu planowaną na kwiecień 2010 roku.

Te wszystkie działania Donalda Tuska oraz podległych jemu urzedów wyczerpuje w 100% znamiona SPISKU przeciwko innemu polskiemu urzedowi wykonawczemu czyli PRZECIWKO i na SZKODĘ Urzedowi Prezydenta III RP oraz na SZKODĘ osoby samego Prezydenta III RP jako NAJWYŻSZEMU przedstawicielowi obywateli polskich w dyplomacji zagranicznej legalnie wybranemu przez wszystkich obywateli III RP.

Oczywiście, gangster Donald Tuska wykorzystując piastowany urzęd premiera też z podeptaniem ustawy zasadniczej czyli Konstytucji, też wymusił na innych podlegajacych jemu urzędach Państwa Polskiego jak Ministerstwa Sprawa Wewnetrznych, Ministerstwa Obrony, BOR ... itd. aby te CELOWO NIE przygotowały MISJI Prezydenta III RP do Rosji, naraziły bezpieczeństwo jego życia orz CAŁEJ delegacji Prezydenta III RP.

Te przestępcze cyniczne i bezkarne działania urzedujacego premiera-dyktatora Tuska DEMORALIZOWAŁY inne instytucje Panstwa Polskiego, które też sprzeniewierzyły się zapisom polskiego Kedeksu Karnego i też różnym innym wymogom, zasadom oraz regulaminom, aby te z PREMEDYTACJĄ POMINEŁY te obowiazujace prawa w ODPOWIEDNIM przygotowaniu MISJI do Katynia urzędującego Prezydenta III RP dla upamętnienia 70-rocznicy zbrodni sovieckiej na Polakach. ”Platforma Obywatelska” jako partia rządzaca w III RP z jej szefem Donaldem Tuskiem dopuścili się ZDRADY STANU idąc na współpracę z organami OBCEGO państwa tzn. rzadem Rosji zwalczając w oczywisty sposób inny USTAWOWY konstytucyjny urząd wykonawczy w Polsce.

Donald Tusk za pomocą swoich PO-ch przedstawicieli w rzadzie RP wymusił na Tomaszu Arabskim, Radku Sikorskim i innych oficjalnych urzednikach działania na SZKODĘ innego polskiego urzedu wykonawczego. To oznacza, że organizacja PO jest partią ANTY-systemowa, NIE-konstytucyjną, oraz PRZESTEPCZĄ działajacą na SZKODĘ instytucji Panstwa Polskiego jako całości i powinna zostać ZDELEGALIZOWANA jako PRZESTĘPCZA w myśl ustawy zasadniczej, czyli Konstytucji !
Z całą pewnością Donald Tusk, Radek Sikorski, Minister MSWiA, Ministerstwa Obrony i inni urzednicy Donalda Tuska też sprzeniewierzyli się zapisom prawa zasadniczego określonego w Konstytucji III RP !!!

Donald Tusk jako główny inspirator dopuścił się działania i czynności ODWROTNYCH, sprzecznych z tymi przepisami ustawy zasadniczej, ktora ustala DUALIZM WŁADY wykonawczej w Polsce, NAKAZUJE koabitacje czyli WSPÓŁDZIAŁANIE organów władzy wykonawczej w polityce zewnetrznej czyli zagranicznej.
Ten kazus Tuska-Sikorskiego, WSPÓŁDZIAŁANIE z organem wykonawczym OBCEGO państwa zagranicznego PRZECIWKO Prezydentowi RP, czyli PODEPTANIA Konstytucyjnego prawa jest PODSTAWOWĄ geneza ZAMORDOWANIA Prezydenta III RP Lecha Kaczyńskiego, ZAMORDOWANIA najważniejszych członków Sztabu Generlnego III RP, Posłow, Senatorów oraz całej 96 osobowej delegacji w celowo spowodowanej katastrofie smolenskiej w dnia 10 kwietnia 2010 roku. NAJWAŻNIEJSZĄ przyczyną katastrofy legly ZDRADZIECKIE AWANTURNICZE decyzje polityczne Tuska na SZKODĘ Panstwa Polskiego, który był głównym inspiratorem współdziałania z rzadem OBCEGO państwa tzn. Rosji na SZKODĘ innego ośrodka władzy wykonawczej w Polsce, czyli na SZKODĘ urzędu Prezydenta III RP.

Uzgodnienia polityczne Tusk-Putin, ktore de facto oznaczaly podjecie współdzialania z organem wladzy wykonawczej OBCEGO, NIE-przyjaznego zagranicznego państwa w celu politycznego WYELIMINOWANIA polskiego Prezydenta w obchodach rocznicowych sovieckiego ludobujstwa w Katyniu.
To w ramach tego TAJNEGO porozumienia(spisku na Prezydenta Polski) Donald Tusk zainspirował i swoimi działaniami WYMUSIŁ na rządzie imperialnej Rosji, aby ten wszystko zrobił ze swojej strony aby NIE doszło do tej MISJI w Katyniu urzędującego Prezydenta III RP Lecha Kaczyńskiego i jego delegacji.

Jako Obywatel RP zdaję sobie z tego sprawę, że obecna SKORUMPOWANA prokuratura tzw. III RP, jest NIE wiarogodna, praktycznie realizuje tylko ZAMÓWIENIA POLITYCZNE czołowych gangsterów-polityków, czyli identycznie jak w komunistycznym PRL-u komunistycznych gangsterów i różnych zoorganizowanych grup przestepczych, które też działają w interesie zagranicznych rządów usiłujacych skolonizować Polaków. Konstytucja III RP czy Kodeks Prawny nie obowązuje obecnie rządzących totalitarnych gangsterów, prokuratura ani ten zdemoralizowany system (nie)sprawiedliwośći nie chce ROZLICZYĆ oczywistych przestępstw gangu na pedestałach władzy w Warszawie na czele z MAFIOZO Donaldem Tuskiem razem z tym SKORUMPOWANYM systemem (NIE)sprawiedliwości działajacym też na oczywistą SZKODĘ przecietnych obywateli zamieszkałych w Polsce oraz też działa DALEJ na SZKODĘ tych obywateli polskich wygnanych z Polski na zagraniczną przymusową banicję zarobkową.

POLACY zamieszkali za granicą NIE WYSYŁAJCIE do III RP ani jednego centa do rządzonej obecnej MAGIJNO-GANGSTERSKIEJ III RP przez gangstera Donalda Tuska, gdyż z ulokowanych tam ciężko uciułanych pieniędzy ZOSTANIECIE OKRADZENII, gdyż system (NIE)sprawiedliwości w obecnej III RP wspiera wszelkiej maści PRZESTEPCÓW i kryminalistów zakotwiczonych na piedestałach ZDEMORALIZOWANEJ władzy w Warszawie. Tylko NIE, NIE, NIE, och NIE do Warszawy !!! http://www.youtube.com/watch?v...

Obywatel RP (nv), pon., 24/10/2011 - 21:40Odpowiedz na opinię

.

tusk na ,,szafot"

Nasz Wódz powiatowy niczym Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Il namaścił swojego następce w podzięce swoim Ustrońsko - wiślańskim wyborcą. Jutro pewnie kilko członków PO zmieni miejsce zamieszkania.

Jak można stawiać na Nogowczyka - człowieka bez doświadczenia , mając obok Pilcha , Ślęka czy Brachaczka? To oznacza tylko jedno - rządzą ewangelicy a taki np. Olbrycht w zamian za święty spokój poświęci wszystko i wszystkich...

Jeżeli Rada Powiatowa wybierze namaszczonego przez Cz.Gluzę ziomka - J.Nogowczyka , będzie to oznaczać,że jest kółkiem różańcowym i niczym więcej!!!!!

to aż bydzie furczało...

tuż pokożcie zdjynci tego Nogowczyka - jak już tam sie sobóm kupczycie, to niech aspóń wiymy, jako tym namaszóny przez drugigo wyglóndo - aji to za moc chcemy?... bo jak sie za was chycymy panoczkowie, aż to bydzie furczało i...całe miasto bydzie to pamiyntało...

A może jednak Marcin ślęk???

j.w.

Usta Gluzy to myśli Karola Weglarzego. Tak ma być i basta.

oj to muszą być w starostwie czarne chmury,a tak liczyli poniektórzy że oni są wybrańcami. p .Nogowczyka nie brali pod uwagę,życzę temu panu wszystkiego najlepszego .

a jakie znaczenie ma to że jest z Wisły lub jak wygląda?
Małysz tez jest z Wisły, wygląda mało okazale, a ludzie go uwielbiają ;-)

czy nawet ox nie ma zdjęcia tego kandydata, co to za persona?

Najgorsze w tym kraju to kolesiostwo

=> Orzeł. Jak myślisz, kto namaścił następcę? Ma przecież dwie zalety: jest z Wisły i właściwego wyznania. Sterowanie z Warszawy i Bielska.

Lepiej od Palikota. Co miesiąc marsze gomorytów, sodomitów i feministek. Będzie się działo!

zdrówko !

Najlepszym kandydatem na starostę jest Pilch, nie ma dwóch zdań, tylko bez poparcia Gluzy bo nie jego ziomek. Szkoda tak zdolnego chłopa, a też góral tylko z drugiej strony Wisły. Może jednak zarząd zmieni zdanie, bo przecież tu samorząd, a pan Gluza jest już w Warszawie, a tam wiadomo nic się nie robi jak nasz przyszły senator dwie kadencje w sejmie i dla nas nic, więc co on ma do gadania o swoim następcy wybierają ludzie którzy tu zostają

najważniejsze żeby w dalszym ciągu pracowano na rzecz Szpitala Śląskiego i dróg oraz podniesienia jakości oświaty w szkołach ponadgimnazjalnych!

Krajan i ziomek załatwia "swojemu" stanowisko! Co na to kumoterstwo i nepotyzm powie Rada Powiatu? Czy okaże się marionetką w rękach Gluzy? Powiatowy Zarząd PO zaakceptował tą propozycję , bo Olbrycht ma wszystko w nosie i dba tylko oswój interes, a pozostali się zwyczajnie nie licza...

Jako wyglądo tyn Jura łod Nogowczyków?? Nikaj ni ma zdjęcia.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama