, sobota 23 marca 2019
Mirosław Sekuła - nowy marszałek województwa śląskiego
Mirosław Sekuła zastąpi - w ciągu kadencji - byłego marszałka Adama Matusiewicza, który 10 grudnia złożył dymisję. fot: Tomasz Żak/www.slaskie.plDodaj do Facebook

Mirosław Sekuła - nowy marszałek województwa śląskiego

AK, mat. pras.
Mirosław Sekuła, były prezes NIK, dotychczasowy wiceminister finansów, został nowym marszałkiem województwa śląskiego. Sekuła zastąpi na tym stanowisku Adama Matusiewicza, który 10 grudnia złożył dymisję w związku z zamieszaniem wokół samorządowej spółki Koleje Śląskie.

Kandydaturę Mirosława Sekuły zgłoszonego przez klub Platformy Obywatelskiej poparło 28 radnych,16 było "przeciw”, 1 radny "wstrzymał się" od głosu. - Dziękuję państwu za zaufanie i wybranie mnie na stanowisko marszałka. Przystępuję do nowego etapu pracy. Deklaruję wolę porozumienia i współpracę ze wszystkimi dla dobra województwa. Najważniejszy obecnie problem regionu to utrata prestiżu na skutek kłopotów z Kolejami Śląskimi i modernizacją Stadionu Śląskiego oraz projektu wystawy w Muzeum Śląskim. Jestem przekonany, że razem w rzetelnej pracy będziemy te problemy rozwiązywać - powiedział nowy gospodarz województwa, który za istotne zadanie uznał przygotowanie Województwa Śląskiego do wykorzystania funduszy unijnych w latach 2014-2020 w ramach tzw. nowej perspektywy finansowej.

Radni wybrali także wicemarszałków: Mariusza Kleszczewskiego (PO), Aleksandrę Gajewską-Przydrygę (PO). Funkcję członków Zarządu pełnić będą Stanisław Dąbrowa (PSL) i Jerzy Gorzelik (RAŚ).

Mirosław Sekuła

Poseł na Sejm III i VI kadencji. Od 1997 do 2001 r. był przewodniczącym Komisji Finansów Publicznych i wiceprzewodniczącym Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. W latach 2007-2011 przewodniczył m.in. sejmowej komisji Przyjazne Państwo oraz komisji śledczej tzw. hazardowej. Był także wiceprzewodniczącym Komisji ds. Kontroli Państwowej. Od lipca 2001 r. do sierpnia 2007 r. sprawował funkcję prezesa Najwyższej Izby Kontroli. W grudniu 2011 został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów oraz głównego rzecznika dyscypliny finansów publicznych.

Komentarze: (12)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Moim zdaniem konkursy przeprowadzanie przez Urząd Marszałkowski to fikcja, łamanie prawa.

koles kolesiowi liże

Panie Pawle Grobelny 100% racji i taka łajza marszałkiem woj. śląskiego !!!! wstyd i hańba !!!!!

W ogóle to się pytam za jakich rządów stworzono takie struktury darmozjadów i czy normalnemu zjadaczowi chleba jest to potrzebne, Miliony złotych wyrzucone w błoto na utrzymanie takich nierobów w skali kraju z naszych podatków. Ludzie się wieszają z głodu popełniają samobójstwa a tu proszę narobionych urzędów żeby rósł dług publiczny i zadłużało się nasze pokolenie. Oj przyjdzie na was czas. Pan Bóg cierpliwy nierychliwy ale sprzwiedliwy

(.)Więc zamienił stryjek
Siekierkę na kijek.(.)

5 prostych pytań: 1. Najważniejsza inwestycja województwa śląskiego - Pan Sekuła - nie umiał odpowiedzieć; 2. Największy problem województwa śląskiego - Pan Sekuła - nie umiał odpowiedzieć ; 3. Najmocniejszy punkt województwa śląskiego - Pan Sekuła - nie umiał odpowiedzieć; 4. Największy szkodnik województwa śląskiego (osoba lub zjawisko) - Pan Sekuła - nie umiał odpowiedzieć; 5.Najkorzystniejsza koalicja dla województwa śląskiego - Pan Sekuła - nie umiał odpowiedzieć. DZ z 18.01.2013 strona 4. mam w takim razie - ja pytanie 6. Czy brak odpowiedzi, w zasadzie na bardzo proste pytania to: odpow. a) - niska wiedza o województwie śląskim czy odpow. b) - czy też kpina z mieszkańców tegoż województwa? Ma Pan odpowiedzi jeszcze prostsze bo wystarczy zaznaczyć - (a) lub (b) odpowiedź, znaczy się, nie musi Pan nic wymyślać.

dziad dziada dziadem pogania

aż dziw bierze że nie szepnął słowa o madzi

Srogi przewodniczący komisji hazardowej (zyskał sobie wtedy przydomek "Gadający z krzesłami") pewną ręką poprowadzi samorząd :-).

Kandydat uosabiający wszystkie cechy swojego ugrupowania. Taka Platforma w pigułce. Na szczęście wpływ władz wojewódzkich (jak i powiatowych) ma niewielki wpływ na nasze życie. Te struktury zostały wymyślone w sławnej reformie Buzka, by partia miała gdzie obsadzić swoje zaplecze.

Jest to prawdziwy specjalista od zamiatania pod dywan. W tej dziedzinie Platforma Obywatelska dysponuje najlepszymi fachowcami. Ukręcenie łba aferze hazardowej (tej z Rychem, Zbychem i Mirem) jako szef komisji śledczej przez wysyłanie posłom z tej komisji raportów w środku nocy i prowadzenie obrad do pustej sali to jak dotąd największy sukces nowego marszałka.

Sekuła, gdy jeszcze kandydował na marszałka w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" zdecydowanie krytykował posunięcia koalicjanta RAŚ. Coraz bardziej panosząca się na Śląsku partyjka może więc czuć się poważnie zagrożona. Powiedział m.in. - RAŚ szkodzi Śląskowi.
Ile warte są słowa polityka PO? Niebawem zobaczymy sami.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama