, wtorek 11 sierpnia 2020
KOD kontra burmistrz Skoczowa
Plakaty KOD zawiesił m.in. na słupach ogłoszeniowych w Cieszynie. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

KOD kontra burmistrz Skoczowa

MAŁGORZATA BRYL
Komitet Obrony Demokracji rozwiesza plakaty w formie nekrologów, które symbolicznie żegnają demokrację. Takie plakaty powieszono w Cieszynie i innych miastach regionu. Miały pojawić się też w Skoczowie, ale tamtejsza władza tego zabroniła. Wobec tego KOD szykuje na najbliższy piątek protest na skoczowskim rynku.

W najbliższy piątek 5 sierpnia o godz. 11.00 na rynku w Skoczowie odbędzie się protest organizowany przez KOD Podbeskidzie. Głównym organizatorem jest Piotr Sikorski - reprezentant grupy lokalnej KOD z Bielska-Białej regionu śląskiego KOD, a także tymczasowo reprezentant grupy lokalnej z Cieszyna. Jak dowiaduje się nasza redakcja, w dotąd nieformalnej grupie z Cieszyna aktualnie trwają działania zmierzające do ukształtowania się grupy regionalnej KOD. Piotr Sikorski w rozmowie z naszą redakcją podaje, że w grupie z powiatu cieszyńskiego znajduje się ponad 20 osób zainteresowanych współpracą z KOD. Aktualnie grupa z Cieszyna powiązana jest z grupą Podbeskidzką.

- Organizujemy protest przeciwko nakładaniu cenzury przez burmistrza Skoczowa, Mirosława Sitko - informuje nas Piotr Sikorski. Jak dowiadujemy się, protest jest odpowiedzią na niewyrażenie zgody Urzędu Miejskiego w Skoczowie na wywieszenie na słupach informacyjnych plakatów przygotowanych przez KOD.

Plakaty przypominają nekrologi i znajdują się na nich napisy: „Demokracja przeżyła 27 lat. Pogrzebana przez partię rządzącą wraz z niezależnością Trybunału Konstytucyjnego. Śpij spokojnie - wrócimy po Ciebie - KOD”. W podobnym kontekście na plakatach występują także: „prawa człowieka”, „wolność” i „prywatność”. Występują na słupach ogłoszeniowych np. w Katowicach, Bielsku-Białej czy Cieszynie.

- W ramach protestu wobec działań obecnego rządu przygotowaliśmy nekrologi żegnające polską demokrację. Plakaty oficjalnie przekazaliśmy do Miejskiego Zarządu Dróg w Skoczowie oraz uiściliśmy opłatę za ich wywieszenie. Mimo tego nie otrzymaliśmy zgody Urzędu Miejskiego w Skoczowie na ich zamieszczenie. Będziemy więc twardo protestować przeciwko temu aktowi cenzury nałożonego przez burmistrza Skoczowa - zapowiada Sikorski.

Sprawa w Skoczowie dotycząca plakatów ciągnie się od drugiej połowy lipca. W międzyczasie KOD wniósł do Urzędu Miejskiego w Skoczowie o wyjaśnienie odmowy zamieszczenia plakatów. Uzasadnienie odmowy podał na piśmie burmistrz Skoczowa w korespondencji z Piotrem Sikorskim i Beatą Branc-Gorgosz także zaangażowaną w działania KOD.

W piśmie z 28 lipca br. burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko wyjaśnia: „Zgodnie z paragrafem 13. Zarządzenia nr 0050.15.2014 r. Burmistrza Skoczowa z dn. 23.01.2014 r. można odmówić realizacji wniosku dotyczącego wywieszania ogłoszenia z powodu treści plakatu, które są niezgodne z ustaleniami urzędowymi, przepisami prawnymi lub dobrymi obyczajami”. I dalej: „Plakat, który Państwo dołączyliście do wniosku ma charakter polityczny, zawiera treści o charakterze politycznym, a politycznych manifestacji ugrupowań politycznych nie mamy obowiązku legitymizować na publicznych słupach ogłoszeniowych, ponadto forma tego „plakatu” w postaci połączonych czterech nekrologów jest niezgodna z zasadami współżycia społecznego i narusza dobre obyczaje”.

Dalej burmistrz podaje definicję „nekrologu” na podstawie Encyklopedii PWN i podkreśla, że „grafika nekrologów zwyczajowo zastrzeżona jest dla informacji o śmierci człowieka i jako taka nie powinna być przedmiotem żartów, a w szczególności o charakterze politycznym”.

Tłumaczenia burmistrza nie przekonują przedstawicieli KOD, którzy działania władzy Skoczowa postrzegają jako akt cenzury. Dlatego 5 sierpnia o godz. 11.00 na skoczowskim rynku zostanie zorganizowany protest.

Jak dowiadujemy się, zgodnie z ustawą „Prawo o zgromadzeniach” KOD Podbeskidzie złożył wczoraj, 2 sierpnia zawiadomienie do Urzędu Miejskiego w Skoczowie o planowanym zgromadzeniu. Jak ustaliła nasza redakcja w rozmowie z Mirosławem Sitko, władze samorządowe Skoczowa dają na to zielone światło. - Wpłynęły do mnie dwa zawiadomienia o tym planowanym zgromadzeniu. Nie mam nic przeciwko tej manifestacji - odpowiada nam burmistrz Skoczowa.

Komentarze: (29)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

a kto tak na prawdę rozpętał tą sprawę z plakatami ? Uważam że Pan Burmistrz mógł zezwolić na umieszczenie plakatów , a ludzie i tak mają to gdzieś . Ten cały kod to przytułek rozumiejących inaczej .

Być idiotką w oczach kretynki to prawdziwa rozkosz dla smakosza :)

Ona czasami nie jest na chorobowym?

Piotr Sikorski - Mistrz Reiki, reprezentant KOD Bielsko-Biała przybywa do Skoczowa. Uzdrowiciel, który zawodowo zajmuje się blokowaniem żył wodnych, będzie próbował dziś odblokować klepsydry KOD. Czy uda się ta szuka ? Czy Piotr Sikorski, były oficer LWP z dyplomem Mistrza Nauczyciela i Uzdrowiciela Reiki Usui odKODuje dziś klepsydry dla Skoczowa ? Co wydarzy się dziś na Rynku w Skoczowie ?
Tu więcej o Mistrzu z KOD:
- http://www.terapianatura.pl/terapeuci/Reiki/Piotr-Sikorski-235-14-0-0.html
- http://www.bielsko.biala.pl/50761,ogloszenia
- http://www.senseipiotr.pl

Jacy ludzie, takie miasteczko!

Masakra - zaścianek i ciemnota.... choć nie wróć, nie można zniżać się do takiej nomenklatury bo to po prostu coraz bardziej dzieli Polaków - sorry - po prostu jest mi bardzo przykro że sprawy w kraju idą zarówno ekonomicznie jak i światopoglądowo w tak złym kierunku - normalnie boję się o to że po pierwsze na starość będę musiał wyżerać ze śmietnika, a po drugie mam obawy że moja wolność i chęć do głoszenia moich wolnościowych poglądów będzie stłamszona i zaraz wręcz zakazana... - czy to jest demokracja?

Jak znam życie Miro jutro urlop sobie weźmie. Uciekanie od problemów i umywanie rąk to jego dewiza!

do tej pory nie miałem zastrzeżeń do pracy pana Sitko mimo że jest z pisu. Ale skoro zaczął działać jak jego guru kurduplowaty i kumple z władzy ogólnej, to niestety Panie Sitko, na takie coś godzić się nie będziemy.

KOD dobre sobie , nekrologi hahahahahahaha "umrzyłam" ze śmiechu :))))))

Tą całą pisczyzną, jej przytępawymi ćwierćinteilgentami, sekciarską zajadłością w tępieniu wszystkich i wszystkiego co stoi im na drodze do pełni dyktatury, rzygać mi się chce od dawna.
.
Jeszcze się w życiu do żadnej partii ani podobnej formacji nie zapisywałem - ale KOD będzie pierwszy.
Zrobię wszystko, by na początek na swoim podwórku pozbyć się z ratusza skoczowskiego Sitki - nieudacznika, specjalisty od kreowania afer, hipergorliwego partyjnego żołdaka pisu .

Ci ćwierćinteligenci perfekcyjnie zorganizowali ŚDM w Krakowie, nie liżą zadków Merkel i Hollandowi, przywracają pamięć o zapomnianych bohaterach, którzy walczyli za naszą wolność (również Twoją). KOD to zbieranina odrzutów partyjnych, outsiderów politycznych z domieszką etatowych pieniaczy, których można wynająć za flaszkę. Życzę sukcesów w tej światłej organizacji.

To nie pisczyzna i jej hołociate kadry organizowały sdm, a samej imprezie daleko było do perfekcji
.
za to te właśnie indywidua owszem, gremialnie wylizują jeden kurduplowaty zad kartoflanego świra
prawdziwych bohaterów gnoją i wdeptują w błoto
taka jest prawda o tej zbieraninie cynicznych mętów,
obłudnych cwaniaków,
bezwstydnych lizusów,
zwykłych złodziei,
w dużej części totalnych przygłupów po prostu.

Twój opis jak ulał pasuje do poprzedniej ekipy rządzącej. Czytałeś stenogramy taśm Sowy? Chyba nie... Polecam. Bardzo interesująca lektura. Gdzie był Twój KOD jak PO w maju ubiegłego roku zrobiła skok na Trybunał Konstytucyjny? Gdzie był KOD jak komornik zabierał w majestacie prawa majątek niewinnego człowieka, gdzie był KOD jak przetransferowano nasze pieniądze z OFE do ZUS i po drodze ,,wyparowało'' ca 20 mld zł, gdzie był KOD jak PO dorzynała stocznie pod pretekstem braku koniunktury (poczytaj sobie jaka jest koniunktura w Europie w tej gałęzi przemysłu), gdzie był KOD jak ministrunio Sikorski kupował fotele za 10 tys sztuka, gdzie był KOD jak kolejny ministrunio Nowak remontował gabinet za kwotę wystarczającą do budowy domu o przyzwoitym poziomie, Gdzie był KOD jak dwóch doradców Kopacz wydzwoniło telefonami służbowymi ponad 200 tys zł??? I tak można dłuuuugo wymieniać. Ale Ty widzisz i słyszysz tylko to, co Ci napiszą lub powiedzą w mediach całkowicie opanowanych przez obcy kapitał, którym nie na rękę jest obecna władza, która wreszcie wstała z kolan.

władza wstała z kolan...majster rozum postradał...w ogóle, świat polityki - to hermetyczna i wybitnie patogenna społeczność, więc nie ma co wchodzić w zawiłe analizy...kto jaką politykę uprawia i na ile służy szerszym sprawom społeczno-moralnym, widać gołym okiem...standardy polityki, za obecnych rządów, sięgają groteski...smutne to i prawdziwe...bo dotyka, czy ktoś podziela mój pogląd czy nie, każdego z nas...

Majster odpierdzielże się od ŚDM. Pisząc, że PiS perfekcyjnie zorganizował ŚDM obrażasz tych, którzy rzeczywiście to zrobili - młodzież Kościoła Katolickiego. Amen.

Sekciarska zajadłość jest bliższa niż myślisz. Chyba widzi to każdy, kto czyta Twoje komentarze.

ciągnie swój do swego

Sitko to dobry gospodarz,
choć jestem przeciwnikiem PIS

To przyjdziemy się pośmiać z rodzinką z KODowców

Na tłumy protestujących bym nie liczyła :P mogli to w dzień targowy zrobić ;)

Na tłumy protestujących bym nie liczyła :P mogli to w dzień targowy zrobić ;)

BBC - pani niedoszła poseł z Nowoczesnej :)

Ma teraz duuuuzo wolnego czasu to może na rynek przyjdzie.?

Chyba GC pozazdrościła wyborczej i też chce zostać biuletynem kodomitów i animatorem tego ruchu.
Wyborczaj jest za to dotowana przez Sorosa. Myślę, ze byłoby niegrzecznie sadzić, że GC robi to za friko.

Przeciez to za rzadów Platformy wladza rozbijala marsze niepoldeglosci wydajac policji zlecenia polityczne. A prezydent-rezydent RP wrecz zlecal mordowanie ludzi (odsylam do ksiazek redaktora Wojciecha Sumlinskiego). Czy wtedy była demokracja?

Mówisz o marszach promujących faszyzm?

Co do zlecania mordowania ludzi... no to jest całkowity odjazd. Weź zacznij słuchać i czytać z wszystkich źródeł bo jak słuchasz tylko jednej strony to nie ma siły, musisz ulec propagandzie. Naprawdę wierzysz w 100% szczerość przekazu tych, którzy mówią Ci takie rzeczy? Nie masz cienia wątpliwości? Wydaje Ci się, że ci ludzie mają tylko dobre intencje i nie oszukują Cię? Co daje Ci tę pewność?
Inteligentny człowiek, a za takiego pewnie się uważasz, wyciąga wnioski na podstawie szerokich obserwacji. Wyciąga własne wnioski, nie powtarza czyjeś.

Życzę otwarcia oczu.
Pozdrawiam!

Beata Branc-Gorgosz i wszystko jasne :D

Krowa Milka i wszystko jasne ... nieco odwagi by się przydało ;)

I wszystko jasne! Wolność i Demokracja!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama