, niedziela 9 sierpnia 2020
Joanna Wowrzeczka kandydatką na burmistrza Cieszyna
Joanna Wowrzeczka jest malarką i socjolożką oraz szefową Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie. fot: DRDodaj do Facebook

Joanna Wowrzeczka kandydatką na burmistrza Cieszyna

DR
Podczas wczorajszej konferencji, Joanna Wowrzeczka przedstawiła program Komitetu Wyborczego Wyborców Siła.

- Najważniejsza jest pracowitość, transparentność. Dość układów, jeśli takie są to żadnych więcej. Budowanie mądrych, zdrowych zespołów którym chce się pracować. Niekoniecznie złożonych z samych radnych i urzędników, ale obywatelskość, pobudzanie do obywatelskości – mówiła wczoraj Joanna Wowrzeczka - Główne dwa punkty to transport publiczny i śródmieście, które będzie mocno zależne od tego, co się wydarzy w galerii Stela.

Joanna Wowrzeczka jest malarką i socjolożką oraz szefową Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie. Jest kandydatką na burmistrza Cieszyna Komitetu Wyborczego Wyborców Siła, który wystartuje w wyborach samorządowych 2018. - Cieszyn zasługuje na bycie miastem czystym, dobrze zorganizowanym, konkurującym z nowoczesnymi Polskimi miastami – podkreśla komitet w komunikacie prasowym - Bogate dziedzictwo kulturowe, oświatowe i historyczne stanowią gwarancję rozwoju naszego miasta. Niestety, nie wystarczą. Do tego, żeby Cieszyn się rozwijał potrzebne są: umiejętność patrzenia i słuchania, zaangażowanie, pracowitość, uczciwość, gospodarność i bezinteresowność tych, którym na kolejne pięć lat powierzymy zadanie prowadzenia miasta – dodaje.

Komentarze: (30)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

O co chodzi feministkom? Pytasz i masz Panie/Pani "Anonim Beeee"
No co może sprawić, że młode dziewczyny bez żadnych realnych powodów, w kraju, który wszelkiego rodzaju wskaźniki opisujące sytuację kobiet (odsetek w biznesie, polityce i na kierowniczych stanowiskach, skala przemocy domowej, rozpiętość płac etc.) stawiają w pierwszej trójce w UE, dostają jakiegoś amoku i zachowują jak ostatnie ulicznice (pamiętny Marsz Szmat) i ze szczególną nienawiścią odnosząc się do wartości i świętości polskiej tradycji?
To proste jak budowa cepa!
Młode feministki w bojowych barwach rudo-czarnych to żeński odpowiednik Piotrusiów Panów - starych byków, którzy nie chcą dojrzeć, dorosnąć i założyć własnej rodziny, bo boją się odpowiedzialności. I te właśnie przerażone dorosłością dziewczyny są naturalną bazą rekrutacyjną dla feminazizmu.
Cóż za pokusa – odrzucić to wszystko, przede wszystkim, obowiązku macierzyństwa, aż po nawet elementarne zabiegi estetyczne (to jeden z moich ulubionych transparentów z 8 marca – „Pie--olę, nie golę!” i rysunek kobiecej sylwetki z kępami kłaków pod pachami i w tzw. okolicach bikini), przyjąć nową WIARĘ, dającą spokój i bezpieczeństwo, i wypowiedzieć wojnę cywilizacji.

ty golisz swoje kłaki?

W nienawistnym pakiecie
powinna się też mieścić sugestia, że mężczyżni szanujący feministki to geje / a bycie gejem, wiadomo,
coś obrzydliwego /
To co napisałeś byłoby śmieszne, gdyby nie było takie straszne.
Czy kobiety nie maja racji mówiąc czasami niepochlebnie o mężczyznach ? Mają !!.
Jak nie gardzić takim tłukiem co ubliża kobietom i reaguje na słowo feminizm chamstwem, uważając
się za kogoś lepszego.
...Jestem Twoją córką, żoną !
Stoję z głową podniesiona...

Boszszszszszsz... ale pan jest zacietrzewiony. Czy może pan się postarać i nie siać demagogii, a podać konkretną odpowiedź na moje pytanie, które dotyczyło pana znajomości ruchu feministycznego i jego walki o prawa kobiet? Czy rzeczywiście ogranicza pan ruch feministyczny do populistycznych haseł rodem z PiS? To, co pan zaprezentował, to powielane przez ultraprawicowców hasła, nie mające nic wspólnego z rzeczywistym ruchem feministycznym. Hasła, które mają zadziałać na ograniczone umysły, napakowane komunałami głoszonymi z ambon, jak to kobiety ubrane na czarno zagrażają świętej. polskiej tradycji. Jak to te czarne zdziry protestują, bo nie chcą być poniżane i bite przez mężów i partnerów, jak to czarownice protestują przeciw ograniczeniu ich praw do decydowania o sobie, walczą o godność bycia człowiekiem na równi z mężczyznami. Czy pan tetryk naprawdę nie rozumie, o co chodzi w tych protestach? Robi się takim głupolkiem czy naprawdę nim jest? Ograniczonym, zaciekłym, nienawidzącym nowoczesnych kobiet głupolkiem. Zapewniam pana, że młode dziewczyny są świadome swoich wyborów, nie chcą powielać losów matek, zaharowanych, często w decyzjach ubezwłasnowolnionych przez mężów, rodziny i Kościół. Młode dziewczyny doskonale wiedzą, że polskie kobiety bardzo często traktowane są jak przedmioty, a nie równorzędne mężczyznom podmioty. Pan tu przytaczasz przykłady, jak to Polki dobrze się mają na tle kobiet w Europie. To, że tamte kobiety mają się rzekomo gorzej wcale nie jest pocieszające. A dla nas Polek ważne jest to, przede wszystkim, by nam tu w Polsce pozwolono godnie żyć- tak, jak chcemy, a nie jak nam każą, co nam narzucają i jak pan raczył zauważyć narzuca Polkom święta polska tradycja (co za absurd!)
Panie Tetryk, wyłącz pan telewizor, zamknij okna, nie czytaj gazet o ruchu kobiecym- będziesz pan zdrowszy, mniej jadowity . Może pan spokojnie przeczeka czasy, kiedy w końcu zawali się ta święta polska tradycja, ta chęć dominacji Kościoła nad kobietami, ta męska wyższość oraz arogancja ( tak, w swoim wpisie też ją pan okazał) nad kobietami. Niech jest pan szczęśliwy, że nie musi pan o swoje prawa walczyć i niech pan choć trochę spróbuje, bez demagogii i sloganów, zrozumieć, o co w tej sprawie chodzi naprawdę.

Przeczytałam wszystkie komentarze i zrobiło mi się nijako. Ludzie, wszystko wam przeszkadza: że kobieta ( nieumalowana-fatalnie, ubrana w dżinsy-fatalnie), że nauczycielka... wszystkie nauczycielki trzeba zlikwidować, by panowie frustraci z traumami szkolnymi mogli w końcu na siebie głosować, że feministka- a kto ma walczyć o prawa kobiet, które zdominował męski klan i wyżywa się na każdym kroku?, że antykościelna- w końcu ktoś, kto nie widzi rzeczywistości przez pryzmat krzyża i wiernopoddaństwa Kościołowi, że rodem z PRLu, bo lewicująca- to głupi zarzut, bo na razie prawica pokazała się z jak najgorszej strony, a lewica wcale nie musi być lewactwem i może rozwiązywać z powodzeniem problemy socjalne i inne obywatelskie. Przeszkadza wam tęcza, przeszkadza wygląd, przeszkadza wszystko, dosłownie wszystko w każdym kandydacie, bo i pod innymi kandydaturami czytałam komentarze. Nie czytacie programów, nie słuchacie uważnie, co kandydaci mówią, jaki e mają dla was propozycje. Zachowujecie się jak rozkapryszone bachory co to tylko patrzą na formę a nie interesuje ich treść.
A Tetryk to już przeszedł siebie. Wyluzuj chłopie z ta niechęcią do feministek, bo ci żyłka pęknie od nadymania się. Popatrz na ulicę, zobacz ile kobiet chodzi nieumalowanych, z włosami byle jakimi, w ciuchach szarych, niemodnych- kobiety zapracowane, zalatane z problemami- mam wierzyć, że są one wszystkie feministkami? A w ogóle to wiesz ty, co oznacza słowo feminizm i o co walczą kobiety? Z Twoich wypowiedzi można wywnioskować, że niewiele na ten temat wiesz, więc daruj sobie takie teksty na temat kobiet, rzekomych feministek

Gdzie ma ołtarz ta Miedzynarodwka, Też bym sobie poklęczał i wymodlił bym coś dla Cieszyna.

Gdzie ma ołtarz ta Miedzynarodwka, Też bym sobie poklęczał i wymodlił bym coś dla Cieszyna.

Taka stara, brzydka, niska, chuda baba co w starych ciuchach chodzi

Kobieca,naturalna,subtelna, bez retuszu, mądra, odważna,skromna prawdziwa,

Pierwszy raz się z Panem zgadzam.

Nie wysilaj się,, Nie pisz banałów zwłaszcza anonimowo.

Rację mają feministki, gdy się na różne sposoby oszpecają, czy przebierają w ciemne szmaty, bowiem wtedy nic nie przyćmiewa ich ostrych jak brzytwa umysłów, co widać przy różnych czarnych marszach, manifach czy paradach równości. Z jednym rzecz jasna wyjątkiem - niestety logika jest im całkowicie obca. Z jednej bowiem strony protestują przeciwko „nacjonalizacji macic”, a jednocześnie domagają się, żeby „państwo” je zapładniało” in vitro.

Pani Wawrzeczka to jak się wydaje szefowa grupy inicjatywnej, żelaznej gwardii feministycznego hardkoru, która jako żywo nabrała pewności, że doszło w Cieszynie do masowego "przebudzenia" kobiet - pod hasłem „macice wstały z kolan”. W wyborach liczy pewnie na głosy pań.
Kto wie może faktycznie w Cieszynie setki kobiet nagle zostanie owładniętych ideą kobiecej rewolucji, bo można było już zobaczyć na rynku, iż pokolenie ciotek genderu zdołało wychować sobie zauważalną grupę następczyń. Młodych dziewczyn, czy, jak same wolą o sobie mówić, „dziewuch”, które mają kompletnie nakukane w głowach i żyją z własnego wyboru w swoim, feministycznym matriksie.

Po pierwsze - Wowrzeczka, nie Wa..., po drugie - co to za bełkot? Tetryku, chyba jesteś mocno stetryczały, ale nie z powodu wieku, a zatrzymania się w rozwoju...

Hmmm. "Tetryk mocno stetryczały nie z powodu wieku .....". Lepiej nie skomentuję tej "rewelacji", bo po takiej ripoście człowiek może mieć ciężkie wyrzuty sumienia, że znęca się nad niepełnosprawnym.
Ps Z tym przekręceniu nazwiska to mea culpa, mea maxima culpa.

czy bedzie pani klękała przed klerem?

Zgadzam się z gorolem. Miasto potrzebuje menadżera, bo to twór na kształt przedsiębiorstwa i musi być dobrze zarządzany. Nauczyciel jako zarządca czy nawet jako urzędnik to dramat i nie ważne czy to będzie nauczyciel z przedszkola czy nauczyciel akademicki. I znów nie będzie wyboru. Jedno wiem, nie przyłożę reki do wyboru nauczyciela i znów pozostaje wybór mniejszego zła.

Co to w ogóle za tekst? Najlepiej włożyć wszystkich do jednego wora, nakleić odpowiednie łatki i będzie wspaniale. Nauczyciele nieudacznicy, nieistotne jakimi są ludźmi.
A może wszyscy menadżerowie to pionki, biorące udział w korpo-wyścigu szczurów, vel pogoni za pieniądzem. Nakradną ile wlezie i jeszcze będą wmawiać innym, że jest dobrze. Wszyscy?
Tak pasuje? Wszyscy? Zawsze?
Wszyscy Polacy to rasiści i złodzieje.
Stereotypy nie pomagają w zrozumieniu świata.

Bardzo ograniczone pole widzenia wyczuwam u autora. Niestety.

Niech wygra nauczyciel, biznesmen bądź ślusarz.

.

Jedyna szansa dla tego grajdoła ale pewnie i tak to zmarnujecie!

To teraz widać czemu miały służyć te czarne protesty - chodziło po prostu o promocję. Trochę smutne.

Stoję przy mikrofonie,
niech mnie który przegoni,
wszystkie sceny brygady
już nie dadzą mi rady.
Nikt mnie tutaj nie kiwnie,
bo odczuje to dziwnie
ja nikogo nie straszę,
ja talentem niestety go gaszę.

Następny nauczyciel..... To nie ma sensu już na początku

jednak to już nie dotychczasowa kategoria gimnazjalnych belfrów - to po pierwsze,
po drugie wreszcie ktoś na kogo można liczyć, że nie będzie poniżał siebie i miasta przed plebanami,
i po trzecie, póki co taka plaża w kandydaturach - Staszkiewicz?.., Herok??..., Macura??!... - że Panie Boże dej, aby dziewczyna wniosła świeży powiew i nowe pomysły do tego zatęchłego grajdoła

...... świeży powiew? A mało było przewietrzania Cieszyna za PRL-u?
Marksizm zmutowany to dalej tylko marksizm.
Bo moskiewska postać komunizmu nie jest wcale jedyna. Inną postacią jest marksizm kulturowy, znany inaczej pod nazwą politycznej poprawności. Krzewieniem tej ideologii w Cieszynie zajmują się dotowani ludzie Sorosa.
W końcu zarządzanie świetlicą to jednak nie to samo co zarządzanie miastem powiatowym. Ale jeśli ktoś tego nie ogarnia .....

ugrzęzłeś/aś mentalnie w PRL-u właśnie, wokół ciebie relikty tamtej epoki - Kaczyńskie, Piotrowicze, Kryże itede - świat się jednak zmienił, kochanie...

A ty co, z choinki się urwał?
Z tym "kochanie" - mentalnie plasujesz się w kręgu umysłowym bliskim posłowi Scerba.

...ten powiew i pomysły spod palmy czy tęczy?

Masz rację. Nie klęczy przed wójtem, ani plebanem. Klęczy przed międzynarodówką.

bulczysz, pojęcia nie masz najwyraźniej ani o lewicy, ani o Krytyce Politycznej - a już na pewno nie o JW

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama