, środa 29 stycznia 2020
Cieszyn: Znamy termin wyborów
Na przełomie maja i czerwca Krzysztof Kasztura zrezygnował z mandatu. fot: FJDDodaj do Facebook

Cieszyn: Znamy termin wyborów

red.
Na przełomie maja i czerwca Krzysztof Kasztura złożył na ręce przewodniczącej Rady Miasta wniosek, w którym rezygnuje z mandatu radnego. W związku z tym zostaną przeprowadzone wybory. Znany jest już ich termin.

Wybory uzupełniające w okręgu wyborczym nr 4 odbędą się 24 września. Obejmuje on ulice Chabrów, Fiołków, Goździków, Gruntową, Gminną, Hażlaską, Irysów, Jabłonną, Jałowcową, Jaskrów, Jelenią, Jeżową, Katowicką, Kościelną, Krokusów, Króliczą, Letnią, Lisią, Motelową, Mysią, Narcyzów, Nasturcji, Osiedlową, Owocową, Pikiety, Północną, Rudowską, Stokrotek, Szarotką, Tulipanów, Wiewiórczą, Wilczą, Wrzosów oraz Borsuczą.

Przypomnijmy, że rezygnacja z mandatu wiąże się z podjęciem nowej pracy.
Jakiś etap w moim życiu się zakończył ze względu na zmianę pracy. Członek korpusu służby cywilnej nie może pełnić funkcji radnego. Z tego powodu zrzekam się mandatu. Była to bardzo ciężka decyzja. Jest mi ciągle bardzo przykro − mówił Krzysztof Kasztura podczas oficjalnego pożegnania z Radą Miejską. Jednak wcześniejszy przewodniczący Rady Miasta nadal będzie wspierał działalność Cieszyńskiego Ruchu Społecznego.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Radny zrzekający się mandatu powinien pokrywać koszty wyborów koniecznych z powodu powstania wakatu. A tym bardziej powinien je ponosić wójt/burmistrz/prezydent, który startował w wyborach do rady i został wybrany na radnego. Tak sądzę.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama